טורים אישיים

תמיד יש עוד סיכוי / שי קלובסקי

טורים אישיים16 במרץ 2019    3 דקות
0
תמיד יש עוד סיכוי / שי קלובסקי

לא משנה כמה קשה יכול להיות המצב אליו נקלעתם/ן, דעו כי תמיד יש עוד ברירה ותקווה. תמיד עוד סיכוי לאור בקצה המנהרה. מי שרואה בקושי הזדמנות, הוא זה שיקצור את הפירות המתוקים בסיום המתנה רבה, אחרי מאמץ ניכר, בסיומה של דרך מתישה.  אל תתנו לאף אחד להוריד אתכם/ן למטה ולוותר על חלומותיכם. החלומות שלנו הם המנוע שלנו להגשמת יעדינו בחיים.

וולט דיסני אמר פעם: "שאף להגיע לירח- גם אם תפספס, תהיה בין כוכבים!". בדיוק נפלא תיאר מצב שבו, לא משנה איך, תנחל הצלחה ותגיע למקום טוב בחיים, אם רק תתאמץ ותאמין בעצמך.

בני אדם הם שאפתנים, ורוצים תמיד לכבוש עוד פסגה ולהגיע גבוה יותר ורחוק יותר. כל אחד מציב לעצמו יעדים בחיים, בין אם מדובר בהצלחה כלכלית כלשהי, או הקמת משפחה גדולה לתפארת, כאשר ההרפתקנים יותר יוצאים למסעות נדודים או מתגייסים למען מטרות גדולות של הצלת אנשים אחרים, או בעלי חיים, או שמירה על הטבע. כל אחד ומטרתו. אז כבר שלחנו אדם לירח וחללית לכוכב מאדים. איפה זה פגוש אותנו בחיים הפרטיים שלנו? אולי זה יכול לתת לנו את הכוח להאמין שהכל אפשרי, הכל עניין של השקפה ופרספקטיבה.

כך, שברגעי המשבר הקשים שלנו, נדע לאסוף את עצמנו, נדע  להביט אל תוך עצמנו ולמצוא את הכוחות לעמוד איתן מול כל אתגר, ולהצליח להביא את עצמנו למקום גבוה. כן, זה דורש תעצומות נפש, ולעיתים תמיכה של יקירים לנו, אבל חשוב שנדע שיש לנו את  הכוח הזה, הוא קיים, מתוקף היותנו בני אנוש, את הכוח להאמין ולצאת ממשברים.

לאמונה יש כוח. ולא בהכרח לאמונה דתית. כל אחד ואחת בוחרים במה להאמין. האמונה היא כוח מניע שמאפשר לנו לצאת מרגעי משבר. היא נותנת לנו משהו להיאחז בו, משהו להתלות בו. כי ככה זה- תמיד יש עוד סיכוי, תמיד יש עוד תקווה לשינוי מצב קיים, גם אם נראה לעיתים שהוא הכי גרוע שחווינו מעודנו. גם לאנשים שחווים משברים נפשיים קשים, יש עדיין סיכוי. זה אולי נראה כמו מצב ביש שממנו אין דרך חזרה, אבל דווקא אז, נדרשת האמונה הגדולה ביותר. מקרים של אובדן, של מחלה קשה , ושל גזירות של הגורל, הם המאתגרים ביותר עבורנו. אבל אנו, כמו עוף החול, אין לנו ברירה אלא להתרומם מחדש ולהמשיך במעוף. כל אחד שואף את כוחותיו מעוגנים אחרים בחיים, בין אם ממשפחה תומכת, בין אם מחברים או חוג חברתיים כלשהם, בין ממבט משתאה מנזרי הבריאה או הטבע, ובין אם מכוחה של אמונה בדת מסוימת או הצמדות לאורח חיים כזה או אחר. העיקר, שבסופו של דבר נדע להאמין ולקחת את הכוחות הגלומים בנו להמשיך הלאה, ונזהה הזדמנויות באתגרים בחיינו.

אז ברוח הירח והכוכבים, אצרף הפעם שיר קצר מספר הילדים השני שלי, "כשירח מציץ בחלון", שמבטא את גרעין האמונה בצורה טובה ביותר. תיהנו:

יפתח אחי הגדול,

אמר לי שלתפוס כוכב איני יכול,

ומאז אני לא מפסיק לנסות ולהתפלל,

כי אם לא אתפוס כוכב רגיל,

אולי אתפוס כוכב נופל.

 

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורות: חוגים, מי צריך את זה בכלל?

המשק חוזר לחיים שהיו טרם קורונה. אט-אט נפתחו המסעדות, חזרו ההופעות, בוטלו הקפסולות, והנה - גם החוגים חוזרים לחיינו. בשבועות...

טורים אישיים30 במאי 2021    3 דקות
0

הורות | פסקול ביקורתי

נטע בת ה-12 משתפת: "להורים שלי יש כל הזמן מה להעיר לי. איך אני מתלבשת, מה אני אוכלת, מה דעתם...

טורים אישיים28 באפריל 2021    3 דקות

כתיבת תגובה