טורים אישיים

למצוא את הדרך

טורים אישיים1 באוגוסט 2019    2 דקות
0
למצוא את הדרך

לפתוח את הלב משמע גם לסמוך על החושים הטבעיים שלנו, להיות פתוחים להפתעות ולאירועים בלתי צפויים. ההזדמנויות וה"נסים" שמתרחשים בחיינו מגיעים כשאנחנו ברורים וממוקדים ויודעים מה אנחנו רוצים, ובעיקר כשאנו נוכחים בכל רגע, אוזרים אומץ ופועלים.
לא פעם אנחנו נדרשים להיכנס פנימה לתוך עצמנו, לחקור ולעשות עבודה פנימית. לטפל במה שמונע מאיתנו להיות שלמים, להתחבר לכוחות ולהאמין באמת שאנו מסוגלים. כל אחד מאיתנו מתבשל בקצב שלו, והתוצאות למעשים שלנו לא תמיד מגיעות עכשיו ומיד. לרוב צריך להיאזר בסבלנות ולזכור שבתהליכים אין קיצורי דרך ופתרונות קסם.
ספיר (28) הגיעה אליי כדי ללמוד על עצמה ולמצוא גם מהם תחומי התעסוקה המתאימים לה ביותר. נראה שהמחשבות העסיקו אותה מאוד, והיא ופחות השתתפה בפעילות חברתית. "כולם כבר מצפים שאחליט, אבל אני ממש לא מצליחה", אמרה בכאב. בחוות הדעת ניתן היה לראות שספיר מופנמת, רגישה ופגיעה. חוסר השקט השפיע על מצב רוחה, אך כלפי חוץ היא לא חשפה זאת. הדימוי העצמי הנמוך והקושי שלה לתת אמון היו הסיבות להיעדר זוגיות, שהייתה חסרה לה. דרך כתב היד היא למדה על הנוקשות והביקורתיות שבהן נהגה כלפי עצמה ועם האחרים. הקושי להחליט ולקחת "סיכונים" ליווה אותה שנים, עוד מילדות. מבחינה תעסוקתית: בזכות החושים המפותחים שלה, החוש האסתטי והיכולת לראות פרטים – התאימו לה כל מקצועות העיצוב. הרגישות והרצון לעבוד עם אנשים יחד עם יכולת הנתינה שלה אפשרו לה לפנות גם למקצועות הטיפול האלטרנטיבי. וגם היא יכולה להיות שפית, בהיותה חובבת בישול.
בפגישות האימון האישי ספיר ביקשה לחזק את הביטחון העצמי ולהחליט מה ללמוד. היא שינתה גישה, התרככה ונפתחה, יזמה והעזה. היא החלה לקחת חלק באירועים חברתיים, רכשה חברים, ועם הזמן התקשורת הבינאישית שלה השתפרה וכך עלה גם ביטחונה העצמי. לבסוף נרשמה ללימודי עיצוב פנים.

אבחון גרפולוגי:

גורן (28) מבקש לצאת לדרך כעצמאי ורוצה לדעת עד כמה זה מתאים לו.
גורן יקר, אתה פועל באופן שיטתי, מאורגן, אך מתקשה בתכנון עצמאי וזקוק למסגרת של הנחיות, ובעיקר לגיבוי בכל מה שקשור לקבלת החלטות ולקביעת יעדים וסדרי עדיפויות. ממליצה לך כרגע לעבוד באופן עצמאי, אך בתוך מסגרת, ולצבור ניסיון.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

למה צד ימין שלכם כואב דווקא בתקופת...

שילה ספרה מלר פתאום התחילה יד ימין לכאוב לכם? אולי הברך? או האגן? או הכתף? יותר ויותר תלונות על מכאובים...

טורים אישיים10 בינואר 2021    2 דקות
0

הורוסקופ: תחזית שבועית 8-14.1.21

טלה בעקבות יציאת מרס ממזלכם תרגישו ירידת מתח, שקט ורגיעה אחרי חודשים של אינטנסיביות וצבירת כעסים ותסכולים. דברים מתרחשים בקריירה...

טורים אישיים10 בינואר 2021    5 דקות

כתיבת תגובה