טורים אישיים

מבוא ליצירת מציאות

טורים אישיים8 באוגוסט 2019    דקה אחת
0

כולנו כבר שמענו את האמירה "מחשבה יוצרת מציאות". זהו? אם כל מה שצריך זה לחשוב על זה, למה כל כך הרבה פעמים זה לא מצליח, ואיך לגרום לשינוי המיוחל?

מבוא ליצירת מציאות

Iשחר בן-פורתI

בסדנאות מודעות והתפתחות אישית מלמדים שמחשבות יוצרות מציאות. הלוואי שהכל היה פשוט כל כך, רק לחשוב וזהו.
אחד הדברים הבסיסיים שלומדים בסדנאות מודעות והתפתחות אישית הוא שאנו יוצרים את המציאות שלנו. הנחת המוצא של הידע, העובר במרבית המסגרות הללו, היא שהמחשבות שלנו יוצרות מציאות. בחלק מהמקומות מוסיפים ואומרים שרגשות יניעו את שינוי המציאות. אבל במרוצת השנים הבנתי שהמציאות הרבה יותר מורכבת.
רגשות בפני עצמם לא יוצרים מציאות. אם בכל פעם שהייתי מפחד שיש לי סרטן, הייתי חולה בסרטן, אז הייתי כבר מזמן מת.
מחשבות בפני עצמן לא יוצרות מציאות. אם בכל פעם שהייתי מפנטז שיהיו לי מיליונים, הייתי מתעשר, אז הייתי מיליונר, ועובדה שאני לא.

תודעה יוצרת מציאות

אז למה כן מתכוונים? לתודעה שלנו. כלומר, השילוב של החוזה הנשמתי, המצב הרגשי-נפשי, האמונות שלנו והגישה שלנו לעצמנו.
גישה היא המפתח לחולל שינוי בתודעה ובמציאות. המלחמה שלי בעצמי – כלומר ביקורת, האשמה, רתיעה, דחייה, הזנחה – יוצרת מציאות של מלחמה. החברות שלי עם עצמי – התעניינות, הקשבה, הסכמה, קבלה, אפשור, אהבה – יוצרת מציאות של חברות.
מה זו מציאות של מלחמה? חובות, מחלות, מריבות, פשרות. מה זו מציאות של חברות? רווחה כלכלית, בריאות טובה, יחסים טובים, הגשמה עצמית.

איך משנים מציאות?

חוקרים באילו חלקים בתוכי אני נלחם, ומתחילים לשנות שם את הגישה. המודעות יוצרת שינוי. לדוגמה, אם אני מנסה לשנות את הרגש שאני "לא מספיק טוב", מזהה את זה, ומסכים להרגיש כך, אני משנה את המצב ממלחמה לחברות.
ומה לגבי שימוש בדמיון כדי ליצור מציאות? חשוב לזכור שהוא מוגבל. קשה לנו לדמיין מציאות שתהיה טובה לנו כשהיא עוד לא מוכרת לנו. לכן אל תדמיינו את הפרטים של המציאות שאתם רוצים, אלא את האופן שבו אתם רוצים להרגיש באותה מציאות – ותהיו פתוחים לגבי האופן שזה יתממש.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורוסקופ: 1-7 במאי

  טלה ענייני כספים והשקעות עשויים להעסיק אתכם השבוע. הצד הטוב של השבוע עשוי להתבטא ביצירתיות רבה. עם זאת, הצמידות...

טורים אישיים3 במאי 2020    4 דקות
0

הורות בימי קורונה

  כולנו נמצאים במצב חדש, לא מוכר, עלינו להתנהל לפי הוראות משרד הבריאות והן משתנות בקצב מהיר. מקומות עבודה נסגרים,...

טורים אישיים22 במרץ 2020    3 דקות

כתיבת תגובה