טורים אישיים

רוצה אבל חוששת

טורים אישיים11 ביולי 2019    2 דקות
0
רוצה אבל חוששת

אנשים שמרגישים בדידות נמנעים מאינטראקציה חברתית, ובכך מגבירים את הדחייה החברתית. יש לכך גם ביטוי פיזי, כמו עייפות, כאבים כרוניים, תחושת פסימיות, לחץ, חרדה ופגיעה בערך העצמי.
בתקופת ההתבגרות הפעילות החברתית לא תמיד מאוזנת – לעתים נמצאים עם חברים ללא הפסקה, ויש שמעדיפים להסתגר. בדרך כלל זה חולף עם הגיל. עם זאת, יש כאלה שהאינטראקציה הלא עקבית היא חלק מאישיותם.
אלה (35), בחורה יפה ורווקה ביקשה לערוך אבחון גרפולוגי. היא עבדה במכון קוסמטי, מעולם לא הייתה לה מערכת זוגית משמעותית, ובקשר האחרון שהיה לה עם תום (38) היא חשבה שהנה זה קורה לה, אך גם כאן הקשר הסתיים לאחר מספר פגישות. "הם תמיד עוזבים", סיפרה בעצב.
באבחון הגרפולוגי ראיתי שהקונפליקט העיקרי שאלה התמודדה איתו הוא הנטייה למופנמות והרצון בחברה. חוסר הביטחון והחשש מפגיעה גרמו לה להתנהג בנוקשות. עם הביקורתיות שהפגינה התקשתה לבסס קשר. אלה נראתה מרוחקת, אך היה לי ברור שזו מגננה בשל דימוי עצמי נמוך.
כדי לבנות קשר קרוב, עליה צריכה להכיר ביכולותיה, לנהוג על פי הערכים שלה, להיפתח ולנהוג אחרת. היא הסכימה וביקשה להשתנות. באימון האישי הסתבר שלאלה אין כמעט חברים, שבילדותה הייתה ביישנית, וילדים הציקו לה, והיא נמנעה מאינטראקציה חברתית. "תחושת תלישות ליוותה אותי בילדותי", תיארה.
באימון האישי אלה הבינה שתקשורת פתוחה תייצר קירבה. זה דרש ממנה אומץ להיחשף. היא יזמה מפגשים עם חברים, וככל שהתנסתה והתמידה כך התחזק ביטחונה. בטיול מאורגן שאליו נרשמה יצרה קשר עם ברק (42), החברות התפתחה ולבסוף הם עברו לגור יחד.

אבחון גרפולוגי

אביעד (27), מתקשה ליצור זוגיות ומבקש לאבחן את כתב היד וללמוד על עצמו.
אביעד היקר, אתה אדם יסודי ועם כושר ביטוי, ענייני, אך רגיש ופגיע. הנך שומר על איפוק ולא מספיק בטוח בעצמך, מנסה לרצות ולהיות בסדר עם כולם אך זה בא על חשבון הרצונות שלך. אימון אישי יכול לעזור לך בחיזוק הביטחון ובמציאת זוגיות.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הפלונטר של דוד

"הגעתי אליך דרך מישהו שמכיר מישהו שמכיר מישהו", דוד ניסה להרגיע אותי, אבל הוא השיג בדיוק את ההפך. משפט הפתיחה...

טורים אישיים31 ביולי 2020    6 דקות
0

שחררו קצת את הרסן

בטבע אנו רואים תופעות שונות: הגוזלים גדלים בקן מספר שבועות, מחזקים כנפיים ועפים; גורי חתולים צמודים לאם עד גיל חודשיים-שלושה...

טורים אישיים31 ביולי 2020    4 דקות

כתיבת תגובה