טורים אישיים

הבחירות האמתיות

טורים אישיים22 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

אחרי הבחירות לכנסת בואו נתמקד בבחירות המשמעותיות שאנו צריכים לעשות • בכל יום מחדש

הבחירות האמתיות

שחר-בן-הרוש

מילים אלו נכתבות לפני שהסתיימה מערכת הבחירות השנייה לשנת 2019. העובדה כי אנו שוב במערכת בחירות היא סמלית – אין מדובר כאן רק בבחירות לכנסת, אלא גם בבחירות אישיות, פרטיות, שכל אחד יכול ואף אמור לעשות עבור עצמו.
בחירה כיצד להתנהל, כיצד להגיב, כיצד לחיות את חיינו. האם להמשיך לבוא בטענות, להיאבק, להילחם, להתקרבן? או לבחור לקחת אחריות, לשנות נקודת מבט והתנהגות, לשנות גישה לעצמנו ולמה שקורה בחיים שלנו?
אנו ניצבים בפני הבחירה הזו בכל יום מחדש. לא תמיד זה מרגיש כך – פעמים רבות ההתנהגות שלנו היא אוטומטית, וגם אם היינו רוצים להתנהג אחרת, בפועל אנו לא מצליחים.
אלה מצבים של חוסר אונים, שיכולים להביא אותנו לכעס גדול יותר על עצמנו ולעוד ביקורת עצמית. אבל גם אם אנו רוצים שינוי ולא מצליחים (עדיין) ליישם אותו, אין זה אומר שהשינוי אינו אפשרי. ההתחלה היא בחירה, בחירה מחדש – לבחור איזה שינוי אנו רוצים ליצור, מהי המטרה שאנו שמים לעצמנו. ואז מתחילה הדרך.
שינוי פנימי לא נוצר בזכות הבנה שכלית. הוא חייב להיות מלווה בשינוי רגשי, כדי להיות ממשי ולהצליח לטווח הארוך. לכן שינוי של התנהגות מושג עם הרבה מאוד סבלנות, מצרך שכולנו חסרים אותו. סבלנות, כמו גם משמעת עצמית ועזרה, שכן שינויים מהותיים לא ניתן ליצור לבד. כדי להגיע לרמת סבלנות רצויה חייבים להתאמן ולהיות מודעים כל הזמן.
אני מעודד אתכם לבחור מחדש – לבחור בשינוי שהוא לטובתכם. שימו את עצמכם במרכז של עצמכם, ובחרו במה טוב לכם. בחרו להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמכם. זה אינו תהליך קל או מהיר, אבל אפשרי – וכאשר אנו הופכים להיות טובים יותר לעצמנו, הסביבה שלנו כולה נהנית מכך.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורות בימי קורונה

  כולנו נמצאים במצב חדש, לא מוכר, עלינו להתנהל לפי הוראות משרד הבריאות והן משתנות בקצב מהיר. מקומות עבודה נסגרים,...

טורים אישיים22 במרץ 2020    3 דקות
0

עונג שבת

  לוקח לעתים הרבה זמן להגיע לחוקר פרטי מהרגע שעולה חשד. הסיבה העיקרית שהביאה אליי את יוסי, בסופו של דבר,...

טורים אישיים17 במרץ 2020    6 דקות

כתיבת תגובה