טורים אישיים

בואו נהיה בזה

טורים אישיים28 במרץ 2019    2 דקות
0
בואו נהיה בזה

שחר בן-פורת

אסור להיכנע, אסור להרים ידיים, זה חלק משמעותי במה שמלמדים אותנו כאשר אנו מתמודדים עם אתגרים שונים בחיים שלנו. להיכנע זה חולשה, זה אומר שאני מוותר על הרצון שלי בשינוי ומסתפק במה שיש. ולפעמים, להסתפק במה שיש אומר להישאר בחובות, להישאר חולה, להישאר לבד. לכן אסור להיכנע.
זו התפיסה שעליה גדלתי, וכך גם רבים מאיתנו, אם לא כולנו. אבל במסע הרוחני שלי אני לומד ומלמד גישה אחרת, שונה בתכלית, השוברת את התפיסה המקובלת: כדי לאפשר לשינוי לקרות, עליי להסכים להיות מי שאני כעת.
מה זה אומר? אם אני רוצה להיות בזוגיות, עליי להסכים להיות רווק. אם אני רוצה שפע, עליי להסכים להיות בחובות. אם אני רוצה להיות בריא, עליי להסכים להיות חולה.
"להסכים" זה אומר להתמסר למי שאני כעת, ודרך ההתמסרות להכיר את אותם הגורמים שהביאו אותי למצב הזה. אמונות, רגשות, התנהגויות, אשר "בגללם" אני רווק/חולה/בחובות.
אני לא באמת יכול ליצור שינוי בחיים שלי אם אני לא יודע את מה עליי לשנות. כל בעיה שיש לי היא רק תוצאה, סימפטום, של בעיה עמוקה יותר. חובות לבנק הם סימפטום של חובות שיש לי לעצמי; רווקות היא סימפטום של חוסר רצון להיות בזוגיות, שעשוי לנבוע מאמונה שאני לא ראוי לאהבה או מפחד מנטישה או פגיעה; מחלה היא סימפטום של חוסר חמלה שלי לעצמי, מלחמה פנימית היוצרת מחלה בגוף.
כדי לדעת עם מה אני באמת מתמודד, עליי להכיר את המצב עד לפרטיו הקטנים. ואני לא יכול להכיר אותו לעומק, אם אני מנסה כל הזמן לצאת ממנו.
לכן הדרך שאני לומד ומלמד היא להתמסר. להסכים להיות מי שאני, במצב שאני נמצא בו. דרך ההתמסרות אני נחשף למה שהביא אותי למצב הזה, ויודע מה עליי לשנות ולרפא. או אז השינוי יכול לקרות, והוא מתרחש יותר מהר ועם הרבה פחות מאמץ מהמאמץ שאני רגיל להשקיע כדי לצאת ממה שקורה.

_________________________________________________________________________

אם יש לכם שאלות על תקשור או נושאים שאתם רוצים לקבל עליהם עזרה בתקשור, כתבו ל-tohar@tohar.co.il.
אם זה יהיה אפשרי, אתייחס לכך בטורים הבאים. האתר של שחר: www.tohar.co.il . טלפון- 054-4226546

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הסיפור שמאחורי התמונה

קורונה. חתיכת משבר מטורף. אני חושב ומאמין שזה המשבר היחידי שקרה אי פעם שאי אפשר באמת להתחמק ממנו - לא...

טורים אישיים26 ביולי 2020    6 דקות
0

תפסיק כבר לעשות את זה!

נתחיל בכמה מילים על חיזוקים. כשאנו מדברים על חיזוקים, אנו מתייחסים להנחה שכאשר אנו מחזקים תגובה, אנו גורמים לעלייה בשכיחותה....

טורים אישיים26 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה