טורים אישיים

איציק הליצן מקבל את פורים

טורים אישיים16 במרץ 2019    4 דקות
0
איציק הליצן מקבל את פורים

שלום ילדים, בסוף השבוע הקרוב ניפרד מפורים וכל התחפושות יחזרו למגרות ולארונות עד השנה הבאה.

רק אצלי הבגד של הליצן נשאר בחוץ כי זה הבגד שאני לובש כל השנה. כשאני הולך לשמח ילדים ומבוגרים מדי יום. גם השנה פגשתי אלפי ילדים ברחבי הארץ. גם בעדלאידע הגדולה והצבעונית בחולון .וגם בהופעות שלי בפורים. אבל השנה חג הפורים היה קצת שונה כי לפני שנה שני ההורים שלי נפטרו וכל שנה בפורים תמיד עשינו מסיבה משפחתית עם "סעודת פורים" ואבא שלי היה מוציא מכספת מיוחדת, במקום שרק הוא ואני ידענו על מקומה, מגילת אסתר עתיקה שעברה 5 דורות אצלנו במשפחה. וכיום אחרי שאבא נפטר המגילה עברה אליי ואני אמשיך את דרכו של אבא ואשמור עלייה במקום הסודי שלנו באחד המקומות השמורים בארץ. וכך בבוא היום המגילה תעבור לבני הבכור .והשנה בפעם הראשונה הלכתי עם המגילה העתיקה לבית הכנסת וזה מאוד ריגש אותי והעצים אותי כאחד.

בחרתי לכתוב ולספר על זה במדור שלי כדי שאתם הילדים, וגם ההורים שלכם, תמיד צריכים לזכור את "הדיבר" שלדעתי הכי חשוב בעשרת הדברות: "כבד את אביך ואת אמך" גם כשאנחנו גדולים תמיד אנו צריכים לזכור את מי שגידל, חינך, תמך, ודאג לנו כל החיים. כיום כשהילדים שלי כבר גדולים וכל אחד ממשיך בדרכו שלו. ההורים שלנו צריכים את היחס והתמיכה שלנו. וכתבתי כל כך הרבה פעמים על כיבוד הורים, ואני עוד אדבר על זה בהזדמנויות נוספות. ואתם הילדים יכולים כל יום מחדש לעשות את ההורים שלכם מאושרים אם תראו להם כל יום מחדש כמה שאתם אוהבים ומעריכים אותם.

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום קוראים לי טל ואני בת 10. בעוד שבועיים לפני פסח אנחנו עוברים דירה, מצד אחד אני שמחה ומצד שני עצובה. אבל מאוד מבולבלת מהמעבר לעיר אחרת כשכל החברות שלי נשארות כאן. ואני אצטרך להתחיל מחדש להכיר חברות וחברים. אני ילדה חברותית ותמיד יש מסביבי חברות וחברים. ואני פוחדת שבמקום החדש יהיה לי קשה . איציק הליצן אולי יש לך רעיון איך אפשר להתגבר על הפחד הזה.

תשובה: לטל החמודה לפי הכתיבה שלך והמכתב היפה שכתבת לי, מיד הבנתי שאת ילדה חכמה וחברותית. ולכן אני בטוח ומשוכנע שגם במקום החדש את מיד תמצאי חברים חדשים, שאני בטוח שתשתלבי שם יפה. אני לא אומר שזה קל ופשוט ואם עבודה נכונה וסבלנות הכל יהיה בסדר. ותראי שלפעמים מקום חדש מביא לאפשרויות חדשות, ועם החברים הקודמים תמיד תוכלי לשמור על קשר כי אם פלאי הטכנולוגיה שיש היום מאוד פשוט וקל להיות בקשר גם כשרחוקים פיזית אז בהצלחה.

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על משפחת אסא מגני תקווה וילדי הצהרון של נעמה שהכינו 150 משלוחי מנות והביאו תותם אלי כדי שאחלק אותם לילדים המאושפזים בבית חולים שניידר, ואכן השבוע עברתי בין המיטות של הילדים החולים וחילקנו להם את משלוחי המנות והם מאוד שמחו על כך.. אני שמח בחלקי שיש לי חברים כאלה עם לב ענק.

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על ספר ילדים חדש "ראש עיגול" מאת לירון דניאל – רבי בהוצאת אופיר ביכורים ,הספר נועד לאפשר לילדים חוויה חושית-לימודית מהנה בעת התנסות בציור דמות אנוש.

זהו סיפור אינטראקטיבי שבו הילד יכול לקחת חלק בעלילה ולצייר בשלבים את איברי הגוף. הספר כולל הצעות מקצועיות ליישום יעיל וחווייתי של הסיפור. הסיפור נפרש במתכונת של התקדמות לקראת הפיכתה של הדמות לכדי מפרט שלם של הגוף האנושי וזאת ע"פ הצרכים והאילוצים המחייבים את הוספת האיבר הנדרש. ציור דמות מושפע ממיומנות הציור, מסכמת הגוף ומיכולת הייצוג, ואף משפיע על אלה. הספר יסייע לילדים לשכלל את מיומנות הציור שלהם, להבין את היחס בין חלקי הגוף ואת היחס בין גופם לבין העולם, וכן ילַמד אותם כיצד מייצגים זאת בציור. מומלץ בחום.

הבדיחה השבועית

מה עונה המן: כששואלים אותו "מה המצב?"

תשובה: "תלוי"

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

חכמת הקבלה: צריך שניים לטנגו

מאז ומתמיד עסקו גדולי המקובלים במשמעות הרוחנית האדירה המאחדת שניים ,גבר ואישה, לאחד שלם בבחינת "והיו לבשר אחד". בגמרא במסכת...

טורים אישיים17 בינואר 2021    3 דקות
2

למה צד ימין שלכם כואב דווקא בתקופת...

שילה ספרה מלר פתאום התחילה יד ימין לכאוב לכם? אולי הברך? או האגן? או הכתף? יותר ויותר תלונות על מכאובים...

טורים אישיים10 בינואר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה