טורים אישיים

בזכות המינוס

טורים אישיים20 ביוני 2019    דקה אחת
0

מה המינוס בבנק מלמד אותי? מינוס בחשבון הפיננסי שלנו הוא השתקפות של מינוס פנימי, איסורים שאנו חיים לפיהם • רוצים לחיות בפלוס? מה כדאי לתת לעצמכם כדי שתוכלו להגיע לשם

בזכות המינוס

Iשחר בן-פורתI

אחד הנושאים שמעסיקים אותי בחיים יותר מכל הוא כסף. נכנסתי למינוס בבנק כבר בגיל 16, והוא רק הלך וגדל בשנים הבאות, עד שהגעתי למינוס של 30 אלף שקל בגיל 24. לקח לי זמן, אבל הבנתי שאני צריך לטפל בנטייה שלי לחובות, כדי שהמשך החיים שלי לא ייראה כך.
אחד הדברים שעשיתי בדרך, שעזרו לי מאוד – מלבד רישום מדוקדק של ההוצאות וההכנסות שלי וגילוי דרכים להרוויח עוד כסף – היה לבדוק את המינוס הפנימי שלי. כלומר, מהם החובות שלי כלפי עצמי, שהחוב לבנק משקף אותם.
התשובה התבררה לאט-לאט: חוב של חופש. חופש לבקש עזרה, חופש להיות חלש, חופש לא לדעת, חופש לקבל אהבה, לתת אהבה. חופש לכעוס, להשתוקק. הכלא בתוכי באותם הימים היה מרובה תאים, והרבה מהדמויות הפנימיות שלי היו עצורות בו באמתלות שווא. עם השנים, ככל ששחררתי יותר ויותר מהדמויות הללו לחופשי, כך גדל שיתוף הפעולה בתוכי, כלומר האנרגיה החיובית גדלה. כך הצטמצמו החובות, עד שבשלב מסוים עברתי לפלוס בבנק ולמדתי לחיות בשפע. לא בכדי שפ"ע=שיתוף פעולה.

חיים בזכות

אני רואה את האפשרות לחיות בפלוס בבנק בתור הזכות שלנו. לא סתם, כנראה, פלוס בבנק נקרא בשפה הכלכלית "זכות". זו אכן זכותנו, אבל מעטים מאיתנו מממשים אותה. הסיבה, בעיניי, טמונה בכך שאנו לא נותנים להרבה חלקים מעצמנו את הזכות להתקיים.
אנו גדלים עם הרבה איסורים, המביאים להרבה אסירים פנימיים: אסור לכעוס, אסור לפחד, אסור לבכות. אסור לבקש עזרה, אסור להיות פגיע, אסור להיות תלוי. אסור להתלהב, אסור לצחוק בקול רם, אסור לרקוד ולשיר. אסור לעשות אחרת ממה שההורים לימדו אותנו, אסור לחשוב אחרת מהחברים, אסור להרגיש אחרת מהעולם.
אם אתם מתמודדים עם חובות כספיים, אני מזמין אתכם להתחיל לבדוק בתוך עצמכם – מה אני חייב לעצמי? אילו איסורים מנהלים אותי, ומאילו איסורים אני מוכן להיפרד?

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורוסקופ: 1-7 במאי

  טלה ענייני כספים והשקעות עשויים להעסיק אתכם השבוע. הצד הטוב של השבוע עשוי להתבטא ביצירתיות רבה. עם זאת, הצמידות...

טורים אישיים3 במאי 2020    4 דקות
0

הורות בימי קורונה

  כולנו נמצאים במצב חדש, לא מוכר, עלינו להתנהל לפי הוראות משרד הבריאות והן משתנות בקצב מהיר. מקומות עבודה נסגרים,...

טורים אישיים22 במרץ 2020    3 דקות

כתיבת תגובה