טורים אישיים

כלים לאהבה עצמית

טורים אישיים14 באוגוסט 2019    דקה אחת
0

ברור לנו שאם נשפר בעצמנו את החלקים שאנחנו פחות אוהבים נאהב את עצמנו יותר, אבל איך בדיוק עושים את זה?

כלים לאהבה עצמית

Iשחר בן-פורתI

“האם אתם מוכנים לאהוב את עצמכם יותר? האם אתם מסכימים לראות מה טוב במה שנתפס בעיניכם כלא טוב? לראות את היופי במה שנתפס בעיניכם כמכוער, לראות את החשיבות במה שנתפס בעיניכם כמיותר, לראות את הערך במה שנתפס בעיניכם כחסר ערך?”.
זה היה עיקר המסר בתקשור שקיבלתי לאורנה. איך אוהבים את עצמנו יותר? זו הדרך שאני מציע:
1. עשו רשימה של הדברים שאתם לא אוהבים בעצמכם – רגשות, תכונות, התנהגויות. בחרו דבר אחד קל יחסית, שיש בכם כלפיו פחות ביקורת ואשמה, או משהו שיותר דחוף לכם ליצור בו שינוי.
2. אמרו "אני מוכן לפגוש את החלק הזה בתוכי". הצהירו זאת בפני עצמכם, הזמינו את החלק הזה למפגש פנימי-תודעתי. הכוונה היא לא לפתור את זה, אלא להעמיק את הנוכחות המודעת, כי כך נוצר שינוי.
3. ביומיום, שימו לב מתי אתם מזהים את החלק הזה במחשבות, ברגשות, בדיבור ובהתנהגות שלכם. שימו לב האם יש אנשים שמתנהגים בצורה דומה או שמעוררים בכם את אותו החלק, ומה אתם מרגישים באותם המפגשים.
4. ניתן להיעזר במדיטציה: כנסו למדיטציה ובקשו לפגוש את אותו החלק. זהו כלי חזק מאוד שיכול לפתוח דברים ולהוציא אותם לאור.
5. קחו דף ופרטו את כל הדברים שלא טובים בחלק הזה בכם. הוציאו על הדף את כל הביקורת שלכם. לאחר מכן תשאלו את עצמכם "מה טוב בזה?", "מה זה נותן לי?". אנו חושבים שהחלקים בעצמנו שאנו לא אוהבים לוקחים מאיתנו אפשרויות. לדוגמה, בגלל חוסר ביטחון קשה לי למצוא עבודה. אבל לחוסר ביטחון יש תפקיד, והוא בא לתת לנו משהו, ואם נשאל את עצמנו בכנות – נוכל לגלות מה.
6. תהליך כזה מציף רגשות וזיכרונות, והוא לא בהכרח קל בטווח המיידי. הוא יהיה קל יותר אם תקבלו עזרה מקצועית בדרך. בטווח הארוך זה יכול לעזור לנו לאהוב את עצמנו יותר.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורות בימי קורונה

  כולנו נמצאים במצב חדש, לא מוכר, עלינו להתנהל לפי הוראות משרד הבריאות והן משתנות בקצב מהיר. מקומות עבודה נסגרים,...

טורים אישיים22 במרץ 2020    3 דקות
0

עונג שבת

  לוקח לעתים הרבה זמן להגיע לחוקר פרטי מהרגע שעולה חשד. הסיבה העיקרית שהביאה אליי את יוסי, בסופו של דבר,...

טורים אישיים17 במרץ 2020    6 דקות

כתיבת תגובה