טורים אישיים

אביב הגיע פסח בא

טורים אישיים25 במרץ 2019    3 דקות
0
אביב הגיע פסח בא

שלום ילדים, האביב כבר כאן. מרגישים אותו גם עם השמש החורפית החמה והנעימה וגם הימים הקרירים שעדיין מדי פעם יורד גשם. אנו לובשים ארוך ואפילו לפעמים סוודר ומעיל.

אפילו שעון הקיץ מגיע השבוע והימים יהיו יותר ארוכים ויותר שעות אור.

אני מאוד אוהב את התקופה המיוחדת של האביב שאומר שממש עוד כחודש כבר פסח . וההכנות בעיצומן בהרבה בתים מתכוננים מנקים ארונות צובעים את הבית ועושים סדר חדש בבית האימהות בלחץ עצום שלפעמים משגע אותנו ואנו לא מבינים את פשר הלחץ הזה . גם אני טוען שמנקים את הבית כל השנה , אז מה הלחץ? אבל במשפחות ששומרים על כשרות ומוציאים את החמץ מרגישים טוב את ההכנות לליל הסדר.

זאת הזדמנות נפלאה לכם הילדים לעשות סדר בדברים שלכם ולמיין את מה שאתם לא צריכים. מבחינת צעצועים ספרים בגדים ישנים וכל מה שאתם כבר לא משתמשים בו . יש משפחות רבות שישמחו לקבל מה שאתם לא משתמשים בו ויש מקומות שההורים שלכם יודעים למי להעביר את הדברים שישמשו אותם ויגרמו לאותם ילדים להיות שמחים ומאושרים. לצערי הרב אנו חיים במדינה שיש בה הרבה ילדים עניים שישמחו לקבל את הצעצועים שלכם.

החודש צוין יום המעשים הטובים ורבים מהאנשים שאלו אותי מה אני עושה ביום זה? אז ככה שביום הזה אני משאיר את היום הזה לכולם לעשות מעשים טובים כי אני עושה את זה במהלך כל השנה ולא מחכה ליום מיוחד לעשות בו מעשה טוב אני משתדל כל יום לעשות טוב לאחרים ורואה זכות גדולה בכך שיש לי בלשמח את העולם במיוחד את הילדים שמאושפזים בבתי חולים  ועוברים ימים לא קלים עם טיפולים קשים . אני מציע לכל אחד ואחת מכם לחפש חבר או מישהו שזקוק למילה טובה או תמיכה שלכם ואני בטוח שיש רבים כאלה מסביבכם שישמחו לקבל מכם חיוך או מילה טובה אני אומר לכם באחריות מלאה שזה שווה והסיפוק עצום. כמו שהשיר אומר : "מתי בפעם האחרונה עשית משהו בשביל מישהו".

ספר השבוע

ספר הילדים "סיגלית והצבעים באנגלית" מאת מיה יהלום בהוצאת הספרים אוריון, הוא ספר ילדים אינטואיטיבי, מהנה וידידותי להורה ולילד. הספר מלמד במהירות ובהנאה את שמות כל הצבעים באנגלית. זהו הספר הראשון בסדרת ספרים מקסימה לילדים שמלמדת אותם אנגלית. הספר כתוב בחרוזים ונעזר בהקשרים משעשעים שמסייעים לתהליך הלמידה. לאחר קריאות אחדות הילדים (בני שנתיים עד תשע) שולטים בכל שמות הצבעים בשפה האנגלית. במרכז הספר הנוכחי ניצבת דמותה של סיגלית פרפל, אשר כשמה אוהבת מאוד את הצבע הסגול. אנו מלווים אותה במהלך היום כשהיא מבקרת את השכנים והחברים וגם חיות שונות ולומדים להכיר את שמות הצבעים השונים בעברית ובאנגלית בחוויה. לפני הקריאה בספר מציעה מיה יהלום כלים שיאפשרו להורים להפיק את המרב ממנו.

בסיום הספר יש טבלה שמאפשרת להורים ולילדים לעקוב אחר התקדמות הלמידה של הילדים ויש דף מדבקות המצורף לספר בעזרתו ממלאים את הטבלה.

שלכם, איציק הליצן.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורות | פחד ממחטים: איך מתגברים עליו?

גיא ומיכל, הוריה של שרוני בת ה-11, התקשרו אליי במצוקה, מאחר שבתם התקשתה להירדם בלילה. כאבי בטן, בחילות, סחרחורות ונדודי...

טורים אישיים26 בנובמבר 2020    2 דקות
0

בשביל הרוח: איך אפשר להיות מאושרים?

אני לא חוקר תרבות, לכן איני יודע להגיד מתי נולד הרעיון שאנו אמורים להיות מאושרים. אני כן יודע שהרבה אנשים...

טורים אישיים26 בנובמבר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה