טורים אישיים

חזק כמו שור

טורים אישיים8 במאי 2019    2 דקות
0
חזק כמו שור

חודש אייר מתארח בחיינו, ומאמר זה מוקדש לסגולותיו הרבות. תורת הקבלה מבארת את מבנהו הפנימי של מעגל השנה, ומצביעה על חודש אייר כחודש שבו מופיעה הארה רוחנית נעלית ביותר, המופיעה כמתנה משמיים. חודש אייר מקבל מההארה הגדולה של חודש ניסן, אולם תפקידו לקלוט את האור הגדול ולהפנימו. במישור האישי, ימים אלו של חודש אייר מהווים חלון הזדמנויות נהדר להגבהת המזל בכל תחומי החיים, הואיל וחודש אייר מציין פתיחת דרך חדשה של מזל ושפע. עדות לכך ניתן למצוא במקרא – באייר החל לרדת המן במדבר, בני ישראל אכלו את המן שירד משמיים ושתו מבארה של מרים.
המן נקרא לחם אבירים, לחם של מלאכים – בהיותו מזון זך ונקי ללא פסולת, שאותו נצטווה העם ללקט איש כפי צורכו ומידתו. לחם אבירים מורה גם על כך שהמזון הזה נבלע באיברים ללא פסולת וללא מותרות, וזה שורש רפואתו. מכאן שאייר הוא ראשי תיבות: "אני ה' רופאך".
ילידי חודש אייר הם בטבעם רגישים ואינטואיטיביים ביותר. בעלי חוש אסתטי מולד. שמים לב לכל פגם ולא יודעים להבליג עליו. חסרי ביטחון ונזקקים לחיזוק רגשי ולהקשבה. בני חודש זה הם ילדים מקסימים. קל לזהות אותם, הם מבטאים את עצמם באמצעות לבם הרגיש. צריך להשקיע בהם הרבה אהבה והתעניינות. אם כלל זה נכון ביחס לכל ילד, הרי שכאשר מדובר בילידי אייר – כלל זה נכון שבעתיים. צימאונו לאהבה עצום, והוא לא יעצום עין ויישאר ער עד שעות מאוחרות בציפייה לשובם של אהובי נפשו כדי לחוות איתם את תחושת האחווה. הוא יכרוך את עצמו בחיבוק ענק סביב הוריו ואהוביו. יש בלבו מקום לכולם. מוחו החקרני תובע לעצמו חומרי חשיבה, ויש לו שאלות שלפעמים ההורים אינם יכולים להשיב עליהן. אל תתחמקו משאלותיו. חפשו אחר תשובות וענו לו, שבחו בפניו את הישגיו בכל התחומים. אין כמוהו שונא שקר, לכן אם הבטחתם – קיימו את הבטחותיכם, ואם אינכם יכולים, ידעו אותו מבעוד מועד.
שיעור ותיקון: גלו רגישות והבנה לאחרים. למדו לוותר ללא ציפייה לקבלת תמורה. השתחררו ממידת הכעס וממחשבות שליליות המובילות למתח ולהצטברות כעסים. למדו להתגבר על הרכושנות והשתלטנות ולשחרר התנגדות לשינויים. הרפו משגרת החיים ומצאו הנאות גם בדברים הקטנים. טפחו יחסים והקדישו תשומת לב למשפחה הקרובה. ההצלחה תגיע מיחסים בריאים ומתוקנים עם הסביבה.
על פי הקבלה, חודש אייר מהווה את פריצת הדרך לשינויים מבורכים שברצוננו לחולל בחיינו. לפיכך, כל מעשה שנעשה בחודש זה עשוי להקרין מהותית על הברכה שבמעשי ידינו ולזכות לגאולה בזיווג, פרנסה, הצלחה ועוד.

_____________________________________________________________________

הכותב הוא ראש מרכז "חכמה" ומרצה סודות הקבלה ניתן לפנות בשאלות, לקביעת תורים ולייעוץ,

בטל': 03-9220784, נייד: 050-5797613

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורוסקופ: 1-7 במאי

  טלה ענייני כספים והשקעות עשויים להעסיק אתכם השבוע. הצד הטוב של השבוע עשוי להתבטא ביצירתיות רבה. עם זאת, הצמידות...

טורים אישיים3 במאי 2020    4 דקות
0

הורות בימי קורונה

  כולנו נמצאים במצב חדש, לא מוכר, עלינו להתנהל לפי הוראות משרד הבריאות והן משתנות בקצב מהיר. מקומות עבודה נסגרים,...

טורים אישיים22 במרץ 2020    3 דקות

כתיבת תגובה