טורים אישיים

זמן לסעוד

טורים אישיים24 במרץ 2019    2 דקות
0

אוכל מחבר בין אנשים, זאת כולם יודעים. יש משהו בהסבה משותפת לשולחן שגורמת מיידית לפתיחות ולדינאמיקה משוחררת וחופשית. לקראת החגים, קבלו טיפים בבחירת שולחן אוכל

זמן לסעוד
אליתה ליוינג, צילום יחצ חול-univers now

בתרבות שלנו, פינת האוכל מאוד משמעותית.

שולחן אוכל צריך להתאים לאופי האנשים שגרים בבית. בית בו נוהגים לארח חברים ומשפחה, כדאי לבחור בשולחן גדול ומרווח, שמשמש אותנו גם לעבודה, עשיית שיעורי בית והוא מהווה את מרכז הבית.

בבתים בהם קיים אי גדול במטבח, ורוב החיים מתנהלים סביבו, מומלץ לבחור שולחן אוכל קטן, שאפשר להגדיל בשעת הצורך, וביום יום אינו תופס הרבה מקום.

קיימת מגמה ברורה של כניסת חומרים חדשים לעולם השולחנות, כמו שיש, מתכת וכו, אלו מחליפים את העץ המקובל והקלאסי.  כמובן שלעץ יתרון מובהק בשל העובדה שפשוט ונוח לפתוח ולהגדיל אותו בעת הצורך, והוא מככב ברוב פינות האוכל בבית הישראלי.

הבחירה בשולחן זה או אחר, צריכה להתחשב בסגנון הבית כולו. לדוגמא בבתים מודרניים-  שולחנות עשויים ממתכת, ברזל או בטון, יראו מושלם. לעומת זאת, בבתים כפריים, שולחנות עץ ייראו נהדר.

אם אתם רוצים ליצור עניין סביב פינת האוכל, אפשר לשחק עם רגלי השולחן. נראה שהפוקוס עובר לרגליים, עם רגלי שולחן מעוצבות במקוריות רבה.

לפינת אוכל עגולה יש יתרונות רבים על פני מלבנית. ראשית מהפאן החברתי – כולם שומעים, מדברים ורואים את כולם. פינות אוכל עגולות יכולות גם להיפתח והן תופסות פחות מקום.

מאחר ורוב ימות השנה האקלים הישראלי מאפשר לנו לשבת בחוץ (מרפסת, גינה, גג)  מומלץ במקביל לרכוש שולחן שעומד בתנאי חוץ, לעתים הוא אף ישמש את בני הבית אפילו יותר משולחן האוכל הרשמי.

לגבי כסאות אוכל, ישנה חזרה לכיסאות בסגנון סקנדינבי שעוצבו בעבר וכעת חזרו לקדמת הבמה. לאלו שנוהגים לקיים ארוחות ממושכות, חשוב לרפד את הכיסאות. מומלץ לבחור בבדים פשוטים ורחיצים. לנועזים יותר, אפשר לבחור  ב 2-3 סגנונות של כסאות מאותה משפחה, כדי ליצור עניין וטוויסט סביב פינת האוכל.

הכיסא לא חייב להיות באותו סגנון של השולחן. גם שולחן מסיבי ומסביבו כסאות קלילים בהחלט יוסיפו למראה השולחן.

הטיפים מאת: רננה אזולאי, מנהלת ברשת אליתה ליוינג

 

 

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

על הפכים וזוגיות

  אנשים שונים זה מזה. יש אנשים רציונליים, אשר להם העובדות חשובות ומדברות אליהם, החשיבה שלהם בדרך כלל ביקורתית, והם...

טורים אישיים29 בינואר 2020    2 דקות
0

מקורבנות לשיתוף פעולה

  בכולנו ישנה מידה כזו או אחרת של קורבנות. זו גישה למי שאנחנו, למה שקורה או לא קורה לנו: שילוב...

טורים אישיים29 בינואר 2020    2 דקות

כתיבת תגובה