טורים אישיים

ניצנים של חירות

טורים אישיים18 באפריל 2019    2 דקות
0
ניצנים של חירות

שלושה שמות ניתנו לחודש ניסן: חודש ניסן, חודש האביב וראש חודשים. מקור השם ניסן במילה הבבלית "ניסנו", שפירושה ניצן הפורח באביב. זהו חודש הפריחה, שבו מתחילים הניצנים להיפתח, כמו שנאמר: "כי הנה הסתיו עבר, הגשם חלף הלך לו, הניצנים נראו בארץ" (מגילת שיר השירים ב', י"א-י"ב).  בתקופה זו, עת הטבע מתרענן בכוחות חדשים, כך אירעה בעבר התחדשותו ההיסטורית-לאומית של עם ישראל דווקא באביב.
ניסן הוא החודש הראשון למניין חודשי השנה, ומכיל בתוכו את חג הפסח, שהוא החג הראשון מבין שלושת הרגלים, המסמן את זמן גאולת עם ישראל משעבוד מצרים. יציאת מצרים סימנה מאורע מכונן בתרבות ובתולדות עם ישראל. עת יצא העם מעבדות לחירות, מייסורים לשמחה ומחושך לאור גדול. וככזה, חיזק לאורך כל הדורות את התקווה הלאומית לגאולה אמיתית, העתידה להגיע, שבה עם ישראל ישוב מתפוצותיו לארץ ישראל ויקיים בה חיי חופש וחירות.
רבי חיים ויטאל, תלמידו של האר"י הקדוש, אומר שהימים האלה הם כנגד לידה של אדם, מעין יציאה החוצה, כמו היציאה ממצרים של כל אדם המבקש לשפר את איכות חייו בכל. ימים אלו של חודש ניסן מהווים חלון הזדמנויות נהדר להגבהת המזל בכל תחומי החיים.
חוכמת הקבלה מלמדת כי בכל חודש יש הארה והשפעה רוחנית. הכרת הזמנים משמשת כלי להתפתחות רוחנית. כל חודש מבטא פוטנציאל של התחדשות בתחומים מיוחדים בחיי האדם, להיבנות ולהתקדם בהם. וחודש ניסן, שהוא ראש לכל החודשים, ניצב ראשון בשרשרת החגים שבמעגל החיים היהודי, ובמידה לא מבוטלת – הוא אף החשוב שבהם. גלות מצרים, שהיא בעצם סיפור המסגרת של פסח, באה לביטוי בקרב המקובלים כגלות הנשמה בתוך הגוף על תאוותיו ויצריו. המילה "מצרים" מביעה את המקום הצר, החשוך והמוגבל שבתוכו אנחנו שרויים, וכל הלחץ, הסבל והשעבוד שאנו חווים בתחומי החיים השונים הם רק ביטוי של השעבוד שלנו לגוף ולמגבלותיו, לאגו, ליצרים, לפחדים ולכל שאר המצבים שבהם אנחנו מרגישים כבולים ולחוצים.
דעו כי בתקופה זו יורדים לעולם אורות רוחניים כבירים המסוגלים לעודד את האדם לפסוח מעל לקשיים ולצאת לחיים טובים הרבה יותר. כך שמי שיטה עצמו ויבקש לנפשו גאולה בכל תחום, יוכל להיעזר בחוכמת הקבלה עתיקת היומין וללמוד כיצד ליהנות מצורת חיים אחרת של שפע, תענוג והצלחה בכל.

______________________________________________________________________

הכותב הוא ראש מרכז "חכמה" ומרצה סודות הקבלה. ניתן לפנות בשאלות, לקביעת תורים ולייעוץ, בטל': 03-9220784, נייד: 050-5797613

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורוסקופ: 1-7 במאי

  טלה ענייני כספים והשקעות עשויים להעסיק אתכם השבוע. הצד הטוב של השבוע עשוי להתבטא ביצירתיות רבה. עם זאת, הצמידות...

טורים אישיים3 במאי 2020    4 דקות
0

הורות בימי קורונה

  כולנו נמצאים במצב חדש, לא מוכר, עלינו להתנהל לפי הוראות משרד הבריאות והן משתנות בקצב מהיר. מקומות עבודה נסגרים,...

טורים אישיים22 במרץ 2020    3 דקות

כתיבת תגובה