טורים אישיים

להתחיל מבראשית

טורים אישיים11 באפריל 2019    2 דקות
0
להתחיל מבראשית

זה קורה אחרי הצבא או הטיול הגדול. הצעירים שבים מבולבלים: חופש ארוך,
כיף, חוסר מחויבות. רוצים למצוא תחום לימודים ולתכנן את עתידם.
אלון (28) הגיע לאבחון גרפולוגי תעסוקתי. "אני מחפש כיוון ולא יודע מה ללמוד", הוא אמר.
אלון סיפר לי שהוא למד חצי שנה משפטים. כשהרגיש שהוא לא מחובר – עזב, אך התחושה של כישלון אישי הדהדה בו. הוא נקלע למשבר ומיד לאחריו טס לחו"ל.בחלק מהזמן עבד, ובעיקר טייל, וכעת ביקש ללמוד, למצוא זוגיות ולהקים משפחה.
באבחון הגרפולוגי התגלה אלון בעל אישיות מגוונת: חשיבה רציונלית, יצירתי, בעל דמיון מפותח עם הארות ורעיונות מקוריים ויכולת סינתיזה. הוא זקוק לעבודה עם אנשים, בעל כושר ביטוי מפותח בכתב וגם בעל פה. צריך מקצוע בעל ערך ומשמעות. המלצתי לו ללמוד תקשורת חזותית, כתיבה שיווקית, תסריטאות ופרסום.

פרק ב' בקריירה

יש אנשים שבאמצע החיים חולמים על קריירה שנייה ולא יודעים אם לעשות את הצעד. כעת, כשהילדים בגרו והמצב הכלכלי איתן, דרך האבחון גרפולוגי התעסוקתי הם מבקשים ללמוד על עצמם, על האישיות, היכולות והצרכים. אז מה עושים איתם? בונים בצורה מסודרת את תכנית העבודה לשינוי, אוזרים אומץ ומממשים.
יותר ויותר אנשים מבקשים למצוא תחום עיסוק לפני שפורשים לגמלאות, אך גם אחרי. לעתים קרובות הם מגלים פוטנציאל תעסוקה שלא תמיד היו מודעים לו.
גם אני עשיתי לא מעט שינויים בחיי. אחד מהם היה תפנית מקצועית, שהובילה אותי לעשות את מה שאני טובה בו: לעזור לאנשים לנווט את חייהם.

אבחון גרפולוגי

דור (36) מחפש עבודה, ורוצה להיות מודע וללמוד על עצמו דרך כתב היד.
דור היקר, הנך בעל חושים מפותחים, ובזכות האלתור והתמרון מצליח להיות יצירתי ולשכנע. ביחסים הבינאישיים יש תנודות. אתה נותן שירות ונחמד, אך כשאתה מאבד סבלנות אתה עלול להגיב לא טוב. אתה מהיר עשייה ומסוגל להתארגן בזכות עבודה שיטתית. עם מסגרות קשה לך, שכן אתה זקוק לחופש פעולה ולתחושת עצמאות.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורות בימי קורונה

  כולנו נמצאים במצב חדש, לא מוכר, עלינו להתנהל לפי הוראות משרד הבריאות והן משתנות בקצב מהיר. מקומות עבודה נסגרים,...

טורים אישיים22 במרץ 2020    3 דקות
0

עונג שבת

  לוקח לעתים הרבה זמן להגיע לחוקר פרטי מהרגע שעולה חשד. הסיבה העיקרית שהביאה אליי את יוסי, בסופו של דבר,...

טורים אישיים17 במרץ 2020    6 דקות

כתיבת תגובה