טורים אישיים

עוברים דירה

טורים אישיים5 בספטמבר 2019    2 דקות
0
עוברים דירה

 

מי מאיתנו לא עבר דירה לפחות פעם בחיים? כל מי שעבר בוודאי זוכר איך תוך כדי אריזה מגלים חפצים, מסמכים, תמונות מהילדות שלנו ושל הילדים. אנחנו עוברים מסע נוסטלגי בזמן תוך כדי שאנו מנפים את החפצים שהיו ללא שימוש ואורזים את מה שצריך או לפחות חושבים שצריך (יש אנשים שנקשרים לחפצים, ולכן מלאכת המיון לא קלה להם). התחלה, התחדשות ואפילו התרגשות נעימה מלוות את המעבר, אך יש המתקשים עם השינוי. תחושה כבדה מלווה אותם, הם נפרדים מאנשים קרובים, מסביבה מוכרת, ועוברים למציאות חדשה. אי-ודאות מערערת את הביטחון – אך כשאין ברירה מתמודדים ומתגברים.
כדי להקל אני ממליצה לבקר בסביבה החדשה שעוברים אליה, לגלות מקומות לקניות ולבילוי עם הילדים, לחפש חדר כושר קרוב, אם רגילים להתאמן, לברר היכן המספרה המקומית, ואפילו להגיע להתנסות ולהתחיל לצרוך שירותים מהשכונה החדשה. לדבר עם אנשים מהסביבה, לספר שאתם חדשים בשכונה. מהר מאוד תופתעו לגלות שיש לא מעט אנשים שיתלהבו ושינסו לעזור ולהדריך. גם דרך האינטרנט ניתן לגלות מרכזים קהילתיים בסביבה, בתי ספר, מרכז קהילתי ועוד. שיטוט בגוגל בין הרחובות יכול גם לעזור להפיג חששות ותחושת זרות.
מניסיון אישי, התחלות אינן פשוטות, אפילו מאתגרות, וצריך זמן להסתגל אליהן, להתרגל לבית החדש ולסביבה, עם החסרונות והיתרונות. ככל שתתורו יותר בשכונה, תחושו עם הזמן תחושת קרבה, ותוך שבועות ספורים תחושת הבית תחזור. דוגמה נהדרת לכך אפשר לראות לרוב אצל ילדים, אשר נוטים להשתלב במהירות במסגרות, מתחברים לילדים חדשים ואפילו רוכשים שפה במעבר למדינה אחרת. ובכלל, אנחנו נפרדים קצת מעצמנו, מההרגלים הישנים, ובמקומם רוכשים חדשים. לכן כדאי לאזור אומץ לדבר ולהתיידד עם אנשים, לבקש עזרה כשצריך. כך גם מקורות המידע יתרחבו. המעבר עשוי לחולל בכם שינוי – נצלו אותו לעוד שינויים קטנים בחיים שלכם. בהצלחה.

אבחון גרפולוגי

מיקה (40) מבקשת לעשות שינוי תעסוקתי ורוצה הכוונה מקצועית
מיקה יקרה, ראייתך פרקטית, אך הנך מתקשה לגייס אנרגיה והתלהבות. כושר הביטוי בכתב טוב, ראייתך אופטימית ואת בעלת חוש הומור. את מתאימה גם למשימות רוטיניות. מתאים לך ללמוד סיעוד – לתפקיד אחות או עובדת סוציאלית, וכן ניהול עמותות או טיפול בפניות הציבור.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

חכמת הקבלה: צריך שניים לטנגו

מאז ומתמיד עסקו גדולי המקובלים במשמעות הרוחנית האדירה המאחדת שניים ,גבר ואישה, לאחד שלם בבחינת "והיו לבשר אחד". בגמרא במסכת...

טורים אישיים17 בינואר 2021    3 דקות
2

למה צד ימין שלכם כואב דווקא בתקופת...

שילה ספרה מלר פתאום התחילה יד ימין לכאוב לכם? אולי הברך? או האגן? או הכתף? יותר ויותר תלונות על מכאובים...

טורים אישיים10 בינואר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה