טורים אישיים

הורות בשלט רחוק

טורים אישיים16 במאי 2019    5 דקות
0

עוד לפני החתונה מיטל הבינה שעודד לא מתאים לה, אך העובדה שבאה ממשפחה מסורתית ושהיא בהריון לא באמת השאירה לה הרבה אופציות. היא קיוותה שהם ימצאו את הדרך להבין אחד את השני ולחיות באושר עם ילדיהם המשותפים. בפועל זה לא קרה

הורות בשלט רחוק

סאם זיברט

מיטל הייתה באמצע שנות השלושים שלה כשהכירה את עודד. הגיל שלה היווה לחץ בפני עצמו, לכן כשהיא נכנסה ממנו להריון ועוד עם תאומים, המשך הדרך היה ברור. עודד מבוגר ממנה בכמה שנים וגם הוא התמהמה בחיים במיסוד יחסים זוגיים. הוא היה רווק כמוה, וכבר היה בשל מאוד לילדים. בכלל, נראה שנושא הילדים שימש כזרז העיקרי שלהם.
ככל שהיום הגדול התקרב, למדה להכיר טוב יותר את מי שעתיד להיות בעלה. שילוב האירועים של היכרות עם הבחור המיועד בגילה המבוגר, הורמונים של הריון, תאומים בדרך והחתונה המתקרבת – נתן את סממניו הרגשיים. היא הניחה שקרוב לוודאי שעודד חווה תחושות דומות לשלה, ולכן עשתה לו "הנחות" רבות כשהתנהג אליה לא יפה. שניהם נתונים ללחצים רבים מדי כדי שתוכל לשפוט אותו על התנהגותו כרגע. עם זאת, זה הלך והחריף. ככל שהחתונה התקרבה, היא החלה להכיר את פרצופו האמיתי של עודד, והיא לא אהבה את מה שפגשה. אבל זה ממש בלבל אותה. כל חברה שלה שהתחתנה אי פעם חטפה בשלב כלשהו "רגליים קרות", והן סיפרו על חששות כאלו ואחרים. "אחרי החתונה הכל מסתדר", הרגיעו אותה הסובבים שלה, והיא נטתה פשוט להאמין להם. הייתה בה תקווה גדולה שכך יהיה.
התאומים שלה עוד לא חגגו שנה אפילו, כשהחליטה לעזוב את הבית ולחזור איתם אל בית הוריה. יותר מדויק יהיה להגיד – לברוח חזרה. המצב עם עודד הפך לבלתי נסבל. היא לא האמינה לאלו רמות של התנהגות שפלה בן אדם יכול להגיע. למשל, התקשורת העלובה שלו – ההשפלות, חוסר הכבוד, הקמצנות החולנית והביקורת האינסופית. היה לה מספיק שכל כדי להבין שהיא הולכת לשלם מחיר נפשי כבד אם היא נשארת עוד יום אחד במחיצתו, והיא לא רצתה בכלל לדמיין איזה נזק זה עלול לעשות לילדיה לחיות באווירה עכורה שכזאת. עודד הגיע ערב אחד הביתה, ולא מצא שם את מיטל והילדים. מיטל ידעה שזה כבר יטריף את הקונטרול פריק שבו, אבל בחרה לא לפחד.
מאבק המשמורת
היא מבחינתה רצתה להתגרש כאן ועכשיו, והיא גם לא חשבה שזאת צריכה להיות בעיה מאוד גדולה. היה ביניהם הסכם ממון, והם ממילא לא צברו רכוש יחד. רק היה צריך להסדיר את גובה המזונות. שניהם עובדים כשכירים, כך שהמשכורת ידועה לשניהם. מה שהחוק יקבע זה בסדר מבחינתה, אז נותר רק להעלות את זה יפה על הכתב ולחתום. אבל עודד חשב אחרת. הוא לא אחד שמוכן שיקבעו לו משהו או שינהלו עבורו את החיים. הוא הבטיח לעשות לה את המוות, ונראה שהוא אחד שעומד במילתו.
לאחר מספר שבועות מאז אותו יום, עודד הגיש תביעה למשמורת על הילדים. מיטל יודעת כמה עודד לא באמת שותף בעניינים השוטפים של ילדיהם, ולכן זה תפס אותה בהפתעה. עורך הדין שלה הסביר לה שגברים רבים נוהגים לדרוש זאת כטקטיקה משפטית, על מנת "להתפשר" על משמורת משותפת ואז להפחית את גובה תשלום המזונות. היא שכרה אותי לבדוק איך הוא מסתדר כשהוא לוקח איתו את שני הקטנטנים.
בשני אחה"צ חיכיתי ליד הכתובת של מיטל. עודד הגיע בדיוק בשעה שאמרה, ומיטל ירדה לקראתו עם שני סל-קלים בידיה. עודד קשר את הילדים ברכב, נסע לדרכו, ואני בעקבותיו. אם חשבתי שהוא ייקח אותם לדירה שלו, הוא הפתיע ולקח לכתובת בעיר אחרת. בדקתי ברשימות שלי, וזה היה הבית של ההורים שלו. טבעי שייקח את הנכדים לראות את ההורים שלו. חמש דקות מאוחר יותר הוא יצא משם לבדו ונסע. החלטתי לעזוב את הילדים ולהמשיך איתו. עודד נסע לכמה חנויות וסידורים, עד שנעצר בדירה שלו. כעבור ארבע שעות יצא משם, אסף את הילדים מההורים שלו והחזיר אותם למיטל.
חיכיתי לו שוב ביום רביעי. הוא חזר על כמעט אותן פעולות, אלא שהפעם הוא ניצל את הזמן הפנוי שלו לעשות ספורט בחדר כושר למשך שעתיים. אף שהתסריט כבר היה מוכן מראש, המלצתי למיטל שתתמיד עם הבדיקה הזאת, כדי לאסוף עוד ועוד ראיות על ההתנהלות הזו שלו.
קשה להאמין שיש מישהו שידרוש משמורת על הילדים שלו, כאשר בפועל לא הוא זה ששומר עליהם גם בהסדרי הראייה המועטים שיש לו. אנשים נורמליים לא מצליחים לקלוט או להבין את זה, ולכן הם לא חושבים שזה קיים ולא בודקים את האפשרות. למזלה של מיטל, היא רצתה לוודא שהוא מצליח להסתדר איתם וגילינו שהוא בכלל לא מנסה, אלא פשוט משאיר אותם להורים שלו. לה אישית זה היה מעולה. קודם כל, בשביל הילדים שלה. היא מאמינה ששם הם יזכו ליחס הולם יותר מאשר אם יבלו במחיצת אביהם האגרסיבי, ושנית, משפטית.
קשה להסביר כמה מגוחך זה היה כשעודד עלה לדוכן העדים להסביר מדוע הוא צריך להיות המשמורן של הילדים שלו ולא מיטל. הראיות שעורך הדין שלה הטיח מולו עשו את ההבדל המשפטי והכריעו את המערכה. עודד לא הצליח אפילו לקבל משמורת משותפת, ומיד לאחר מכן נפסקו למיטל מזונות הולמים עבור ילדיהם.
הכותב הינו בעליו של "סייט חקירות",
טל' 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. שמות הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

למה צד ימין שלכם כואב דווקא בתקופת...

שילה ספרה מלר פתאום התחילה יד ימין לכאוב לכם? אולי הברך? או האגן? או הכתף? יותר ויותר תלונות על מכאובים...

טורים אישיים10 בינואר 2021    2 דקות
0

הורוסקופ: תחזית שבועית 8-14.1.21

טלה בעקבות יציאת מרס ממזלכם תרגישו ירידת מתח, שקט ורגיעה אחרי חודשים של אינטנסיביות וצבירת כעסים ותסכולים. דברים מתרחשים בקריירה...

טורים אישיים10 בינואר 2021    5 דקות

כתיבת תגובה