טורים אישיים

אביב הגיע

טורים אישיים19 במרץ 2019    3 דקות
0
אביב הגיע
עיצוב של ברברה ברזין. צילום גיא הכט

גם השנה האביב מסמל התחדשות ופריחה. ממש כשם שהטבע מתעורר לחיים כך גם בעלי הבתים מפשילים שרוולים ויוצאים במלאכת ריענון וחידוש הבית. מעצבת הפנים ברברה ברזין עם החדשות החמות בתחום.

לדברי ברברה ברזין, מעצבת פנים ובעלת ביה"ס ללימודי עיצוב פנים, האביב, ובפרט בשבועות הקודמים לפסח מהווים מידי שנה את יריית הפתיחה לעונת השידרוגים בבית, אך צריך גם לדעת להציב גבולות- שינוי העונות לא מחייב לבצע שינויים גרנדזיוזים ולעיתים יספיקו מספר שידרוגים פשוטים ולא יקרים שיובילו לשינוי מרשים.

לדברי ברזין פרטי העיצוב לעונה זו ססגונים במיוחד עם נגיעות של ורוד פוקסיה, ירוק קווי וגוונים נוספים, בטקסטורות וכן חומרים חדשים. אנחנו רואים שימוש רב בחומרים טבעיים או כאלה במראה טבעי-שיש, עץ, אבן וקטיפה שמשמרים אסתטיקה מודרנית ומשמשים גם לחיפוי קומודות, שידות פלטות של שולחנות ועוד. את פינות הישיבה הקונבנציונליות ניתן לרענן עם הדומים, ספסלים, נדנדות, ספסלים ומרבצים שיהפכו את הסלון לדינמי, אלטרנטיבי וקליל. מגמה בולטת הוא שילוב סטולים המיועדים לישיבה ואחסון ותיקי fashion המיועדים לאחסון עיתונים שמוסיפים מראה שיקי לחלל.

לדברי ברזין, "הדבקת טפט או החלפת הוילונות הם דרך מצויינת להפיח בבית חיים חדשים מבלי לשבור תכנית חיסכון. באביב בפרט בחירת הטקסטיל צריכה להיות מכוונת מטרה – הדפסים מעולמות הצומח והחי נועזים יהפכו את הבית לייחודי כך גם הדפסים גרפיים בצבעוניות עזה ודומיננטית בשלל דוגמאות גדולות וכיוב'.  צריך להבין על מה הדוגמה יושבת ולשמור על פרופורציות ושילובים בינהם בחלל הנתון.

לצד הצבעים הנועזים יככבו כמו תמיד הלבן אליו מצטרף כוכב ראשי חדש- השחור שעד לא מזמן חששנו ממנו והוא נחשב לכהה ומקטין. "בפועל, אם משתמשים בו נכון, הוא מוסיף נופך אלגנטי ויוקרתי ואנחנו רואים אותו הרבה מאוד גם במאסות גדולות: מטבחים, קירות ובמשטחים תעשיתיים שמדמים חומרים טבעיים ואותנטיים". מסבירה ברזין. "לדבריה, את הדומיננטיות של השחור אפשר לעדן עם חיבורים של ברזל שחור לפליז בגוון זהב מוברש בתנאי שבוחרים בצורה מודעת את הטקסטורה ועוצמת הברק שלהן שייצרו בידול ויאפשרו להדגיש את הפריטים בחלל".

העיצוב הסקנדינבי גם הוא מככב. "אולי זה החום הישראלי שגורמים לקו הצנוע, אלגנטי ונקי לגעת בנו כל כך", אומרת המעצבת. "היופי בו שביסודו הוא מושתת על פילוסופיית חיים שמחברת בין פרקטיקה, נגישות ואסתטיקה, אך מכיוון שהוא שקט, חד ונקי לכן חשוב להשתמש בו מבלי ליצור תחושת ריחוק או קרירות".

לשיטתה של ברזין, ההצלחה של מותגים כמו איקאה השבדית או Frost  הדנית מוכיחה שתפיסת העיצוב מתייחסת בצורה מקיפה  לאופן בו אנשים רואים, צורכים ומדמיינים את חווית המגורים העכשווית. "הצרכן הישראלי מתחבר מאוד לקו הסקנדינבי כי הוא שימושי, פשוט ונגיש והוא מתאפיין בקווים נקיים שאידיאלים למדינה חמה כמו שלנו בה סגנון כבד, ועשיר פחות מתאים", היא אומרת ומוסיפה כי, "שימוש בעצים בהירים כמו ליבנה ואשוח וכן דגש על סביבה ביתית ומזמינה עולים בקנה אחד עם טעמם של הישראלים ב-2019.

ברברה ברזין, צילום גיא הכט

 

 

 

 

 

 

 

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורות | פסקול ביקורתי

נטע בת ה-12 משתפת: "להורים שלי יש כל הזמן מה להעיר לי. איך אני מתלבשת, מה אני אוכלת, מה דעתם...

טורים אישיים28 באפריל 2021    3 דקות
0

גרפולוגיה | התאמה תעסוקתית למתלבטים

אני נשאלת לא פעם: "איך ניתן דרך אבחון גרפולוגי להמליץ על תחום לימודים/תעסוקה המדויק עבורי?" אבחון גרפולוגי או ניתוח כתב...

טורים אישיים28 באפריל 2021    2 דקות

כתיבת תגובה