טורים אישיים

ציפיות יש רק לכריות

טורים אישיים27 ביוני 2019    2 דקות
0

כולנו מסתובבים עם ציפיות, מעצמנו ומאחרים, ממה שהיינו רוצים שיקרה וממה שלא היינו רוצים שיתרחש. לא תמיד אנחנו מודעים לרמת הציפיות שלנו ועד כמה זה לא בידינו. ההבנה שרק האדם עצמו אחראי למעשיו משחררת מאחריות וסבל

ציפיות יש רק לכריות

ציפיות הן תפיסות ואמונות לגבי דברים שיתרחשו (או לא) בעתיד. לכל אחד מאיתנו יש מלאי ציפיות, אף שאנחנו לא תמיד מודעים אליהן. חלקן מציאותיות וחלקן לא.
כשמדובר בציפיות כלפי האחר, גם אם ניתן להשפיע עליו – בסופו של דבר ההחלטה והכוח בידיים שלו, ולכן אין לנו למעשה אחיזה בעתיד של מישהו אחר. ההבנה שאין לנו את הכוח לגרום למישהו אחר לעשות משהו שאנחנו מצפים שיעשה. משחררת מתסכול, מאכזבה ומחוסר אונים.
אולם כשזה קשור אלינו, אנחנו יכולים ליצור את העתיד שלנו בהתאם לאמונות שיוצרות את הציפיות שלנו מעצמנו. אם אנחנו מאמינים שאנחנו יכולים, הציפיות יובילו להצלחה. אם על פי הציפיות שלנו אנחנו לא מסוגלים, אנחנו בהתאמה מובילים את עצמנו לכישלון ולתסכול.
ליאת, אישה נשואה בתחילת שנות ה-40 לחייה, הגיעה לאימון אישי וסיפרה שהיא חשה חוסר סיפוק ואכזבה מהזוגיות. ליאת ציפתה שבעלה יעזור לה בחינוך ילדיה, ושיישא חלק במטלות הבית השונות, שכן גם היא עבדה מחוץ לבית. "אני כועסת ומאוכזבת, כי בעלי אמור לתמוך בי, להרגיש אותי, וכל העול על כתפי", כך תיארה. היא האמינה שבן הזוג צריך להבין אותה ולדעת מה היא רוצה מבלי שתבקש. כשלא הבין או התייחס, היא נמנעה מאינטימיות, בציפייה ש"כך הוא יבין". בהמשך האימון היא שיתפה את בעלה בקשייה, ולמדה לבטא את רצונותיה. שיתוף הפעולה אשר בו זכתה היה מלא. בתקשורת שנוצרה, כשהיא משוחררת מהלחץ הרגשי, ליאת השיבה לחייה את הביטחון, השמחה והזוגיות שרצתה.

אבחון גרפולוגי

אינה (46) מבקשת לדעת על אישיותה, מה הן יכולותיה, חולשותיה וחוזקותיה, וגם לחזק כך את הזוגיות.
אינה יקרה, הנך בעלת חשיבה ושיפוט לוגיים, עם יכולת איפוק ושיקול דעת, אך גם אימפולסיבית במיוחד כלפי הקרובים לך. בעלת אינטואיציה, עניינית, עם תנודות בדימוי העצמי ובמצבי רוח. יש לך קושי להתמודד עם ביקורת שלילית. יחסי האנוש שלך לא עקביים, את נוטה ליצור קשר מהר, אך מופנמת ולא משתפת בקלות. יש בך פן מרדני ושאפתני. את אומנם זקוקה למסגרת, אבל כזו שבתוכה תמצאי מרחב ועצמאות.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורות בימי קורונה

  כולנו נמצאים במצב חדש, לא מוכר, עלינו להתנהל לפי הוראות משרד הבריאות והן משתנות בקצב מהיר. מקומות עבודה נסגרים,...

טורים אישיים22 במרץ 2020    3 דקות
0

עונג שבת

  לוקח לעתים הרבה זמן להגיע לחוקר פרטי מהרגע שעולה חשד. הסיבה העיקרית שהביאה אליי את יוסי, בסופו של דבר,...

טורים אישיים17 במרץ 2020    6 דקות

כתיבת תגובה