טורים אישיים

אות משמיים

טורים אישיים25 ביולי 2019    2 דקות
0

חוכמת הקבלה מלמדת כי לכל אות תכונות ייחודיות וכי שזורות בה כמויות עצומות של חוכמה וידע • אותיות הא'-ב' מחולקות לקבוצות בעלות מקבץ תכונות מאפיין

אות משמיים

על פי הקבלה, כל אות מושפעת מעוצמתו של היסוד שאליו היא משתייכת. קבוצות האותיות נחלקות על פי יסודות שונים, כאשר בכל קבוצה אותיות בעלות מכנה משותף – מקבץ תכונות על פי רוח הקבלה ומה הן אומרות על מי שהן בשמו (בעיקר בתחילתו).
האותיות ג, ד, ה, ט, כ, ס, ש – שורשן במזלות האש: טלה, אריה, קשת.
האותיות הללו מבטאות את הצד האקטיבי – דינמי, יצירתי-יצרי, יוזם ותוצאתי. מי שבשמו מופיעה אות מיסוד האש יהיה אדם חם, אופטימי, דעתן, בעל ביטחון עצמי וחרוץ. מי שייטה לצד החיובי של אותיות האש, יהיה בעל מודעות עצמית גבוהה במיוחד ורגישות יוצאת דופן. אותיות המאפיינות אדם שאפתן והרפתקן. ומאידך, מי שייטה לצדן השלילי יימצא בחוסר סיפוק נפשי.
האותיות ב, ו, י, ע, פ – שורשן במזלות האדמה: שור, בתולה, גדי.
אותיות יסוד האדמה מייצגות את הפן החומרי, הפרקטי והבטוח. מי שנושא בתחילת שמו מהאותיות הללו יבקש מסגרת בטוחה הנשענת על ביטחון כלכלי ויציבות זוגית. אותיות האדמה מייצגות באדם שלל היבטים הניצבים על מכנה משותף הכרחי ביניהם: בגרות, רצינות, אחריות, משמעת, סבלנות, היגיון בריא, התמדה ועיקשות כפועל יוצא של יעילות. מהפן השלילי – אדמה עקרה. מי שייטה לחיובי ילך בתלם לאט ובטוח, יתחבר לרוח וגם ייהנה ממסגרת מספקת ושלווה.
האותיות א, ז, ל, פ, צ, ר – שורשן במזלות האוויר: תאומים, מאזניים, דלי.
אותיות יסוד האוויר מקפלות בתוכן את אנרגיית החיים, הרוח, הנשמה והנשימה. מייצגות את האינטלקטואל והלוגי. מורה על צורך פנימי בהרחבת הידע והעמקת הלימוד. אדם בעל מודעות עצמית גבוהה, חברותי, חד מחשבה, חסר מנוחה ונמצא בתנועה מתמדת, פיזית ומחשבתית. בכוחו של יסוד זה להקרין ולהשפיע על יתר היסודות לחיוב ולשלילה. יש באותיות כוחות דינמיים המסוגלים לסחוף ולהקנות תחושת ביטחון וראייה רחבה, לצד מסוגלותן השלילית לגרום לאדם להימצא בכאוס ובאי-שקט נפשי.
האותיות ח, מ, נ, ק, ת – שורשן במזלות המים: סרטן, עקרב, דגים.
אותיות יסוד המים מבטאות את עולם הרגשות על כל צדדיו ואת חוכמת הלב. אדם ששמו מתחיל ביסוד המים יהיה אמוציונאלי, נפגע בקלות אך סלחן ותרן. חי ופועל לרוב על פי "תחושות בטן". ינהג ברוחב לב ובנדיבות רגשית כלפי הסובבים אותו וינדב עצמו להוות משענת לזקוקים לו. בעצמו, מתקשה לבטא את תחושותיו, ולא ימהר לפתוח את סגור לבו. לכן עלול להיראות בטעות מתנשא.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

יותר מסתם חוצפה ישראלית 

לפעמים אני לא יודע מאיפה לשאוב את רמת הסבלנות הדרושה כדי להכיל את הלקוחות שלי ואת המצבים הסבוכים שאיתם הם...

טורים אישיים5 ביולי 2020    6 דקות
0

ממשיכים בשגרה מדומה

החגים (שכלל לא הרגשנו) עברו זה מכבר, הסגר נשבר, ובכל יום אנו מרגישים שעשינו עוד צעד לקראת החזרה לשגרה. בתי...

טורים אישיים5 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה