טורים אישיים

ניצנים של חירות

טורים אישיים18 באפריל 2019    2 דקות
0
ניצנים של חירות

שלושה שמות ניתנו לחודש ניסן: חודש ניסן, חודש האביב וראש חודשים. מקור השם ניסן במילה הבבלית "ניסנו", שפירושה ניצן הפורח באביב. זהו חודש הפריחה, שבו מתחילים הניצנים להיפתח, כמו שנאמר: "כי הנה הסתיו עבר, הגשם חלף הלך לו, הניצנים נראו בארץ" (מגילת שיר השירים ב', י"א-י"ב).  בתקופה זו, עת הטבע מתרענן בכוחות חדשים, כך אירעה בעבר התחדשותו ההיסטורית-לאומית של עם ישראל דווקא באביב.
ניסן הוא החודש הראשון למניין חודשי השנה, ומכיל בתוכו את חג הפסח, שהוא החג הראשון מבין שלושת הרגלים, המסמן את זמן גאולת עם ישראל משעבוד מצרים. יציאת מצרים סימנה מאורע מכונן בתרבות ובתולדות עם ישראל. עת יצא העם מעבדות לחירות, מייסורים לשמחה ומחושך לאור גדול. וככזה, חיזק לאורך כל הדורות את התקווה הלאומית לגאולה אמיתית, העתידה להגיע, שבה עם ישראל ישוב מתפוצותיו לארץ ישראל ויקיים בה חיי חופש וחירות.
רבי חיים ויטאל, תלמידו של האר"י הקדוש, אומר שהימים האלה הם כנגד לידה של אדם, מעין יציאה החוצה, כמו היציאה ממצרים של כל אדם המבקש לשפר את איכות חייו בכל. ימים אלו של חודש ניסן מהווים חלון הזדמנויות נהדר להגבהת המזל בכל תחומי החיים.
חוכמת הקבלה מלמדת כי בכל חודש יש הארה והשפעה רוחנית. הכרת הזמנים משמשת כלי להתפתחות רוחנית. כל חודש מבטא פוטנציאל של התחדשות בתחומים מיוחדים בחיי האדם, להיבנות ולהתקדם בהם. וחודש ניסן, שהוא ראש לכל החודשים, ניצב ראשון בשרשרת החגים שבמעגל החיים היהודי, ובמידה לא מבוטלת – הוא אף החשוב שבהם. גלות מצרים, שהיא בעצם סיפור המסגרת של פסח, באה לביטוי בקרב המקובלים כגלות הנשמה בתוך הגוף על תאוותיו ויצריו. המילה "מצרים" מביעה את המקום הצר, החשוך והמוגבל שבתוכו אנחנו שרויים, וכל הלחץ, הסבל והשעבוד שאנו חווים בתחומי החיים השונים הם רק ביטוי של השעבוד שלנו לגוף ולמגבלותיו, לאגו, ליצרים, לפחדים ולכל שאר המצבים שבהם אנחנו מרגישים כבולים ולחוצים.
דעו כי בתקופה זו יורדים לעולם אורות רוחניים כבירים המסוגלים לעודד את האדם לפסוח מעל לקשיים ולצאת לחיים טובים הרבה יותר. כך שמי שיטה עצמו ויבקש לנפשו גאולה בכל תחום, יוכל להיעזר בחוכמת הקבלה עתיקת היומין וללמוד כיצד ליהנות מצורת חיים אחרת של שפע, תענוג והצלחה בכל.

______________________________________________________________________

הכותב הוא ראש מרכז "חכמה" ומרצה סודות הקבלה. ניתן לפנות בשאלות, לקביעת תורים ולייעוץ, בטל': 03-9220784, נייד: 050-5797613

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורוסקופ 24-30 לינואר

טלה תקופה טובה להעשרת חיי החברה. גילויי יוזמה מצדכם עשויים לזכות אתכם בתשומת לב. מומלץ לקדם יוזמות עצמאיות ולטפח קשרים...

טורים אישיים23 בינואר 2020    3 דקות
0

חטא היוהרה

  כל אדם בר-דעת שואף לטפס מעלה ולכבוש את פסגת ההצלחה. מיד עם הגעת ההישגים, מוצף לב האדם בתחושה נעימה...

טורים אישיים22 בינואר 2020    2 דקות

כתיבת תגובה