טורים אישיים

נפרדים מתסביך נחיתות

טורים אישיים20 ביוני 2019    דקה אחת
0
נפרדים מתסביך נחיתות

כשאדם מתרכז בעצמו ואין לו עניין חברתי, הוא עשוי להיות מוצף בתחושת נחיתות שגורמת לו להתנהל בצורה מעוותת ותוקעת. תחושת הנחיתות הופכת להיות תסביך נחיתות. ופיצוי היתר על כך הוא שגורם לאנשים להתנהג בעליונות, בסגנון "עבד כי ימלוך".
יובל מנהל תפעול עם עשרות עובדים, צעיר, בעל נוכחות וכריזמה, הגיע לאימון אישי המיועד למנהלים. הוא התלונן על תופעה שזיהה אצלו במחלקה: "יש נטישה גבוהה של עובדים, בממוצע הם עובדים אצלי שנה ועוזבים, ואני לא מבין מה הסיבה". הוא הוסיף: "רק לאחרונה השגתי להם תקציב וחילקתי בונוסים לעובדים המצטיינים, אבל הם לא מעריכים".
באבחון הגרפולוגי שערכתי לו, יובל התגלה כאדם שתלטן. חוסר העניין החברתי שגילה, לצד היעדר רגישות לצורכיהם של הסובבים אותו יכלו להסביר את הרתיעה של אנשיו ממנו ואת חוסר המוטיבציה לעבוד תחתיו.
יובל היה המום. כשהבין את השפעתו הישירה על העובדים, הוא ידע שהוא צריך לשנות את התנהגותו. בהתחלה זה הכניס אותו ללחץ, אבל במהלך האימון האישי עבדנו על פיתוח היכולות החברתיות, שבעקבותיו יזם פגישות ונתן משוב לעובדיו, התייעץ וביקש מהם משוב לפעילות שיזם. הפעילות החברתית שיזם לאחר שעות העבודה עשתה פלאים. הוא למד להכיר את עובדיו מזווית אחרת, שמע על חייהם מחוץ לשעות העבודה. העניין שבאמת גילה בהם הפתיע אותו וגרם לאנשיו להיפתח ולהתקרב אליו. ככל שהתמיד בגישה החדשה, עלה ביטחונם של עובדיו, והאווירה במקום העבודה הפכה להיות נעימה. הוא זכה לשיתוף פעולה – מה שהוביל להישגים ותרם לתחושת הסיפוק האישי שלו ושל אנשיו.

אבחון גרפולוגי

תומר (38): מחפש עבודה ומבקש לדעת על יכולותיו וחולשותיו שעולות דרך כתב ידו.
תומר היקר, יש לך חושים מפותחים שמסייעים לך לקרוא מצבים ולהימנע מטעויות. אתה אסרטיבי, מאורגן ושיטתי. במצבי לחץ אתה מגייס כוחות ומסוגל לפתור תקלות, אולם הצורך בעצמאות גורם לך לעתים לעצבנות ולקושי לקבל מרות. למרות זאת הנך זקוק למסגרת.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורות בימי קורונה

  כולנו נמצאים במצב חדש, לא מוכר, עלינו להתנהל לפי הוראות משרד הבריאות והן משתנות בקצב מהיר. מקומות עבודה נסגרים,...

טורים אישיים22 במרץ 2020    3 דקות
0

עונג שבת

  לוקח לעתים הרבה זמן להגיע לחוקר פרטי מהרגע שעולה חשד. הסיבה העיקרית שהביאה אליי את יוסי, בסופו של דבר,...

טורים אישיים17 במרץ 2020    6 דקות

כתיבת תגובה