טורים אישיים

תקשור, מה זה נותן לנו?

טורים אישיים16 במאי 2019    דקה אחת
0

בניגוד למה שאולי התרשמתם מסרטים, תקשור לא יגלה לכם את עתידכם. אז מה הוא כן? הוא יאיר לכם את ההווה. יעזור להבין דברים ויפתח אפשרויות. מהם שלושת הדברים שאפשר לצפות להם ממתקשר

תקשור, מה זה נותן לנו?

שחר בן-פורת

התשוקה לדעת מה יקרה בעתיד, לבטל את אי-הוודאות שיש בחיים שלנו, מניעה אנשים רבים לנסות לגלות את העתיד בעזרת תקשור. אך האמת היא שאנו בונים מחדש את העתיד שלנו בכל רגע בעזרת הבחירות והפעולות שלנו. לפיכך העתיד אינו ידוע וכתוב, וגם אם אפשר לראות באופן מוגבל לאן האדם הולך, הכיוון שבו הוא נמצא יכול להשתנות בכל רגע מחדש.
בסופו של דבר, מתקשר טוב אמור לתת לנו שלושה דברים עיקריים: בהירות, הקלה ועידוד.
בהירות, כלומר אפשרות לראות בצורה טובה יותר מדוע הדברים מתרחשים כפי שהם מתרחשים; מה אני יכול ואמור ללמוד מהם. מתמודדים עם בעיות כספיות? מערכות יחסים רומנטיות לא מצליחות? הבריאות לא טובה? לא מוצאים את עצמכם בעולם העבודה? תקשור בכלל, וכך בתקשור שלי, ייתן לכם בהירות לגבי הסיבות שבגללן המציאות היא כזו.
ההקלה נובעת מהבהירות הזו. מבינים שיש חוכמה בשיגעון, יש סיבה מדוע דברים לא מובנים מתרחשים. תקשור יכול להרגיע ספקות, לחזק את הביטחון ולהזכיר לנו שאנו לא לבד.
מכאן נובע העידוד – מהידיעה שאנו לא לבד, מהעובדה שיש אור במקום החשוך ביותר. האנרגיה של טוהר, הקבוצה איתה אני מתקשר באופן קבוע – השקט והעדינות שלה – מעודדת אותי גם כאשר במציאות הפיזית שלי הכל מרגיש מעורער ולא בטוח. המידע שהיא מעבירה עוזר לי לעשות עוד צעד או שניים בכיוון הטוב ביותר עבורי.
בסופו של דבר, תקשור טוב נותן נקודת מבט רחבה, עמוקה, ביחס לחיים שלנו, להתמודדויות ולשיעורים. זו נקודת מבט שאפשר לקבל בזכות ישויות שאין להן גוף, הרואות תמונה רחבה יותר מזו שאנו בני האדם רואים.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורוסקופ: תחזית שבועית 22-28.1.21

סיגל גליה אליהו טלה ענייני כספים מתחזקים השבוע, בין היתר בכות קשרים מקצועיים. פעולות ויוזמות שייעשו בשיתוף עם קולגות עשויים...

טורים אישיים21 בינואר 2021    6 דקות
0

טור אישי: איך זה להיות הורים לבוגרים...

ענת מחלב הם לא בקבוצת סיכון כך שלא חייבים לחסן אותם במהירות. הם לא הורים שאבדו את מקום עבודתם, אז...

טורים אישיים21 בינואר 2021    3 דקות

כתיבת תגובה