טורים אישיים

איך יוצרים שפע כלכלי?

טורים אישיים7 במרץ 2019    2 דקות
0

מנקודת המבט של הרוח, כסף הוא אמצעי של ביטוי עצמי ולא יותר מכך. תפקידו של הכסף הוא לעזור לכם לבטא את עצמכם בעולם זה

Iשחר בן פורתI

בספר השני שלי ("הכל בסדר, החיים בעידן שאחרי 2012") יש פרק מיוחד המוקדש כולו לכסף. זהו ספר שכולו מתוקשר, ובפרק זה טוהר מתארים את היחסים שלנו עם כסף וכיצד אפשר לחולל בהם שינוי. אני מביא כאן חלק חשוב, שיכול לעזור לאנשים רבים: "מנקודת המבט של הרוח, כסף הוא אמצעי של ביטוי עצמי ולא יותר מכך. תפקידו של הכסף הוא לעזור לכם לבטא את עצמכם בעולם זה, ועל אף שיש החושבים שצריך לבטל את הכסף, כדי לגאול את העולם משיגיונותיו הכלכליים, אנו אומרים שהכסף הוא רק האמצעי. לכן, השינוי של האמצעי לא ישנה דבר בהתנהלות שלכם, כל עוד התודעה שלכם לא תשתנה בעצמה.
"מהי התודעה המבקשת שינוי, שבה אפשר לחולל שינוי? זו התודעה האומרת: מותר לי לומר כך וכך, לחשוב כך וכך, להרגיש כך וכך, להגשים כך וכך – ואסור לי את זה ואת זה ואת זה. זו התודעה המפרידה בין טוב לרע, בין בסדר ללא בסדר, בין נכון ללא נכון. זו התודעה השכלית, המוכרת, המצמצמת, היוצרת את אותו הצמצום שאתם חווים במציאות הכלכלית שלכם.
"האם בהכרח תודעה מצמצמת זו תיצור צמצום כלכלי? בהחלט לא, ישנם אלה העוברים את ההתמודדות עם הצמצום בתחומים אחרים, ועשויים ליהנות בו בזמן משפע כספי גדול. אך עבור אלו אשר מתמודדים עם צמצום במצב הכספי שלהם, אנו מציעים לחזור פנימה, ולבדוק, מהם הדברים שאתם מסרבים לבטא, מהם הדברים שאתם מסתירים, מדחיקים, מכחישים.
"אלו יכולים להיות רגשות עמוקים, באותה המידה שאלו יכולים להיות תשוקות נסתרות או חלומות מפתיעים. מדובר בחלקים בכם שלעתים אתם לא מכירים, שלא פגשתם, ואולי פגשתם לרגע או שניים ומיהרתם לכסות אותם, להסתיר אותם.
"אפשר, כדאי ואף חשוב, לפגוש חלקים אלו בזמנים אלו, כדי ליצור את השינוי לא רק בתודעה וביחסים שלכם עם עצמכם, אלא גם ביחסים שלכם עם כסף".

_________________________________________________________________

אם יש לכם שאלות על תקשור או נושאים שאתם רוצים לקבל עליהם עזרה בתקשור, כתבו ל-tohar@tohar.co.il.
אם זה יהיה אפשרי, אתייחס לכך בטורים הבאים. האתר של שחר: www.tohar.co.il . טלפון- 054-4226546

 

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורוסקופ: 1-7 במאי

  טלה ענייני כספים והשקעות עשויים להעסיק אתכם השבוע. הצד הטוב של השבוע עשוי להתבטא ביצירתיות רבה. עם זאת, הצמידות...

טורים אישיים3 במאי 2020    4 דקות
0

הורות בימי קורונה

  כולנו נמצאים במצב חדש, לא מוכר, עלינו להתנהל לפי הוראות משרד הבריאות והן משתנות בקצב מהיר. מקומות עבודה נסגרים,...

טורים אישיים22 במרץ 2020    3 דקות

כתיבת תגובה