טורים אישיים

מצה”ל באהבה

טורים אישיים21 באוגוסט 2019    6 דקות
0

כשאורנה הבינה שבעלה מנהל רומן עם פקודה שלו, היא סלחה לו, אך עשתה הכל כדי להבטיח שזו תהיה הפעם האחרונה

מצה”ל באהבה

Iסאם זיברטI

לא פשוט לפעמים להעביר חיים עם איש צבא, אבל אורנה לא הכירה דבר אחר. רק מפני ששמעה אמירות כאלו ואחרות מיתר חברותיה, הבינה שמדובר במשהו חריג ושמערכת היחסים שלה כנראה לא מסמלת זוגיות נורמלית. יש משהו בנוקשות הצבאית שמצליח לחלחל אל הבית. לפעמים נדמה לה שיואב מנסה לפקד על הבית, במקום לעשות את תפקידו ופשוט להיות בעל ואבא. צבא לחוד, בית לחוד.
הרבה פעמים עלתה השאלה עד כמה יהיה זה נכון שיואב ימשיך את שירותו הצבאי. מעבר לכך שאהב את מה שהוא עושה, הוא "סומן" על ידי המערכת ככוכב עולה. סוס מנצח. מישהו שצופים לו גדולות. לכן היה לו נעים להמשיך ולשרת במקום שבו כל כך מעריכים אותו ואת הביצועים שלו. הוא בנה על קריירה צבאית, ותפקידה של אורנה היה לקבל זאת, וכך בדיוק עשתה. היא לא סבלה. היו לזה גם יתרונות. בסך הכל החיים המשותפים שלהם היו נוחים וטובים למדי.
הייתה ציפייה מיואב, שככל שהוא יטפס במעלה הדרגות כך הוא יוכל להימצא יותר בבית, אבל בפועל קרה בדיוק ההפך. עתה, כשהוא קודם לדרגה חדשה, הוא החל להיעלם לפעילויות לילה. אורנה לא הייתה חושדת בדבר אלמלא משהו ביחסים שלהם החל להתערער במקביל. גם כשהוא נמצא בבית היא הרגישה את הריחוק שבו. היא הרגישה שהוא לא באמת נוכח. היא מכירה אותו כל כך הרבה שנים, ויודעת איך הוא מתפקד טוב במצבי לחץ. מה שהיה חדש מבחינתה, זה להרגיש פתאום את הלחץ מגיע אל פנים הבית – דבר שיואב נמנע מלעשות קודם. אלה ודברים נוספים הביאו אותה אליי. היא בהחלט חשדה במשהו.
יש משהו בפעילות של אנשי צבא קבע שדומה מאוד לעבודה רגילה. הם מקבלים רכב צמוד מהעבודה, וניתן לסמוך על כך שהם ייכנסו וייצאו איתו מהבסיס. לפעמים קורה שיואב "מנדב" את הרכב שלו למישהו ביחידה בשביל לבצע איזו משימה ולחזור, אבל במקרה כזה נדיר שיואב ישתמש ברכב אחר במקביל. הוא פשוט ישהה במשרד. אי לכך הסתמכתי במעקב שלי רק על הרכב שלו. זאת הייתה נקודת האחיזה שלי.

פעילות צבאית באזור התעשייה

ביום המעקב השלישי הוא הגיע הביתה לקראת הערב, והודיע לאורנה שהוא רק מתקלח, מתארגן וחוזר לבסיס. יואב "עלה על אזרחי" ועזב את הבית. גם זה היה שגרתי. הרבה פעמים יואב נוהג להשיל את המדים בשעות הערב. נסעתי בעקבותיו, ואכן כיוון הנסיעה שלו היה הבסיס, והוא נכנס פנימה. במצבים כאלה אתה לא יכול שלא להרהר אם קורה משהו אחר בתוך הבסיס, בשעה שאני מחכה לו בחוץ. בכל זאת, יש המון נשים בתוך הבסיס בכל רגע נתון, ואין בעיה של חדרים נטושים, שלא לדבר על חדרי מגורים. הסטטיסטיקה והניסיון מראים שזה פחות סביר. זה אומנם יכול לקרות בצורה ספונטנית, אבל אם מישהו מנהל רומן בתוך מסגרת העבודה שלו, הוא תמיד יוציא אותה החוצה מתישהו.
בזמן שאני מהרהר, הרכב של יואב הגיח החוצה. זה קרה כל כך מהר שלא הספקתי אפילו להתמקם לתצפית כמו שצריך. כשדלקתי בעקבותיו, זיהיתי שזה הוא, והוא היה לבדו. אחרי שנסע כעשרים דקות, הוא עצר בתוך שביל עפר חשוך ליד כביש ראשי. זה סימן עבורי שאני בכיוון הנכון. אין ליואב כל סיבה לחכות ברכב במקום כל כך מבודד, אלא אם הוא מחכה למישהו. מישהו שהוא לא יכול לפגוש במקום נורמלי. הבעיה הייתה שקשה לתצפת לעבר הרכב שלו. זאת הסיבה שהשארתי אותו לבדו בשביל וחיכיתי על הכביש הראשי. זה רק עניין של זמן שהוא יגיח החוצה. עשר דקות לאחר מכן הוא חלף על פניי. אישה ישבה בכיסא שלידו. לאחר עשר דקות נסיעה הוא נעצר ליד מבנה באזור תעשייה. שניהם ירדו מהרכב ונכנסו למבנה. בירור קצר חשף את מה שהמבנה לא מחצין מבחוץ. בפנים יש חדרי אירוח מפוארים.
למחרת ישבתי לפגישה עם אורנה. היו לי כבר עוד חדשות עבורה. מסתבר שאותה בחורה כפופה לו בצבא. לא פשוט להכיל את המידע הזה, אבל בזמן שהיא תעכל אותו – סיכמנו שנמשיך את הפעילות כדי לחזק ראיות. לכל צרה שלא תבוא.

זו לא נקמה, זו אסטרטגיה!

כל תיקי האישות במשרדי מסתיימים באותה דילמה נצחית. האם לפרק את המשפחה או לתת לקשר צ'אנס. לא משנה מה לקוחותיי אומרים בתחילת הדרך, כשמגיע הרגע המתאים, הנטייה הבסיסית היא לשקם את הבית, על אף הכל. גם אורנה חשבה ככה, והחליטה להתעמת עם יואב על מעשיו. ייאמר לזכותו שהוא הודה ישר ולא ניסה בכלל להתחכם ולהכחיש. הוא הסביר את מעשיו בכך שהלחצים שהוא מתמודד איתם דחפו אותו להשתחרר על ידי ניהול רומן. קשה לומר שאורנה הבינה את הקשר בין השניים.
מיד לאחר השיחה שלהם, שהכילה הרבה כוונות טובות עם הבטחות לעתיד, אורנה התקשרה למפקד הישיר שלו ולבעלה של המאהבת וסיפרה להם על הרומן בתוך המערכת הצבאית. רבים בבסיס ידעו על הרומן. היא ידעה שיהיה לזה מחיר ושהוא יהיה כבד. היא ידעה שהגילוי יפגע בקריירה הצבאית המפוארת שלו, ואכן, כעבור זמן קצר, נטלו ממנו את התפקיד והעבירו אותו ליחידה אחרת. זה גם הטיל בספק את אפשרות הקידום שלו בעתיד בדרגה נוספת.
אורנה לא חיפשה אחר נקמה. היא הייתה מאוד מחושבת ושקולה. היא רצתה מאוד לשקם את הבית, אולם לפי הבנתה, יואב חייב לחוות הקרבה כלשהי. הוא חייב לשלם מחיר על מעשיו. אורנה חשבה שהמקום הכי כואב עבורו יהיה העבודה שלו. אם למרות מעשיה, הוא עדיין יילחם עבור המשפחה, הדבר פשוט יגדיל משמעותית את הסיכויים שהוא לא ימעד שוב בעתיד. זאת הייתה הדרך שלה להעביר לו שהיא רצינית, ושפעם נוספת היא כבר לא תסלח.

הכותב הינו בעליו של "סייט חקירות",
טל' 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. שמות הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורות | פחד ממחטים: איך מתגברים עליו?

גיא ומיכל, הוריה של שרוני בת ה-11, התקשרו אליי במצוקה, מאחר שבתם התקשתה להירדם בלילה. כאבי בטן, בחילות, סחרחורות ונדודי...

טורים אישיים26 בנובמבר 2020    2 דקות
0

בשביל הרוח: איך אפשר להיות מאושרים?

אני לא חוקר תרבות, לכן איני יודע להגיד מתי נולד הרעיון שאנו אמורים להיות מאושרים. אני כן יודע שהרבה אנשים...

טורים אישיים26 בנובמבר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה