טורים אישיים

לסדר מבפנים החוצה

טורים אישיים18 באפריל 2019    2 דקות
0
לסדר מבפנים החוצה

בכל פעם שליל הסדר מגיעים לאזורנו יש לי תחושה מיוחדת באוויר. תחושה של ניקיון. מזג האוויר הנעים והשעות הרבות שבהן אנו עסוקים בניקוי הבית – כמו גם בסידור החפצים ומיונם – תורמים להרגשת התחדשות. אך לא כל בני הבית שמחים לקחת חלק בסדר שהוא חלק בלתי נפרד משגרת חיינו. אפשר להבין שמיון החפצים והשלכתם זו מלאכה קשה לאנשים שנקשרים אליהם, אבל גם הם יודו שאין ממש ברירה. מי שאוגר בלי סוף מאבד כיוון.
אני זוכרת את הסדר שערכתי בחדרי הילדים כשהיו צעירים במיוחד. בכל פעם שהגיעו משחקים חדשים, הישנים נדחקו לפינה וצברו אבק. בני, שהתקשה לשחרר את הישן לטובת החדש, הטיל עליי את המשימה ונוצרה בינינו "הסכמה שבשתיקה".
כמה ימים לפני ליל הסדר הייתי נכנסת לחדרו כשהוא אצל חברים, ממיינת, מכניסה לשקיות גדולות את הבגדים, החפצים והמשחקים שזיהיתי שאינם בשימוש, מניחה בצד כמה ימים ליתר ביטחון, וללא תגובה הייתי מוסרת.
היה חשוב לי ללמד את ילדיי לא להיקשר לחפצים, להסיר את הישן ולהכין מקום לחדש, ולשמח ילדים אחרים במשחקים שאין להם.
כולנו צריכים לעשות סדר במחשבות שלנו. מה באמת עוזר לנו ומה מעכב אותנו. להפריד בין עיקר לטפל, בין דמיון לפרקטיות, בין מה שאנחנו חושבים על עצמנו לבין מה שאנחנו באמת.
לעשות סדר במחשבות כדי שתיווצר בהירות וניתן יהיה להכיל, להבין, לעבד, להתוות תכניות וליישם בצורה מסודרת ולעבר המטרות.
אנשים שהולכים לאיבוד נוטים להרגיש חוסר שקט. הם מתקשים לא פעם ליצור ולטפח מערכות יחסים. לעתים הם עובדים במקום שלא מתאים להם, ואז הם ולא מממשים את הפוטנציאל הגלום בתוכם. באבחון גרפולוגי תעסוקתי שאני עורכת, מתקבלת תמונה ברורה של היכולות של האנשים שמגיעים אליי. הם מתוודעים למקצוע שהם אוהבים, ואז מבינים שהחלום שלהם הוא בר-הגשמה.
גם במערכות היחסים שלנו צריך סדר, להתנתק ממה שלא עובד, לטפח קשרים חדשים ולהשקיע באנשים שיקרים לנו. תתחילו במיון והפרדה בחפצים שלכם. זה יכול לעזור לכם להרגשה הפנימית ולהתחיל דרך חדשה.

חג שמח!

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורוסקופ: 1-7 במאי

  טלה ענייני כספים והשקעות עשויים להעסיק אתכם השבוע. הצד הטוב של השבוע עשוי להתבטא ביצירתיות רבה. עם זאת, הצמידות...

טורים אישיים3 במאי 2020    4 דקות
0

הורות בימי קורונה

  כולנו נמצאים במצב חדש, לא מוכר, עלינו להתנהל לפי הוראות משרד הבריאות והן משתנות בקצב מהיר. מקומות עבודה נסגרים,...

טורים אישיים22 במרץ 2020    3 דקות

כתיבת תגובה