טורים אישיים

הפדיחה של השבוע – דור זילכה

טורים אישיים29 במרץ 2019    2 דקות
0
הפדיחה של השבוע – דור זילכה

משפט סיני אומר "יום שמתחיל רע נגמר קטסטרופה", מעניין מה הדין לגבי שבוע שמתחיל רע. לגבי השבוע האחרון התשובה ברורה. שלושת הימים האחרונים שלי נראו כמו כניסה למערבולת של חוסר סדר ומשמעת, אך היתרון במערבולת הוא שכמו שהיא שואבת אותך למטה בבת אחת, כך היא פולטת אותך החוצה מתוך הבלגן ומאפסת אותך.

הכל התחיל ברביעי האחרון, הייתי צריך להגיע לאיזה כנס בתאטרון היהלום במתחם הבורסה. מבלי משים פירשתי את תאטרון היהלום בתור תאטרון רמת-גן והגעתי אליו ברגל לאחר כעשרים דקות. ברגע שהגעתי, נפל לי האסימון שעשיתי פדיחה. כמובן שניסיתי למצוא קו אוטובוס שיוכל להסיע אותי לשם אך מרפי דאג שכל הקווים המגיעים לבורסה יעברו עוד רבע שעה בתחנה. מצאתי את עצמי הולך לכיוון ז'בוטינסקי מקווה למצוא תחנת אוטובוס עם קו שמגיע בזמן סביר. ולמה לא בדקתי פשוט במוביט? אני עם טלפון חלופי מחוסר כל אפליקציה. והנה הגרנד פינלה, באמצע מסע החיפושים שלי אחר אוטובוס נזכרתי שאין לי כסף ברב קו. נואש בז'בוטינסקי פינת בן גוריון ניסיתי למצוא מישהו מהמשפחה שנמצא קרוב ויכול אולי להקפיץ אותי לתאטרון. למזלי אחי היה באזור ובזכות שהסיע אותי הצלחתי להינצל ולהגיע איכשהו עוד לפני שהכנס התחיל. כמובן שזה לא נגמר שם. יום לאחר מכן איחרתי שוב לאירוע אחר כי שכחתי לכוון שעון מעורר ויום למחרת איחרתי למבחן גדול בשעה מאותה סיבה בדיוק.

חוסר סדר זה לא דבר נדיר אצלי למרות שהשבוע הוא הגיע לשיאים חדשים. אם אנסה אמפה את הפרעת הקשב והריכוז שלי לכדי גורמים, אגיע לאשם אחד מאוד ברור העונה לשם מדיה, ואם לחצות את המילה לשניים, אז טלפון ומחשב (ואולי גם טלוויזיה). אמנם אני מסוגל להקדיש שעות רבות של ריכוז כאשר העיסוק מעניין אותי. עם זאת, ביום יום כמעט בלתי אפשרי להישאר ממוקד כשאתה מוקף מסביבך במכשירים מסיחי דעת. אמנם אין לי אינדיקציה ברורה לקבוע איך המנטליות של אנשים הייתה לפני העידן הטכנולוגי (מפאת גילי הצעיר) ולמרות זאת אני משער שהיא הייתה מוצלחת פי מאה.

 

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

יותר מסתם חוצפה ישראלית 

לפעמים אני לא יודע מאיפה לשאוב את רמת הסבלנות הדרושה כדי להכיל את הלקוחות שלי ואת המצבים הסבוכים שאיתם הם...

טורים אישיים5 ביולי 2020    6 דקות
0

ממשיכים בשגרה מדומה

החגים (שכלל לא הרגשנו) עברו זה מכבר, הסגר נשבר, ובכל יום אנו מרגישים שעשינו עוד צעד לקראת החזרה לשגרה. בתי...

טורים אישיים5 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה