טורים אישיים

היכן אנחנו הכי חזקים

טורים אישיים4 באפריל 2019    2 דקות
0
היכן אנחנו הכי חזקים

אבחון גרפולוגי נועד לתת מידע לאדם ולשקף את אישיותו, כאשר הגרפולוג שמנתח את כתב היד מספק את המידע ומתחבר לעולמו הפנימי. הכוונתו של האדם היא הליבה של האבחון, ולשם כך הוא מגיע אל הגרפולוג – כדי לדעת לקבל החלטות.
אנשים מגיעים עם רצון לדעת על עצמם, להבין מה עוצר בעדם מלהתקדם כשמחפשים עבודה, מה ניתן לגלות עליהם, אילו סוגי מקצועות מתאימים להם ועוד.
גם בתחום הזוגיות, כשלא מצליחים לבסס יחסים זוגיים אנחנו מתלבטים עם שאלות כמו: מהם החסמים שלנו? מהם הקונפליקטים שאנחנו מתמודדים איתם? מהן החוזקות והחולשות שלנו?
האדם המגיע לפגישת האבחון הגרפולוגי כותב בדף חלק 20 שורות באופן ספונטני ומעתיק קטע כתוב בדף נוסף. על פי הסימנים בכתב היד ודרך תיאוריות פסיכולוגיות וגרפולוגיות מתקבלת חוות הדעת, ומשתקפת אישיותו של המאובחן.
בפגישת הייעוץ הגרפולוגי ומתוך חוות הדעת הכתובה האדם מקבל תמונה רחבה ומעמיקה על עצמו, עם מתן המלצות כמו מהו תחום הלימודים הנכון עבורו, באילו מקצועות נוספים האדם מוכשר, לאילו כיוונים לפנות כדי להתפתח ולממש את הפוטנציאל.
הייעוץ נעשה גם מניסיון אישי ומקצועי, ולכל התלבטות מוצעת נקודת מבט אחרת, עם רעיונות מקוריים ויצירתיים. אחרי הייעוץ הגרפולוגי הדרך הופכת להיות ברורה יותר. העצות עוזרות לצאת מהתקיעות, והאדם לומד איך להתנהל אחרת. כשיודעים מה צריך לעשות מתמלאים בחיוניות ובמוטיבציה.
כתב היד הוא שער לעולמו הפנימי של האדם. הידע מספק תשתית, והייעוץ מאפשר לכל מי שנמצא בצומת דרכים לדעת לאיזה כיוון לפנות, מהן האופציות. יחד עם הדיאלוג ובירור עמוק של צרכים של המאובחן ניתן לקבל החלטה פרקטית ולממש.

אבחון גרפולוגי

ניצן (46) מבקשת לדעת מהם המקצועות שבהם מתאים לה לעסוק.
ניצן היקרה, את בחורה בעלת רעיונות מקוריים. את מעשית ועם חושים מפותחים. את מונעת מתוך צורך ביציבות וודאות, ולכן זקוקה למסגרת, אולם חשוב לך גם לשמור על מרחב ועצמאות. את מסוגלת ליזום פעולות ולפתח. תתאים לך עבודה בתחום הפקת אירועים, ניהול שירות לקוחות, גישור ותיווך.

_______________________________________________________________________

את כתבי היד יש לכתוב עם עט כדורי בלבד, 20 שורות, על גבי נייר חלק A4, לציין גיל ומין ולשלוח לסמדר נדב, עמק הברכה 27,
תל אביב, בעבור מדור "אימון וגרפולוגיה" • כל האמור בכתבה זו אינו מהווה ייעוץ פרטני והינו באחריות הקוראים בלבד

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורות בימי קורונה

  כולנו נמצאים במצב חדש, לא מוכר, עלינו להתנהל לפי הוראות משרד הבריאות והן משתנות בקצב מהיר. מקומות עבודה נסגרים,...

טורים אישיים22 במרץ 2020    3 דקות
0

עונג שבת

  לוקח לעתים הרבה זמן להגיע לחוקר פרטי מהרגע שעולה חשד. הסיבה העיקרית שהביאה אליי את יוסי, בסופו של דבר,...

טורים אישיים17 במרץ 2020    6 דקות

כתיבת תגובה