טורים אישיים

להיות חברים של עצמנו

טורים אישיים4 באפריל 2019    2 דקות
0

האם במקום אהבה עצמית והערכה עצמית אנו מוכנים להתחיל עם חברות? ומהו האתגר הכרוך בזה?

להיות חברים של עצמנו

Iשחר בן-פורתI

בתקשור שצילמתי בסוף השבוע שעבר, המסר שהתקבל היה לזכור להיות חברים של עצמנו. כלומר, לתמוך בעצמנו בדרך שאותה אנו עושים, להיות עדינים עם עצמנו ככל האפשר, ולהקל על עצמנו במקומות שבהם אנו יכולים לעשות זאת.
העובדה שטוהר בחרו לדבר על כך דווקא בנקודת זמן זו, מלמדת אותי עד כמה זה חשוב להמשך הדרך שלנו, כל אחד בדרכו. אבל אני גם יודע שזה מאתגר – כולנו מתמודדים עם ביקורת עצמית, עם רגשי אשמה, ולפעמים עם כעס ושנאה עצמית. אלו רגשות הסותרים חברות עצמית במובן המיידי שלה, והפער בינם לבין הרעיון של חברות עצמית יכול לתסכל. הרי כולנו רוצים להרגיש יותר טוב עם עצמנו, אבל אי אפשר בהחלטה של רגע להמיר ביקורת עצמית לעידוד עצמי.
למרות הפער, ולמרות התסכול שפער זה עשוי ליצור, אני אופטימי. הבסיס של חברות עצמית הוא לא לשנות את עצמי, אלא לתמוך בעצמי ולתת לעצמי להיות כפי שאני. כאשר אני מזהה שאני בביקורת עצמית, אני מיידע את עצמי שזה המצב ואומר לעצמי "תהיה בזה". ואם אני בכעס על עצמי, אני מאפשר גם לרגש הזה להיות. וכך גם לאשמה ולשנאה, אם הן עולה. אני נותן מקום לכל הרגשות, וכך למעשה מספק לעצמי את התמיכה שאני זקוק לה, תמיכה שהיא הבסיס לחברות עצמית.
מתוך זה אני מוצא באיזו דרך נוספת אני יכול לעזור לעצמי, כלומר מוצא דרך לפרוק את הרגשות ולהביא להקלה ולשקט בתוכי. לכתוב את הכעס שלי כדי לשחרר אותו יכול לעזור; לדבר עם אדם קרוב על מה שעובר עליי; לצאת להליכה; ללכת לטיפול. אני מנסה לזהות מה יכול לעזור לי ונותן את זה לעצמי.
כאשר אני מרגיש שאני נופל אל תוך בור של "לא מספיק טוב", אני מזכיר לעצמי שזה בסדר להרגיש כך. מתוך זה אני גם מזכיר לעצמי איזה טוב יש לי בחיים ומה טוב בי. אני עושה זאת לא בשביל לטשטש את הרגש, אלא כדי לאזן את המצב שבו אני נמצא. ואם אני מזהה שאני לא מסוגל באותו רגע לחשוב על מה טוב, אני מרפה מזה.
בדרך הזו אני יוצר חברות עמוקה יותר עם עצמי, שממשיכה להיות ממשית גם כאשר אני לא מרגיש טוב במיוחד. הרי קל לתמוך בעצמנו כאשר טוב לנו, אבל האתגר הוא לעשות זאת כאשר אנו מרגישים אחרת.

_________________________________________________________________________

אם יש לכם שאלות על תקשור או נושאים שאתם רוצים לקבל עליהם עזרה בתקשור, כתבו ל-tohar@tohar.co.il.
אם זה יהיה אפשרי, אתייחס לכך בטורים הבאים. האתר של שחר: www.tohar.co.il . טלפון- 054-4226546

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורוסקופ: 1-7 במאי

  טלה ענייני כספים והשקעות עשויים להעסיק אתכם השבוע. הצד הטוב של השבוע עשוי להתבטא ביצירתיות רבה. עם זאת, הצמידות...

טורים אישיים3 במאי 2020    4 דקות
0

הורות בימי קורונה

  כולנו נמצאים במצב חדש, לא מוכר, עלינו להתנהל לפי הוראות משרד הבריאות והן משתנות בקצב מהיר. מקומות עבודה נסגרים,...

טורים אישיים22 במרץ 2020    3 דקות

כתיבת תגובה