טורים אישיים

כה פסק הרב

טורים אישיים25 ביולי 2019    5 דקות
0

יוהנה הגיעה כדי לחשוף את חוסר הנאמנות של בעלה. נראה היה שאין מקום לספק, ובכל זאת היא לא הייתה בטוחה, בעיקר בשל דבריו והמלצתו של רב שהתיעצה איתו. המשך משבוע שעבר

כה פסק הרב

Iסאם זיברטI

כאמור, כל אחד אוחז ברעיונות שיש בהם כדי לעכב אותו. כרגע, המחשבה של יוהנה היא שאמירתו המפורשת של הרב שאיתו התייעצה תקעה אותה. בדיעבד, היא הבינה שבעצם כשהיא הלכה אליו היא רצתה שישחרר אותה מהתמונות הנוראיות שרצות לה בראש, שיגיד לה בצורה שלא משתמעת לשתי פנים שהיא צודקת בחשדנותה. שהיא לא סתם מרגישה ככה, ויותר מזה, שלא לשווא היא עושה לבעלה את המוות בימים האחרונים. רק הכעס שהצטבר בה, שגרם לתקשורת לקויה ביניהם – די בו כדי להחריב לה את הבית, ואבוי אם יסתבר בסופו של דבר שכל זה על כלום. אבל הרב לא אמר את מה שלו ציפתה. הוא סיכם את זה במשבר ותו לא.
נתתי לה "לשפוך" את כל הרעיונות והשיקולים החוצה. בסופו של דבר, היא ביקשה גם את עצתי, אבל נמנעתי מלתת לה אותה. ראשית, אני לא גורם אובייקטיבי מבחינתה, ושנית, לא רציתי להיות פקטור שיבלבל אותה עוד יותר בעוד עצה. היא חייבת לראות את הדרך שלה בעצמה ולהיות שלמה איתה. זה שם המשחק באמת. מה שכן, המחשתי לה בצורה כתובה את כוחה של האמת. בכל מקרה. בכל בעיה. האמת תמיד מנצחת. עושה את הסדר הנכון. הכוח האמיתי הוא בעובדות עצמן. המוח האנושי צריך נתונים ממשיים על מנת לקלוט באמת, ולא איזו אמירה כללית. מבלי לזלזל, חלילה, אין בדברי הרב שום נתון. אחרי לא מעט היסוסים יוהנה החליטה לקפוץ למים וללכת בעקבות הסימנים. חוסר הוודאות "הרג" אותה, בלשון המעטה.
באופן פרקטי, חשבתי שזה לא הזמן המתאים לעקוב אחרי מוטי. יוהנה, בגלל טירוף מחשבותיה, חשפה מולו את חשדותיה. הגיוני שהוא נזהר כרגע. אבל יוהנה לא הסכימה לחכות. היא נתנה אור ירוק כדי שזה יבוצע מיידית. לכן השכם בבוקר למחרת ביקרתי בכתובת המגורים שלהם.

פעילות חריגה

יום העבודה שלו מתחיל מוקדם. אחרי חצי שעה ראיתי אותו בפעם הראשונה. הוא אכן נסע לעבודתו. קבעתי עם יוהנה שנפצל את ימי המעקב לשניים. בבוקר – לראות אם הוא אכן הולך לעבוד, ובמידה שכן – אחזור אליו שוב לקראת שעות אחר הצהריים המוקדמות. הסימנים שהיו ליוהנה העידו על "פעילות חריגה" דווקא בשעות העבודה, ומצד שני, אם מוטי מגיע לעבודה, קשה יהיה לו לצאת באמצע היום. המסקנה המתבקשת היא שהוא לוקח לעצמו ימי חופש. אפרופו חופש, זו עוד אחת מהסיבות ללחץ שלה, שכן בסוף השבוע שהתקרב הם אמורים לנסוע עם הילדים לשבוע נופש בחו"ל. היא חייבת תשובה כלשהי עד אז. אחרי העבודה מוטי חזר הביתה, החליף בגדים ונסע לחדר הכושר להתאמן.
בימים שלאחר מכן מוטי שוב הלך לעבודה. כשהוא לא הלך לחדר כושר, הוא נסע לסידורים או לבקר את הוריו, אבל שום סימן לאישה אחרת. באחד הערבים הוא נעצר ליד פארק בעיר שלו, ירד מהרכב, ופשוט התיישב על ספסל. הייתי משוכנע שלא ירחק הרגע שבו מישהי תצטרף אליו אבל טעיתי. מוטי פשוט ישב ובהה בנקודה אקראית.
כל יום שעבר חרפן את יוהנה עוד יותר. אין יום שבו היא לא בוחנת את כל שיקוליה מחדש, אולי טעתה בהתרשמות שלה, ויותר מכל – היא חוזרת במוחה על דברי הרב בעוצמה רבה יותר.
יום הנסיעה הגיע. המלצתי לה שתיתן למוטי ליהנות מהספק. זה טוב עבור הילדים שלא יחוו רגשות שליליים, וזה גם יטשטש אצל מוטי את החשדות שלה ויחזיר את החיים לשגרה מזויפת כלשהי. אם היא רוצה יום אחד את האמת, אז אני חייב את שיתוף הפעולה בתוך הבית. ההתנהגות שלה משפיעה על המעשים שלו.
יום אחרי חזרתם לארץ, עליתי שוב על עקבותיו. מוטי יצא מוקדם מהבית, אבל הפעם לא נסע לעבודה. הוא נסע לכתובת כלשהי, ונבלע אל אחת הדירות. לפני שעלה, הוא פתח את תא המטען והוציא משם שקית קטנה שעליה כיתוב כלשהו בלטינית. לא היה קשה עבורי לברר מי האישה שגרה באותה דירה. עתה קיוויתי שהוא ייצא איתה החוצה כדי לשבת יחד באיזשהו מקום, אבל התבדיתי. אחרי מספר שעות הוא יצא לבדו. בכל זאת הוא נסע לעיר הסמוכה והתיישב בבית קפה. לא לפני שפתח את תא המטען ברכבו, והוציא שקית קטנה כמו קודם. אחרי מספר דקות מישהי הצטרפה לשולחן. הנשיקה שהדביקה לו לא השאירה ספק בדבר טיב הקשר ביניהם. "איפה נעלמת ככה?", שמעתי אותה גוערת בו מהשולחן הסמוך. היה ברור לגמרי כרגע שזאת שיושבת כאן איתנו היא לא זו שאצלה ביקר קודם. מוטי לא הוריד ממנה את הידיים. "אני אבוא מחר או מחרתיים", אמר לה מוטי כשהם נפרדו לדרכם.
ככל שכאב ליוהנה, היה בזה משהו משחרר. כאב עדיף בהרבה על חוסר ודאות. כאב חולף והוא ממוקד. חוסר ודאות לא תמיד. עתה, כשהיא יודעת שהיא לא המציאה את הדברים, קל יותר היה לכוון אותה הלאה. בתוך כל המערבולת הרגשית הזאת, יוהנה לא הצליחה להשתחרר מדבריו של הרב. היא לא הבינה למה אמר אחרת. זה ממש פגע באמונה שלה. כמו שאמרתי, אני מאמין גדול ביכולות של רבנים. בהחלט ייתכן שמה שהוא אמר ומה שהיא שמעה אלו שני דברים אחרים. באותה מידה ייתכן שהוא "ראה" משהו רחב יותר מאשר את הרצון שלה לחשוף את האמת, ובדרכו שלו פשוט שמר עליה. אולי היה בזה גם שיקול דתי סמוי – לשמור כרגע על סוג של שלום בית. לא נדע. חוץ מזה, הוא לא באמת טעה. לא מדובר באישה נוספת אלא למעשה בשתיים… עניין של סמנטיקה, אבל עדיין נכון.

הכותב הינו בעליו של "סייט חקירות",
טל' 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. שמות הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורוסקופ: 1-7 במאי

  טלה ענייני כספים והשקעות עשויים להעסיק אתכם השבוע. הצד הטוב של השבוע עשוי להתבטא ביצירתיות רבה. עם זאת, הצמידות...

טורים אישיים3 במאי 2020    4 דקות
0

הורות בימי קורונה

  כולנו נמצאים במצב חדש, לא מוכר, עלינו להתנהל לפי הוראות משרד הבריאות והן משתנות בקצב מהיר. מקומות עבודה נסגרים,...

טורים אישיים22 במרץ 2020    3 דקות

כתיבת תגובה