טורים אישיים

האם אני באמת כישלון?

טורים אישיים8 במאי 2019    דקה אחת
0

הפרשנות שלנו לאירועים שמתרחשים משפיעה על המשך חיינו ועל ההתנהלות שלנו

האם אני באמת כישלון?

Iשחר בן-פורתI

הבחירה העיקרית שאנו מבקשים להצביע עליה היא הבחירה כיצד להסתכל על עצמך, כיצד לפרש את עצמך. התרגום שלנו את מה שקורה לנו משפיע על האופן בו אנו מסוגלים להתמודד עם האירועים. אם אדם רואה מצבים שבהם ויתר ולא התמודד ככישלון, כעדות לבעיה בו – הרי שבכך הוא מחליש ומגביל את עצמו. אך אם יש בך חלק שלא מאמין לפרשנות הזו ומבין שהמסע שלך הוא להביא מרפא למקום הזה, הרי שאז ניתן לנוע באופן אחר מכפי שהכרנו עד כה, מתוך תנועה שיש בה יותר ביטחון ועוצמה.
הדברים הללו הגיעו מתוך תקשור שהכנתי לאחרונה. יש בהם מסר חשוב לאנשים רבים ולא רק למי שהזמינה את התקשור הזה. טוהר אומרים בעצם שהאופן שבו אנו מפרשים את המציאות קובע את החוויה שלנו ומשפיע על המשך הדרך שלנו.
כלומר, פרשנות של ביקורת עצמית, של כעס ותוכחה, יכולה לקבע אותנו בתחושת כישלון ושאנחנו "לא מספיק טובים". תחושה זו תשפיע על היכולת שלנו להתמודד עם אתגרים שונים בהמשך הדרך שלנו.
אל תבינו אותי לא נכון, זה בסדר אם אנו כועסים על עצמנו, אבל בשלב מסוים כדאי להתחיל לראות את הדברים מנקודת מבט אחרת, רחבה וחומלת יותר. זה בסדר לכעוס על חוסר הביטחון שלי, לדוגמה, אבל בשלב מסוים כדאי להפסיק לכעוס על עצמי ולהתחיל לקבל את העובדה שחלק מההתמודדות שלי בחיים הוא אותו חוסר ביטחון, כי עליי לטפל בו ולרפא אותו כדי ליצור אט-אט שינוי. אם אני מבין זאת ומשתנה בהתאם, אז אני יכול ליהנות מחוויה אחרת בתוכי וביומיום שלי.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורות בימי קורונה

  כולנו נמצאים במצב חדש, לא מוכר, עלינו להתנהל לפי הוראות משרד הבריאות והן משתנות בקצב מהיר. מקומות עבודה נסגרים,...

טורים אישיים22 במרץ 2020    3 דקות
0

עונג שבת

  לוקח לעתים הרבה זמן להגיע לחוקר פרטי מהרגע שעולה חשד. הסיבה העיקרית שהביאה אליי את יוסי, בסופו של דבר,...

טורים אישיים17 במרץ 2020    6 דקות

כתיבת תגובה