טורים אישיים

לא הביישן למד

טורים אישיים12 בספטמבר 2019    2 דקות
0
לא הביישן למד

ביישנים מתקשים לדבר, במיוחד עם אנשים חדשים. כשפונים אליהם הם מתרגשים, ולא פעם התשובה תצא מבולבלת והם ידברו לא לעניין. חלקם חשים כל כך רע להיות במוקד תשומת הלב, עד כדי כך שירצו להיעלם ובלבד שלא יבחינו בנוכחותם. לוקח להם זמן להרגיש בנוח, ורק אחרי תקופה הם מסתגלים, וידברו וישתפו בפתיחות. לכן כשאנשים אלה ירצו להכיר חברים חדשים או לקיים זוגיות, הם עשויים להתקשות.
במקרים רבים סיוע של איש מקצוע יכול לעזור להם להיפתח. ביישנים רבים סבורים שאין להם יכולת או כישורים חברתיים, ולא פעם הם מוותרים. אך אלה המוכנים לעשות עם עצמם עבודה – עם הזמן מאמנים את הכישורים החברתיים, מקבלים ביטחון, והמצב החברתי משתנה בהתאם.
שרון (23), בחור נאה, הגיע אליי לאבחון גרפולוגי ולאימון אישי. מכתב היד עלה ששרון אדם מופנם, פגיע מאוד, שמתקשה לתת אמון גם בגלל חוויות עבר, ולכן מתרועע רק עם חבריו הוותיקים שבהם נתן אמון. הוא מאוד רצה זוגיות, אך לדבריו – כשבנות פונות אליו, הוא מתבלבל וממלמל, לא ממש זוכר מה הוא אומר ורק רוצה להיעלם.
הוא סירב להצעות חבריו להכיר לו בנות ורצה להכיר בעצמו. בנוסף, מאחר שהוא היה ביישן שרצה חברה, הוא היה מוכן לעשות כל מה שהתבקש ונטה להיות "מרצה" – תכונה שחבריו ניצלו לא אחת. בעבודה הוא היה קורקטי, עשה את מלאכתו בנאמנות ובמקצועיות ודיבר מעט.
לאחר מספר מפגשי אימון שרון למד על עצמו, למד להכיר ביכולותיו ובכישוריו. כשהוא היה מודע לעצמו, ביקש לעשות שינוי ולהיפתח לעולם. הוא יזם שיחות עם חברים. הבוס בעבודה "גילה" את שרון והחל להתייעץ איתו, ובהמשך אף קיבל קידום. הוא הצליח לחזק את הדימוי העצמי שלו, ועם הנחישות ויכולת העשייה שלו הוא נרשם ללימודי הנדסה, תחום שמאוד התאים לו. את בת זוגו הוא מצא בעבודה.

אבחון גרפולוגי

ריקי (36), מבקשת אבחון גרפולוגי תעסוקתי. ריקי היקרה, מתאים לך לעסוק עם אנשים בהנחיה: קבוצות והדרכת הורים. כמו כן, את רציונלית, בעלת חשיבה לוגית ויעילות מחשבתית, כך שגם מקצועות כגון ראיית חשבון ותחום המחשבים, למשל בדיקות תוכנה, יכולים להתאים לך.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

התשמע קולי

אלול הוא החודש המסיים את השנה בלוח העברי, ולכן הוא נחשב לחודש של חשבון נפש. מכאן המנהג להתחיל באמירת סליחות...

טורים אישיים22 בספטמבר 2019    2 דקות
0

לא על אהבה לבדה

דנית ואליאס החלו את דרכם המשותפת עם אהבה גדולה ורווחה כלכלית. זה אומנם היה בזכותה של דנית, שהגיעה עם רכוש...

טורים אישיים22 בספטמבר 2019    6 דקות

כתיבת תגובה