טורים אישיים

לכל איש יש אות (חלק 1)

טורים אישיים18 ביולי 2019    2 דקות
0
לכל איש יש אות (חלק 1)

לשם האדם חשיבות רבה על איכות חייו, עתידו וגורלו. עבורכם אסקור את מהותה של האות הראשונה בשם.

א פורצת לכל הכיוונים, ולכן מסמלת את שבירת המוסכמות והמסגרות. מבטאת אינטליגנציה שכלית גבוהה והשתוקקות לחופש ומרחב. בולטת, יש בה אומץ, כוח ושליטה. לצד היותה גורמת לאיזון רוחני, שם עם ריבוי א' עלול לגרום לחוסר איזון ולחוסר ביציבות נפשית.
ב מופנמות ורגישות עם יכולת למודעות עמוקה. מאפיינת בגרות ורציונליות. אהבת הממון עקב פחד ממחסור. מייצגת אדם החש בנוח עם מסגרות וביתיות, אדם מאופק עם משמעת עצמית וסובלנות ביחסים עם הזולת. סגולתה של האות תביא ברכה לאדם שיידע להעניק מתוכו ולא יחשוב במונחי "עלות מול תועלת".
ג מלשון גומל חסדים ונתינה ללא גבולות. מייצגת את "ואהבת לרעך כמוך". אהבת מרחבים וחופש, ולפיכך מורה על נסיעות ותנועה רבה. מבטאת מחשבה פילוסופית וראיית עולם רחבה. אחד המאפיינים הבולטים הוא תחושת צדק וסלידה מכל מעשה עוולה.
ד מבטאת את הדלות, אך מאידך את ההתרוממות. מרמזת למצב של דלות גשמית או רוחנית, כי אדם שהגיע לדלות יודע להעריך את שהיה לו, אך יש בכוחה לרומם, בכוחה לחנך להסתכלות מפוכחת על המציאות. אם יפנים כי "איזהו עשיר האדם השמח בחלקו", יתפנה מקום לשפע שהיה גלום.
ה אגו חזק, עיקשות ועמידה על עקרונות. מנהיגות לצד מופנמות ורגישות עדינה. עלולה להוביל לכעסים, לתחושת חוסר יציבות רגשית ולדחפים של היצר. אם יש יותר מאות ה' אחת בשם (בדרך כלל בתחילה ובסוף) – זה עלול להצביע על תנודות בכוח המזל.
ו מבטאת את כוח החיבור שבבריאה. מעניקה לאדם שלווה ורוגע נפשי, ולעתים עיקשות ורדיפה חומרית. חשיבות רבה לתא המשפחתי ולזוגיות. מייצגת את האומנות, האסתטיקה והטיפוח. עלולה לגרום לקשיים בהגשמת שאיפות.
ז אינטליגנציה גבוהה, חשיבה מהירה ויכולת תפיסה נהדרת. מסמלת את התקשורת וקלות הלשון שלעתים חורגת מן האמת. מיקום בשם מצביע על ביקורתיות ושיפוטיות ואף צביעות. אות אשר מסמלת את התאווה לצד הרוחניות והמיסטיקה.
ח בעליה ניחנו ברגישות, מופנמות והתכנסות פנימית, אדם שביתו הוא מבצרו. עם מצבי רוח משתנים, רגשנות, עדינות, יכולת טיפול בזולת, מסירות ונאמנות, וכן יכולת קליטה לרגשות עמוקים.
ט לבעליה כוח נתינה ואהבה, חמימות וטוב לב. צורך בקבלת תשומת לב, גאוותנות, יהירות ועקשנות, עזרה והתחשבות, פזיזות בחשיבה. מסמלת את הצדק, החוק והמשפט.
י מוח חריף היורד לפרטים קטנים. כישרון משחק בעולם של מציאות, אהבת חומר וראיית עולם צרה, לכן האות באה ללמד ראייה בגדול, ביקורתיות והעדפת הרוח על החומר.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

יותר מסתם חוצפה ישראלית 

לפעמים אני לא יודע מאיפה לשאוב את רמת הסבלנות הדרושה כדי להכיל את הלקוחות שלי ואת המצבים הסבוכים שאיתם הם...

טורים אישיים5 ביולי 2020    6 דקות
0

ממשיכים בשגרה מדומה

החגים (שכלל לא הרגשנו) עברו זה מכבר, הסגר נשבר, ובכל יום אנו מרגישים שעשינו עוד צעד לקראת החזרה לשגרה. בתי...

טורים אישיים5 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה