טורים אישיים

פורים בטוח ושמח

טורים אישיים9 במרץ 2019    4 דקות
0
פורים בטוח ושמח

שלום ילדים, גם השנה אני מנחה ומשתתף בחולון "עיר הילדים" בעדלאידע של המדינה שחוגגת 26 שנים (21.3, 12:00) בשיתוף הופ.

החגיגה תכלול בובות גוף, בלוני ענק, רקדנים מחופשים ולהטוטנים.

יהיו בובות ענק עם הדמויות של נטע ברזילי, סטפן ועוד רבים וטובים מיצגי ענק של דינוזאורים מגרמניה ועוד הרבה הפתעות.

טור של קילומטר יצעד לאורך שלושה קילומטרים. הרבה אנשים שואלים אותי: "איציק, למה אתה מתחפש בפורים?"

אז ככה, כל השנה וגם בהופעות פורים אני בדמות של איציק הליצן, אבל במסיבה שאני עושה עם החברים שלי אני מפתיע את כולם כל שנה ואני מתחפש לדמות שונה לחלוטין. אני נעזר בחבר טוב שלי בועז שטיין שהוא מאפר מקצועי ויש לו בית ספר לאיפור.

באיפור אפשר לעשות הרבה דברים ולשנות פרצוף של בן אדם לגמרי עם כל מיני תוספות בפנים בשיער ובכלל. איפור זה אומנות שלומדים במשך שנים. מעצבת התלבושות רינה בן ציון מכינה לי כל שנה הפתעה.

אני שמח שיש לי חברים אמיתיים שתמיד אנחנו אחד בשביל השני. אז כל שנה אנו חוגגים בבית של חבר אחר במסיבה מצחיקה ברמות שרק אנחנו יודעים לעשות ולכן לא מזמינים אנשים מבחוץ שלא קשורים לקבוצת החברים. כך פעם בשנה גם אני משנה את דמות הליצן. מי שרוצה לראות מה זה שמחה אמיתית בערב פורים אני ממליץ לנסוע עם ההורים במכונית בבני ברק או באזורים שיש בהם ציבור דתי מוזמן לראות באמת מה זה שמחה.

בכל שנה בדרכי הביתה בערב פורים אחרי קריאת המגילה תמיד אני עושה סיבוב בבני ברק ולפעמים יושב במכונית שלי ורואה את השמחה עד ללא יידע. שוב אני רוצה לבקש פעם נוספת מהילדים ובני הנוער שמפוצצים חזיזים ונפצים בחג. זה מסוכן.

בואו נעבור את חג הפורים בשלום. חג שמח מאיציק הליצן.

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על חברי עופר קורצ'י מצעצועי הפירט האדום במתחם הרכבת בבית יהושוע ליד נתניה, שתרם לפי בקשתי תחפושות חדשות לעשרה ילדים מיוחדים שאני בקשר איתם, תמיד שאני פונה אליו הוא נותן ברוחב לב ואת הכי טוב שיש לו בחנות. כי הראייה שלו בנתינה בדיוק כמוני שאם נותנים אז נותנים את הכי טוב וברוחב לב. אני שמח ומאושר שיש מסביבי אנשים טובים כאלה.

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על ספר ילדים חדש :הַיַּלְדָּה שֶׁרָצְתָה לָדַעַת הַכֹּל שכתבה טל קורן-סופר בהוצאת אופיר ביכורים. הספר מתאר את מָלָמָּה, ילדה סקרנית מאוד שרוצה לדעת הכול.  ערב אחד, כשהיא הולכת לישון, אביה מספר לה סיפור שהוא טריגר לחלום אודות טרול סגול, המכונה  סַקְרָנוֹל בֶּן טְרוֹלְיָהוּ הָרִאשׁוֹן, סקרן אף הוא, שיוצא יחד למסע דמיוני וקסום בדרך לשיקוי פלאים,  שאם שותים אותו – את הכול יודעים. במהלך המסע היא פוגשת חברים, מתגברת על מכשולים וחווה חוויות, ובדרך לומדת גם עובדות מדעיות מרתקות. מומלץ בחום.

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום קוראים לי נעמה ואני בת 13 ויש לי בעיה עם חברים שלי ואני לא ידעת מה לעשות .לפני שבוע הייתי במסיבה ואחד הבנים הביא בקבוק של וודקה וחלק מהילדים שתו מזה והיו כאלה שגם הקיאו.

אני לא רציתי לשתות כי אני יודעת שזה אסור כי זה יכול לגרום נזק. כולם צחקו עלי וקראו לי פחדנית ולא "זורמת" אני מאוד מבולבלת האם אני חנונית מרובעת או סתם ילדה שלא רוצה להיות כמו כולם. אשמח אם תענה בדחיפות בבקשה.

תשובה: לנעמה החמודה, אני חושב שאת ילדה גיבורה שיודעת להבחין בין טוב לרע. בין מסוכן ולא מסוכן. ילדה שחושבת בהגיון לא נגררת אחרי כולם. ילדים בגיל שלכם אסור להם לשתות אלכוהול. אלכוהול יכול לגרום אפילו לאבדן הכרה עד מוות עד כדי כך. ואנשים עם היגיון יודעים להבדיל בין מותר ואסור. את ילדה חכמה נבונה ומבחינתי גיבורה גדולה. תמשיכי כך ותלכי עם הלב וההיגיון שלך. על פי החוק אסור למכור אלכוהול מתחת לגיל 18 וזה עבירה על החוק. ויש סוגים רבים של בקבוקים וודקה מזויפים שיכולים לגרום למות.

הבדיחה שבועית

המורה ביקשה לצייר ציור מהתלמידים.

בסוף השיעור ראתה שאחד הדפים ריק היא שאלה את הילד למה הדף שלך ריק.

הילד ענה לה: מה את לא רואה שציירתי דוב לבן בשלג?

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הפלונטר של דוד

"הגעתי אליך דרך מישהו שמכיר מישהו שמכיר מישהו", דוד ניסה להרגיע אותי, אבל הוא השיג בדיוק את ההפך. משפט הפתיחה...

טורים אישיים31 ביולי 2020    6 דקות
0

שחררו קצת את הרסן

בטבע אנו רואים תופעות שונות: הגוזלים גדלים בקן מספר שבועות, מחזקים כנפיים ועפים; גורי חתולים צמודים לאם עד גיל חודשיים-שלושה...

טורים אישיים31 ביולי 2020    4 דקות

כתיבת תגובה