טורים אישיים

ניקוד משמעותי

טורים אישיים27 ביוני 2019    2 דקות
0
ניקוד משמעותי

הקבלה מלמדת כי לסימני הניקוד יש משמעויות רבות העשויות להשפיע בצורה מכרעת על בעל השם. כמו לאותיות, גם לניקוד צדדים חיוביים וצדדים חלשים. בדברים הבאים אעניק לכם את הפירוש הקבלי לכל סימן ניקוד ואת השפעתו על האדם.
קמץ – אדם חזק ובעל חוסן נפשי רב. מעשי, יסודי ועיקש. בעולם החומר – יכולות הצלחה גדולות, אך לצד כל זה תיתכן מאוד הופעת ניצוץ רוחני שתגרום להתקרבות ואף לעיסוק בעולם המיסטיקה. קמץ נקרא כך משום שהוא מקמץ בהשפעות, ולכן האדם עלול להיות מופנם וסגור.
פתח – אדם פתוח ומלא שמחת חיים. בעל רטוריקה ושצחוקו נשמע בכל מקום. איש שיחה נפלא ומעניין ואשף בתקשורת. מחשבתו פתוחה מאוד, ולכן יושפע מאחרים ויאהב שינויים גם אם הם ברגע האחרון. אהוב על הזולת, אך עליו להישמר מאוד בלשונו.
צירה – אדם עם נפש מיוחדת ועדינה. בעל דילמות פנימיות בין חיובי לשלילי ובין רע לטוב. לעתים הגבולות בעיניו מיטשטשים. אדם חקרן, יסודי ומעמיק, שאינו מסתפק בכותרת הדברים אלא יורד לעומקם. ישמור צעדיו היטב מללכת עם אנשים שאינם הגונים שמא יסתבך עם החוק.
חיריק – אדם שבצעירותו עלול לחוות קושי משפחתי/חברתי שייתכן מאוד שהשפיע על ביטחונו העצמי ועל האמונה ביכולותיו. קשור לעולם החומר ויאהב את מנעמי החיים. כסף ומעמד חברתי חשובים לו מאוד. לרוב, ילמד בדרך הקשה את שיעורי החיים, אך לא יישבר במהרה. חריף בשכלו. עלול להיות אנוכי, כעסן וחרדתי.
חולם – אדם מהורהר, חולמני ורגיש. לבו מלא טוב ונפשו נפש אומן. מגיל צעיר יתעניין במשמעות החיים ולא יסתפק בתשובות לקוניות. החולמנות היתרה עלולה להתפרש כבעיית נפש וחוסר איזון או בעיות קשב וריכוז.
סגול – אדם שניחן בשפע של מזל וברכה בכל מעשי ידיו. מעניק מעצמו לאחרים וזוכה לאהבת הסביבה. לרוב, יהיה מאוזן בנפשו ובחייו ויתגבר על קשיים בנקל. עליו להיזהר מכעסים, התפרצויות ועקשנות יתר. על הסגול לעבור דרך עד שיצליח לממש את כל התכונות החיוביות שלו.
שווא – אדם רגיש עד חסר ביטחון. תלותי, הססן וחשדן. נפשו רכה ונפצעת בקלות, לכן יש לנהוג בו ברכות ובמילים נעימות. ייתכנו בעיות במציאת זוגיות ראויה, ועשוי להינשא בגיל מאוחר. פרנסתו לא קלה אך תמיד יסתדר ברגע האחרון.
שורוק – חכם, בעל חוש הומור ותקשורתי. יידע להפיק תועלת מחוכמתו ולהביא דברים לידי ביצוע. ידע בעיניו הוא כוח, ולפיכך ילמד וירבה דעת. פרנסתו תהיה טובה. עליו להישמר ממצבי רוח משתנים ומשפיטה שגויה של אחרים.
קובוץ – אדם בעל זיכרון אדיר. חד מחשבה וסקרן מאוד. החיצוניות חשובה בעיניו, ולכן נמשך ליופי ואסתטיקה. חשוב לו מראה, ריח וניקיון. חי את העבר וקשה לו להשתחרר מאירועים בעברו. עלול לנטור טינה ולא לסלוח. יתחיל משימות אך לא יסיים אותן עד תום. קשה לו לתת אמון ועלול להיות קמצן.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

יותר מסתם חוצפה ישראלית 

לפעמים אני לא יודע מאיפה לשאוב את רמת הסבלנות הדרושה כדי להכיל את הלקוחות שלי ואת המצבים הסבוכים שאיתם הם...

טורים אישיים5 ביולי 2020    6 דקות
0

ממשיכים בשגרה מדומה

החגים (שכלל לא הרגשנו) עברו זה מכבר, הסגר נשבר, ובכל יום אנו מרגישים שעשינו עוד צעד לקראת החזרה לשגרה. בתי...

טורים אישיים5 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה