טורים אישיים

התפתחות בחמישה צעדים

טורים אישיים18 ביולי 2019    2 דקות
0

לפעמים אנחנו חשים שלא למדנו שום דבר, נפגעים שוב מאותם הדברים בדיוק • אם נדמה לכם שאתם מתמודדים שוב עם נושאים שכבר טיפלתם בהם, אתם כנראה עוד באמצע המסע

התפתחות בחמישה צעדים

Iשחר בן-פורתI

אם אתם מרגישים שאתם מתמודדים עם בעיות רגשיות שכבר טיפלתם בהן וחושבים שמשהו לא בסדר, כדאי שתקראו את המילים הבאות.
לאחרונה אני מרגיש שאנחנו נכנסים לעומק חדש בתהליכי הריפוי האישיים. אומנם מדובר באותם דפוסים/ התנהגויות/ אמונות, אבל העומק חדש, כמו מתקרבים צעד נוסף ל-core של הלב השבור.
אני חווה את זה בתוכי, ורואה את זה בקבוצות שאני מנחה ובאנשים שאותם אני מלווה – הילד הפגוע, האישה הדחויה, הילדה שנשארה לבד, החלקים הפגועים בתוכנו יוצאים בעוצמה, מבקשים הכרה, אהבה ומרפא.
למי שלא מורגל בדינמיקה הזו – בכל פעם סבב נוסף במקומות הפגועים, כל זה עשוי להרגיש כמו הידרדרות. אחרים עשויים להרגיש תקועים. וישנו הפחד שהשינוי גם לא יגיע, שכך זה יישאר.
אם אתם מזדהים עם האמור לעיל וחשים ככה בימינו (או בימים אחרים), אני רוצה להזכיר לכם כמה דברים.

כללים להתפתחות רוחנית

מסע של ריפוי והתפתחות אישית הוא מסע חיים – השיעורים שלנו לא נגמרים יום אחד. אך ככל שאנו מתמידים בריפוי של הלב השבור, הכאבים והפחדים מתמעטים והביטחון העצמי גדל. זה מה שמשתנה.
הדינמיקה של תהליכי התפתחות היא ספירלית – בכל פעם חוזרים לאותה הנקודה אך מזווית אחרת, עמוקה או גבוהה יותר. בכל פעם כמו מתחילים מההתחלה.
כאשר מרגישים את המקום הפגוע, זה סימן שאנחנו בדרך לריפוי – הכאב נחשף, עולה למודע, בדרך החוצה מאיתנו. זה לא סימן להידרדרות.
אם נותנים מקום לרגש הוא דועך – הכאב, הפחד וכל רגש פגוע אחר מתפוגג מעצמו, אם אנו מסכימים להרגיש אותו ולתת לו מקום (ולעצמנו להיות בתוכו).
בקשו עזרה – שלבים בדרך יכולים להיות קשים. הם הופכים להיות בלתי נסבלים כאשר מתמודדים איתם לבד. אנשים שאפשר לדבר איתם, טיפול רגשי כזה או אחר – זה גם חלק מהתהליך עצמו, לבקש עזרה, שכן כאשר הלב נשבר למדנו שאי אפשר לסמוך על אנשים. לסמוך מחדש הוא חלק מהריפוי.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורות | פחד ממחטים: איך מתגברים עליו?

גיא ומיכל, הוריה של שרוני בת ה-11, התקשרו אליי במצוקה, מאחר שבתם התקשתה להירדם בלילה. כאבי בטן, בחילות, סחרחורות ונדודי...

טורים אישיים26 בנובמבר 2020    2 דקות
0

בשביל הרוח: איך אפשר להיות מאושרים?

אני לא חוקר תרבות, לכן איני יודע להגיד מתי נולד הרעיון שאנו אמורים להיות מאושרים. אני כן יודע שהרבה אנשים...

טורים אישיים26 בנובמבר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה