טורים אישיים

אלול והשפעתו על המזל

טורים אישיים29 באוגוסט 2019    2 דקות
0
אלול והשפעתו על המזל

השפה העברית, לשון הקודש, כל כך עמוקה עד ששיכול אותיות של מילה מסוימת מעניק לנו הבנה עמוקה למהותה. בתיקוני הזוהר מובא שאם נשכל את סדר האותיות של התאריך א’ בתשרי נקבל את המילה בראשית! רמז עמוק ונפלא המורה על כך שלאדם עומדות הבחירה והאפשרות להיוולד מחדש בכל שנה ולהפיק את מרב התועלת מפירות השנה החדשה. אך כיצד נדע מה עלינו לעשות על מנת לזכות בברכה והצלחה?
חוכמת הקבלה מלמדת כי האדם נולד לתוך מציאות צרופה כאשר הוא חסר אונים ומשולל כל יכולת שליטה או בחירה לגבי עיקרי הדברים המהותיים בחייו: זמן לידתו, מקום הלידה, מי הוריו, מינו, שמו ושעת מותו. באותה נשימה מכריזה הקבלה כי אין מקריות בעולם ולכל תוצאה יש סיבה וקיימת סיבה שורשית לכל מה שקורה לנו בחיים. נושאים כדוגמת עין הרע, עיכובים במזל, בנישואים, בהריון, בפרנסה, תאונות, מחלות, כישלונות והצלחות – אינם קורים סתם כך ללא סיבה, ויש לייחס חשיבות לכל הפרעה בקצב זרימת החיים. חכמי הקבלה לימדו כי קיימים חוקים וסדרים מדויקים להפליא במערכת הבריאה, ובעיקר איך ניתן לשנות ולנווט את מהלך העניינים כך שנוכל להיות במצב אקטיבי ולא במצב מושפע בלבד. התבנית הבסיסית של הגורל היא בלתי ניתנת להיפוך ונקבעה מראש טרם הולדת האדם, אך עם זאת, ניתנו לאדם אפשרות בחירה וחופש פעולה נרחבים לשנות ולהשפיע על כוח מזלו, ככתוב: “הכל צפוי והרשות נתונה לאדם במעשה… הכל בידי שמים חוץ מיראת שמים” (זוהר, תיקונים, ב’, צח).

הזדמנות לשינוי מזלנו

הימים המקדימים לראש השנה טעונים בשפע הזדמנויות שבכוחן לחולל מהפך בחיי האדם. מרבית המקרים שבהם אדם מתלונן על קשיים ומשברים נובעים מכוח מזל נמוך וגורל קשה, או אף מעין רעה מצד הסביבה – עניין המחייב התייחסות מיידית. לעומת זאת, קיימים מקרים שבהם אדם מתלונן כי גורלו לא שפר, אך מקורם בקוצר ראייה רוחנית, חוסר סבלנות, רדיפה אחר פתרונות קסם וגאווה, המהווים את כוח ההתנגדות שמונע מהאדם להשתמש בכלים שברשותו ושבעזרתם הוא יוכל לחולל מפנה משמעותי בגורלו.
הקבלה טוענת כי לכל מעשה וחטא שעשינו יש תשובה. אסור לעולם להתייאש ולומר שאין לנו תקנה או יכולת וזכות לתקן דרכינו. ברצוני להבטיח לכם: אל תאבדו תקווה, כי הכל ניתן לשינוי!
אם כן, באלול נפתח חלון הזדמנויות נהדר להגבהת המזל בכל תחומי החיים. על פי הקבלה, כל מעשה שנעשה בימים אלו עשוי להקרין מהותית על הברכה שבמעשי ידינו לקראת השנה החדשה ולזכות בגאולה בזיווג, פרנסה, הצלחה ועוד.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורוסקופ: 1-7 במאי

  טלה ענייני כספים והשקעות עשויים להעסיק אתכם השבוע. הצד הטוב של השבוע עשוי להתבטא ביצירתיות רבה. עם זאת, הצמידות...

טורים אישיים3 במאי 2020    4 דקות
0

הורות בימי קורונה

  כולנו נמצאים במצב חדש, לא מוכר, עלינו להתנהל לפי הוראות משרד הבריאות והן משתנות בקצב מהיר. מקומות עבודה נסגרים,...

טורים אישיים22 במרץ 2020    3 דקות

כתיבת תגובה