טורים אישיים

ושוב מתחילים

טורים אישיים30 במאי 2019    2 דקות
0
ושוב מתחילים

סמדר נדב

החיים מספקים לכולנו אתגרים. אנחנו מקבלים בחיינו את הכלים והידע כיצד להתמודד איתם. כל אדם פוגש בדרכו אנשים, חווה חוויות ואירועים שמטרתם לכוון אותנו ולתת שיעור שממנו נצמח.
עם השנים והשיעורים, יש שלומדים לקבל את האחר מבלי לבקר אותו, ויש שמצליחים להיפטר ממחשבות כגון "אין לי מספיק", או "אני לא ראוי", ולזרום עם מה שיש.
לא מעט אנשים מתהלכים בינינו ומחפשים אחר עשייה בעלת משמעות, אך אינם יודעים במה הם טובים. במיוחד כשזה קשור לעיסוק באנשים, אבל לא רק. להפוך כישרון ותשוקה לפעילות שבה אני טוב – זו אפשרות. עם קצת חקירה עצמית ואבחון של איש מקצוע, נוכל להתחבר ליכולות ולכישורים שלנו. יש למשל מי שפונה ללמוד בסדנה כזאת או אחרת, מצטרף לקורס ולכל דבר אחר שמרגיש לו נכון.
זה כבר לא נדיר לפגוש נשים וגברים בשנות ה-40 לחייהם שעושים שינוי ולומדים מקצוע חדש ועוסקים בו בהרבה תשוקה ועניין.
גם אני ערכתי שינוי תעסוקתי בסוף שנות ה-40 לחיי. המחשבות והרצון העז משכו לחיי מקצועות שהתאימו לאישיותי. ממנהלת בכירה, למאמנת אישית וגרפולוגית מוסמכת. הענקתי לעצמי מתנה המשלבת בה עניין, תשוקה וסיפוק.
כמובן שלא מדובר בהליך שקורה ברגע, והוא כרוך בוויתורים לא קלים. לא פשוט להיפרד מהשגרה הנוחה והמוכרת שהייתה לי לפני, אבל בכל בוקר אני מוקירה את התפנית שהתרחשה, ההשקעה והעבודה שעשיתי והסיפוק שאני מקבלת. אני יודעת שבחרתי לחיות נכון. גם אתם, אם זה בוער בכם, צאו ללמוד. אתם ראויים לחיים עם סיפוק ומשמעות.

אבחון גרפולוגי
אלדד (29): "אני רוצה להתקדם למשרה ניהולית ומבקש חוות דעת תעסוקתית".

אלדד היקר, אתה דיפלומט ויוצר קשרים במהירות, אולם במצבי עומס אתה מתנהל באופן נוקשה מדי. אתה בעל דמיון יצירתי, אך לא תמיד פרקטי. יש לך יכולת שכנוע, אולם עליך לצבור ניסיון ולהתמקצע. אני ממליצה לך לחכות קצת עם שינויים, לחזק את הביטחון, ולעבוד על מידת הסבלנות.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

יותר מסתם חוצפה ישראלית 

לפעמים אני לא יודע מאיפה לשאוב את רמת הסבלנות הדרושה כדי להכיל את הלקוחות שלי ואת המצבים הסבוכים שאיתם הם...

טורים אישיים5 ביולי 2020    6 דקות
0

ממשיכים בשגרה מדומה

החגים (שכלל לא הרגשנו) עברו זה מכבר, הסגר נשבר, ובכל יום אנו מרגישים שעשינו עוד צעד לקראת החזרה לשגרה. בתי...

טורים אישיים5 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה