טורים אישיים

יקיצה מאוחרת

טורים אישיים4 ביולי 2019    6 דקות
0

נטלי פחדה לגעת בנושאים שבעלה סירב שהיא תהיה חלק מהם, לכן כשהוא הציע לה סכום עצום כמזונות לחודש, היא העדיפה להתגרש בלי לשאול שאלות. עד שהיה כבר מאוחר כדי לשאול

יקיצה מאוחרת

סאם זיברט

"אין צורך יותר, הכל טוב", נטלי ביקשה לבטל את החקירה, "הסתדר על הצד הטוב ביותר". לא הכרתי אותה מספיק כדי להבין מה זה אומר, אבל העזתי לשאול "חזרתם?". נטלי גיחכה מעבר לקו. "לא. ממש לא", ענתה. אם כך, זה באמת היה מוזר. "הוא פשוט הציע לשלם ביד נדיבה. ידעתי שאפשר לסמוך עליו".
הכרתי אותה בסך הכל יומיים קודם לכן. היא הייתה מפוחדת למדי. כפי שהעידה על עצמה, יש לה נטייה כזאת. סוג מסוים של חרדתיות. לא הייתי צריך הרבה זמן במחיצתה כדי להבין שהיא לא נולדה כך. הסממנים הופיעו אחרי החתונה, וזה כבר היה אמור לגרום לה להרהר. ככל שמדברים יותר, מגלים עוד ועוד. בועז הצליח בתקופה קצרה "לחנך" את נטלי לתפיסת העולם המעוותת שלו. למשל, כשהוא יושב לשוחח בטלפון בחצר על עסקים, או יושב עם חברים, אסור לנשים להיות בסביבה. זה אומר שגם לה לא, אפילו שזה הבית שלה. קשה לי להסביר כמה אני מתחלחל כשאני שומע על התנהגויות כאלו.
בוגד סדרתי
נטלי לא הייתה צריכה אותי בשביל לגלות את הבגידות שלו. לא נראה שבועז מנסה להסתיר אותן יתר על המידה. הוא לא ממש הודה בזה בפניה, אבל מעט מהדברים שהוא נהג לומר בנושא הספיקו כדי להסגיר אותו ואת השקפותיו. "גבר לא יכול להיות עם אישה אחת כל החיים", "צריך להתאוורר מדי פעם", ועד למשפט המפורסם של אייל גולן – "אי אפשר לאכול כל יום סטייק אנטרקוט, לפעמים רוצים סתם לחם עם שוקולד". בהתחלה היא התפוצצה מזה, אבל לא ממש יכלה לעשות דבר. כשדיברה על זה עם אמא שלה, היא המליצה לה לקבל את זה בהכנעה: "כאלה הם גברים, אין מה לעשות", הסבירה האם. דעה דומה הייתה גם לאחותה, שעליה לקבל שהמין הגברי באמת לא מסוגל אחרת.
ניסו לנחם אותה בזה שהוא הרגיל אותה לרמת חיים גבוהה במיוחד – בית מהודר, היא לא צריכה לעבוד למחייתה, שש פעמים בשנה נסיעות לחו"ל ועוד. עם הכסף שהוא משאיר לה בשוטף, היא מפנקת את עצמה בלי סוף: מאמן כושר, טיפולי ספא, ביגוד, פינוקי יופי ועוד. "ומה יישאר לך אם תיפרדו? את חושבת שתוכלי לחיות ברמה כזאת?", הוסיפו לה עוד עצות על עצות, וזה הצליח לחלחל ולהשפיע. היא קיבלה על עצמה את התפקיד המיוחד שבועז ייעד לה – "להיות יפה ולשתוק".
יום אחד זה בא. אחרי 16 שנות נישואים ושלושה ילדים, בועז אמר לה שהוא רוצה להתגרש. אמר שהנישואים לא מספקים אותו. כזה הוא. מודיע מה הולך לקרות. הוא לא מתכוון לנסות לשקם או לבדוק מה קרה, אלא פשוט החליט וקבע.
אם עד לאותו רגע נטלי הייתה חרדה מה עשוי לקרות בחייה יום אחד, פתאום זה התקרב בצעדי ענק. עכשיו היא כבר הייתה אחוזת תזזית ומבוהלת. מה יהיה? איך אסתדר? חשבה לעצמה. היה ברור לה שיש מישהי אחרת בתמונה. היום, בדיעבד, היא כבר יודעת שהוא החליף אותה במודל צעיר יותר, אבל אז היא רק יכלה לדמיין.
דאגות לעתיד
כמה ימים מאוחר יותר היא הגיעה אליי. ענייני הבגידה שלו לא רלוונטיים. היא רצתה הערכה לגבי המצב הכספי שלו. היא רצתה להבטיח כמה שיותר את עתידה הכלכלי, והרגישה שהיא צועדת באפילה גמורה. עד כמה שזה מוזר לכתוב את זה בצורה כזאת – נטלי ידעה במה הוא עובד, שזה אומר שהכירה באופן כללי את תחום העיסוק שלו, אבל בפועל היא לא ממש ידעה דבר. היא מכירה את שם החברה, אבל יודעת שיש לו יותר מחברה אחת. היא יודעת איפה מתנהל חשבון הבנק שלהם, אבל עם הזמן היא גילתה נתונים על חשבונות אחרים וכדומה.
התפקיד שלי היה למפות את עסקיו ולעשות סדר ברכוש שהם צברו מאז שהתחתנו. זה לא סתם שהיא לא יודעת. היא תמיד פחדה לשאול. חששה שהוא "יתהפך" עליה אם רק יחשוב שהיא פולשת לתחום, שנחשב בעיניו רק שלו. זה הסיבה שהיא הייתה צריכה אותי. לעשות את זה בצורה סמויה ודיסקרטית.
יומיים לאחר מכן היא ביטלה את החקירה. בועז הציעה לה הצעה שקשה לסרב לה. הרבה עשירים עושים דבר דומה. קובעים סכום גבוה של מזונות, ולו רק כדי לא לנהל משפטים וכדי שגורמים אחרים לא יציצו פנימה לעסקים ולחשבונות שלהם. בועז הציע סכום של 45 אלף שקל לחודש תמורת אי-התעסקות בענייני גט. נטלי חטפה את ההצעה בשתי ידיים. "רק דבר אחד מציק לי", ניסיתי לדבר אל לבה של נטלי, שלא ממש שיתפה איתי פעולה, כי כמו שאמרתי, היא פחדה לגעת או אפילו לדבר על הנושא, חלילה לא לטלטל מעט את הספינה. הקשיתי: "למה הוא לא מוכן לעשות הסכם מסודר?". היא הסבירה שבועז לא רוצה שיהיה תיעוד כלשהו. הוא לא רוצה להסביר מאיפה יש לו לשלם לה כל כך הרבה כסף, דבר שעשוי להצביע מהם מקורות ההכנסה שלו. כל דבריי אליה לא ממש עזרו.
אחרי שנה וחצי היא התקשרה אליי שוב. נטלי רצתה להמשיך את הבדיקה הכלכלית. אחרי ארבעה חודשים שבהם בועז שילם סכום גבוה, הוא הודיע לה שהוא חייב להקטין את הסכום ל-35 אלף שקל. אחרי מספר חודשים הוא הוריד עוד וכן הלאה. כיום הוא משלם 8,000 שקל בלבד. היא כבר הבינה שהוא ניצל את תמימותה ושיחק בה. כל פעם היא שכנעה את עצמה שזה זמני. חוץ מזה, מה היא יכולה לעשות? תתחיל מלחמה שלא תבטיח לה בהכרח יותר? מראש היא ויתרה.
"אני לא מאמין שזה יעזור בשלב הזה", הייתי חייב להיות אמיתי איתה. "אני די משוכנע שבדיוק בשביל זה הוא שילם לך כסף, אבל משך את הזמן. כך שבזמן הזה הוא התנער מהעסקים שלו".

הכותב הינו בעליו של "סייט חקירות",
טל' 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. שמות הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

לעקוב אחרי הכסף

החיים כמו החיים, לא נשארים סטטיים. לא משנה מה נורית סיפרה לעצמה, ברגע שהילדים בגרו ועזבו את הבית, אותו תירוץ...

טורים אישיים16 בספטמבר 2020    3 דקות
0

בין הפרזה לשקר

יהלי, נערה בת 14.5, מוקפת חברות וחברים. המעמד החברתי שלה מנהל אותה, היא בתחושה שכל יום הוא מלחמה, והיא תעשה...

טורים אישיים16 בספטמבר 2020    4 דקות

כתיבת תגובה