טורים אישיים

בשביל מה אנחנו משחררים?

טורים אישיים18 באפריל 2019    2 דקות
0

בשביל לצאת לחופש אמיתי, מה שאנו צריכים לעשות הוא דווקא להסכים להיות

בשביל מה אנחנו משחררים?

Iשחר בן פורתI

"לשחרר" זו אחת המילים הפופולריות ביותר בימינו. גם אם רוחניות היא לא בדיוק תחום העניין שלכם, יש סיכוי גבוה מאוד שאתם מכירים את אופן השימוש במילה שאליו אני מכוון – לשחרר את הכאב, לשחרר את העבר, לשחרר את האנשים, לשחרר את מה שלא מתאים לי יותר.
לפעמים זה דבר חשוב. יש לנו כבני אדם נטייה להישאר במה שאנו מכירים, גם אם זה לא טוב לנו, ולפעמים אנו צריכים דחיפה בכיוון של שינוי. השחרור הוא מה שעושים בדרך לצאת מהקיים אל עבר דבר מה חדש. אחרי הכל, אין סיבה ממשית שנתפשר על איכות החיים שלנו, ואנו צריכים לפעמים להיזכר בכך.
אבל פעמים רבות אני שומע כיצד אנשים אומרים את המילה "לשחרר" ובעצם הם אומרים "לשלוט". 'אני קובע איך אני אתנהג, איך החיים שלי ייראו, וכאשר אני בוחר בכך, אני משחרר את מה שלא מתאים לי'. זה נשמע טוב, על פניו, אבל בפועל זה עשוי במקרים רבים להעמיק את התסכול והקושי שאיתם אנו מתמודדים.
האמת היא שאם אני מתמסר למה שקורה בתוכי או מה שקורה בחיי, מעורר את המודעות שלי ומכיר זאת לעומק, מגיע רגע מסוים שבו הדבר משתחרר ממני. בין אם זה רגש מסוים, דפוס התנהגות או אפילו קושי להיפרד ממה שאני רוצה להיפרד ממנו – ההסכמה המודעת להיות במה שקורה לי היא זו שמאפשרת למציאות להשתנות מעצמה, ללא מאמץ.
בדרך כלל, כאשר אני מנסה לשחרר, אני עושה זאת נעשה בתזמון לא נכון. כלומר, כאשר עוד לא מיציתי את השלב בחיים שבו אני נמצא, כאשר מערכת היחסים עוד לא הגיעה לסיומה, כאשר הכאב/קושי שאיתו אני מתמודד עוד לא התרפא. זה ניסיון לכפות את עצמי על עצמי, וניסיון כזה תמיד מעמיד את התסכול והקושי שאיתם אני מתמודד.
אחד מחוקי היקום הוא: "מה שאתה מתנגד לו – גדל". באותה המידה, מה שאני מתמסר לו – משתנה מעצמו, בזמן הנכון והטוב ביותר.

____________________________________________________

אם יש לכם שאלות על תקשור או נושאים שאתם רוצים לקבל עליהם עזרה בתקשור, כתבו ל-tohar@tohar.co.il.
אם זה יהיה אפשרי, אתייחס לכך בטורים הבאים. האתר של שחר: www.tohar.co.il . טלפון- 054-4226546

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורות | פחד ממחטים: איך מתגברים עליו?

גיא ומיכל, הוריה של שרוני בת ה-11, התקשרו אליי במצוקה, מאחר שבתם התקשתה להירדם בלילה. כאבי בטן, בחילות, סחרחורות ונדודי...

טורים אישיים26 בנובמבר 2020    2 דקות
0

בשביל הרוח: איך אפשר להיות מאושרים?

אני לא חוקר תרבות, לכן איני יודע להגיד מתי נולד הרעיון שאנו אמורים להיות מאושרים. אני כן יודע שהרבה אנשים...

טורים אישיים26 בנובמבר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה