טורים אישיים

מלך גלגל המזלות

טורים אישיים8 באוגוסט 2019    2 דקות
0
מלך גלגל המזלות

חודש אב מזוהה עם חוש השמיעה. השמיעה היא חוט מקשר שנועד לחבר בין בני אדם. היא קשורה לספירת הבינה, והיא אחת משלוש הספירות שנקראות ראש (מוחין). בספירות אלה אין מסכים, גבולות וסייגים. זהו המקום ההרמוני ביותר שבו מתגלה אחדות שלמה, היכן שהסתירות מתיישבות והגבולות מיטשטשים. לרוב, השמיעה שלנו תלויה ברצון לשמוע. לעתים אנו אוטמים אוזניים. התיקון בחודש זה הוא להשתית מחדש את השמיעה ולפתוח אוזניים לרווחה כדי שנשמע לא רק את שברצוננו לשמוע אלא אף את מה שלא תמיד נעים לשמוע, כמו ביקורת ומוסר.
המזל של החודש הוא אריה. מלך החיות, מנהיג וסמל מלכות. אחת הסכנות האורבות למלך היא חוסר הקשבה לנתינים שלו, ולכן מלכות אמיתית נמדדת במסוגלותה לשמוע את דברי העם, גם אם אינם ערבים לאוזני המלכות. חודש זה מזהיר שלא ליפול לסיטואציה של ציווי, וכי יש להשתמש בשמיעה ככלי להבנת הזולת ולתת ביטוי לקולות הצד השני, שלעתים נעלמים בבליל השאגות מסביב.
השמש, המסומלת בקבלה ככוח זכרי, משפיעה ומגיעה לשיא כוחה בחודש אב (מזל אריה), לבו של הקיץ. משכך זהו הזמן בשנה העברית שבו הכוח הזכרי מתגלה במלוא כוחו והשפעתו. לעומתו הלבנה, המסמלת את הכוח הנקבי בבריאה, היא זאת המכילה ומקבלת לתוכה. כשם שהירח אינו מאיר מעצמו אלא מחזיר את אור החמה, כך גם בני האדם כולם מקבלים מהבורא את האור המחייה.
כפי שהשפע הרוחני מתגשם בעולם דרך מערכת הספירות, כך בעולם הגשמי שפע החיים מגיע מהשמש. יום ט"ו באב מייצג הן את עוצמתה המרבית של החמה בתקופת השנה והן את הלבנה במילואה – מה שממחיש את גילוי הכוחות הפועלים בבריאה, זכר ונקבה, המגיעים לפסגת השפעתם והתמזגותם. פעם בשנה, בט"ו באב, מתמזגים שני הכוחות, זכר ונקבה, ומגיעים לחיבור מושלם בין שניהם ומבטאים את הבורא. זיווג מושלם זה, שמתרחש בעולמות העליונים, מביא לעולם כוח מיוחד – כוח האהבה. חודש אב מסמל את השליטה, העוצמה, האגו והפאר. בן מזל אריה יהיה טיפוס מלכותי, השואף להרשים את הסביבה, ומכאן נוטה לגאווה, לפאר ולראוותנות. שייך ליסוד האש ולשבט שמעון. אותיות שולטות: ט' וכ'. אות החודש: ט' – מסמלת את השמיעה, ובלשון הזוהר ט' מצביעה על "הטוב הגנוז בתוכה". אות הכוכב: כ' – כוכב חמה, המסמל את הכתר והמלכות, האנרגיה הגולמית במצבה הראשוני, שהיא בלתי מוגבלת בעוצמתה. חוכמת הקבלה מלמדת כי התיקון שבני המזל צריכים לשאוף אליו יהיה לפתח ביטחון עצמי ולהתגבר על מכשולים. להמשיך קדימה באומץ, לסמן מטרות ולכבוש אותן. להשתחרר מראוותנות ומאגוצנטריות המגדרת את האריה בחשיבות יתרה. להתרחק ממידת ההתנשאות והשתלטנות. השליחות היא להוביל מתוך ענווה ולהדביק את כולם בכריזמה הייחודית והנפלאה המסמלת מנהיגים גדולים.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

יותר מסתם חוצפה ישראלית 

לפעמים אני לא יודע מאיפה לשאוב את רמת הסבלנות הדרושה כדי להכיל את הלקוחות שלי ואת המצבים הסבוכים שאיתם הם...

טורים אישיים5 ביולי 2020    6 דקות
0

ממשיכים בשגרה מדומה

החגים (שכלל לא הרגשנו) עברו זה מכבר, הסגר נשבר, ובכל יום אנו מרגישים שעשינו עוד צעד לקראת החזרה לשגרה. בתי...

טורים אישיים5 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה