טורים אישיים

מאזן כוחות

טורים אישיים20 ביוני 2019    6 דקות
0

יש כל מיני סיבות שבגינן אנשים לא ממהרים לתבוע גט כשהם מגלים שבן או בת הזוג בוגדים בהם או מרמים אותם, אבל הסיבה שבגינה ויקטוריה לא תבעה הייתה יוצאת דופן גם עבורי, והיה נדמה לי ששמעתי כבר הכל

מאזן כוחות

Iסאם זיברטI

טכנית, להתגרש זה עניין פשוט. לפחות רעיונית. יש חוקים מאוד ברורים ותנאים מאוד מסוימים לכל תרחיש, ובכל זאת, רוב הזוגות שמגיעים למשבר הזה בחייהם, במקום להגיע להבנות והסכמים, ולמהר לסגור את הסיפור הזה ולהמשיך הלאה, נכנסים למאבק כוחות ולמשפטים ארוכי טווח, כשכל צד מנסה להרוויח יותר מהשני. לכן יצא לי כבר לשמוע הרבה תרחישים, סיפורים ובעיקר פחדים ותהיות, של אנשים שעוברים ועוברות את התהליך הזה, אבל המקרה הנוכחי הביא לידיעתי חשש חדש שלא שמעתי עליו עד כה.
כשישבתי מול ויקטוריה לא היו לי חדשות משמחות לבשר לה, אחרי שפנתה אליי בחשד כי בעלה בוגד בה. אחרי מספר ימים של מעקב המחשתי לה מעבר לכל ספק לא רק את העובדה שאיציק מנהל רומן, אלא שהוא גם משקיע לא מעט כדי להחזיק את המאהבת. זה התבטא בשופינג משותף, הרבה מתנות, מסעדות יוקרה, ואם ויקטוריה תרצה להעמיק עוד בזה, אני משוכנע שעובר שם גם הרבה כסף למימון חיי הרווחה של המאהבת. זה לא באמת הפתיע אותי, איציק לא היה עוד אחד מהיישוב. העובדה שהוא איש עשיר ובעל יכולות עסקיות וכלכליות נרחבות מאפשרת לו לקנות את כל מה שהוא חפץ בו. גם אם זה נשים.
בדרך כלל, רוב הלקוחות שלי מחליטים על אף מה שהם מגלים, לתת צ'אנס לקשר, לכן – כמו עם כל לקוחה אחרת, ניסיתי להבין את הכיוון של ויקטוריה אחרי התגלית הכואבת. עד כמה שזה היה לה קשה, ניכר היה כי פניה לגט. לא רק בגלל סיפור הבגידה הזה, הוא פשוט הצטרף לעשרות הפעמים הקודמות שבהן היא חשדה בו, אבל לא היה לה אומץ לגלות, או שסתם לא האמינה שהם יהיו עוד זוג מהסטטיסטיקה.
בנוסף, אפילו שהיא לא זאת שעמלה קשה בשביל להרוויח את הונם, היא מרגישה שותפה מלאה. היא מתחזקת את החיים השוטפים שסביבו, כמו חינוך הילדים, תחזוקת הבית וכל דבר אחר שנדרש ממנה. מהמקום הזה כאב לה על הכספים שהוא מבזבז מחוץ לבית והמשפחה, אפילו שהיא עצמה לא יודעת מחסור כלל.
השלב הבא מבחינתי היה להשיג עוד כמה פרטים כלכליים, כדי לוודא שלא מסתתר משהו שוויקטוריה לא יודעת עליו. ברוב המקרים, בני הזוג יודעים הכל, אבל היא עצמה הודתה שמאז ומתמיד הוא לא נהג לספר לה על עסקיו, ולכן היא רק יודעת באופן כללי נתונים. מעולם לא היה חשוב לה לדעת יותר מכך. לה יש את העיסוקים שלה. אחרי עשרה ימים נוספים של חקירה, סיפקתי לה מידע מדויק עם שמות החברות שהוא קשור אליהן, ועוד קצת מידע על נכסים שהוא צבר. באופן כללי היא ידעה הרבה, אבל מעולם לא ידעה את הנתונים המדויקים. לאחר הגשת דוח זה, אני את התפקיד שלי סיימתי ואיחלתי לה הרבה הצלחה בדרך שאליה היא יוצאת.

שיתוק שלפני המלחמה

אחרי כחודש שוחחתי איתה שוב. ניסיתי להבין אם היא עשתה משהו מאז. יש כאלה שמתעמתים עם בני הזוג, ויש כאלה שישר רצים לפתוח תיק. ויקטוריה לא עשתה לא את זה ולא את זה. היא עוד מתבשלת עם עצמה. זה כשלעצמו היה סיבה טובה לפגוש בה שוב. זה לא שהיא מתחרטת או כבר לא רוצה להתגרש. מסתבר שהיא חוששת מהתהליך. "אתה לא מכיר אותו", הסבירה לי, "אני רואה איך הוא מתנהג בעולם העסקים כשהוא רב עם מישהו". איציק התגלה כשועל קרבות ותיק. גם כאלה ראיתי מספיק בחיי. העובדה שיש למישהו הרבה כסף נותנת לו הרבה אורך רוח לנהל מאבקים, בין אם הוא צודק ובין אם לא. ראיתי הרבה כמותו שנלחמים רק לשם המלחמה או המעמד, או סתם להתעקש על זה שהם צודקים. ויקטוריה ציינה שהגבר שלה מייצג את שלושתם יחד.
היה ברור לי שהיא פשוט מפחדת. טבעי שזה כך. זה היה מוזר אם לא היה נכנס בה אלמנט כלשהו של חשש כשהיא עושה צעד כל כך גדול, משמעותי ורב השפעה על החיים שלך. "אתה לא מבין", ניסתה עוד יותר להסביר, "הוא תמיד לוקח את עורכי הדין הכי מצליחנים. הכי קשוחים. אין לי כוח שהוא יעשה לי את אותו דבר". נראה שוויקטוריה מתייאשת ומתפרקת עוד בטרם יצאה לתהליך. היא סיפרה לי כמה דוגמאות שהיא שמעה מהמקרים של חברות ומה עורכי דין עוללו להן. "אם ככה, יש לי רעיון", החזרתי לה תשובה אופרטיבית בחיוך רחב, "בשביל מה יש לכם כסף אם לא לשם כך?".
לקח לוויקטוריה כמעט חודש וחצי להשלים את המשימה שהטלתי עליה. מיד לאחר מכן היא פתחה תיק נגד איציק בבית הדין לענייני משפחה, וחיכתה שתגיע אליו הודעה ש"המשחק" החל. אף שנתפס בקלקלתו, הוא לא קיבל בהבנה את העובדה שהיא פתחה חזית מולו. לא משנה כמה היא ניסתה להטיח בו את הבגידה שלו והוצאת הכספים, איציק כאילו התעלם מדבריה, ומבלי להודות בעצם בדבר, טען כי זאת לא התנהגות של אישה. לא מחליטים ביום בהיר אחד לפרק את הבית. כשאתה מספיק שנים בתחום, אמירות כאלו ואחרות לא זרות לך בכלל, הזוי ככל שיהיה. איציק סיים את השיחה בהבטחה שהוא עוד לא אמר את המילה האחרונה.
כשעקבתי אחריו בימים שלאחר מכן, ראיתי אותו מגיע לבנייני משרדים. מהר מאוד סימנתי את העובדה שהוא נכנס למשרדי עורכי דין בתחום הגירושים, אבל יוצא מהם כעבור כמה דקות בלבד. "נראה שהתכנית עובדת טוב", דיווחתי לויקטוריה.
ומה הייתה אותה תכנית? מכיוון שהחשש שלה היה שהוא יבחר עורך דין תותח מולה, הצעתי לה להגיע לפגישות ייעוץ אצל עשרים מעורכי הדין שנחשבים מובילים וקשוחים במיוחד בתחום. אומנם כל אחד מהם לוקח כסף עבור פגישת ייעוץ, אבל כסף לא היווה בעיה עבורה. מהרגע שבו היא נכחה בפגישה בתשלום, אותו עו"ד כבר לא יכול לייצג אותו מולה. עניין של ניגוד עניינים. יכול להיות שעכשיו יהיה כאן קצת יותר "מאזן כוחות".

הכותב הינו בעליו של "סייט חקירות",
טל' 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. שמות הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

למה צד ימין שלכם כואב דווקא בתקופת...

שילה ספרה מלר פתאום התחילה יד ימין לכאוב לכם? אולי הברך? או האגן? או הכתף? יותר ויותר תלונות על מכאובים...

טורים אישיים10 בינואר 2021    2 דקות
0

הורוסקופ: תחזית שבועית 8-14.1.21

טלה בעקבות יציאת מרס ממזלכם תרגישו ירידת מתח, שקט ורגיעה אחרי חודשים של אינטנסיביות וצבירת כעסים ותסכולים. דברים מתרחשים בקריירה...

טורים אישיים10 בינואר 2021    5 דקות

כתיבת תגובה