טורים אישיים

כללי המשחק

טורים אישיים7 במרץ 2019    6 דקות
0

Iסאם זיברטI

"אני ממש חסר אונים", אמר בפנים נפולות. "לא יודע איך ממשיכים מכאן הלאה". עד כמה שמוטי היה איש מרשים, רב-פעלים ובולט בתחומו, זה לא, כמו שאומרים, "החזיק מים" בהתנהלות הביתית שלו. רינת הצליחה לפגוע בו בכל פעם מחדש. הוא לא יודע מאיפה לקחת עוד גל של אנרגיה כדי לטפל עד תום בעניינים שלו.
בדיעבד, נראה שרינת חיכתה לשלב הזה כדי לממש את התכנית שלה. מוטי האמין שנקודת השבר האמיתית הייתה כשבתם הקטנה הגיעה לגיל 18. ייתכן שגם זה היה שיקול עבור רינת – לצמצם את עוצמת משבר הפרידה עבור ילדיה, או מה שנקרא: "לחכות שיגדלו". לאור הפעולות שהיא עשתה, אני מאמין שהיא פשוט התכוננה לרגע הזה מכל בחינה אפשרית.
"אני רוצה שניפרד", אמרה לו כרעם ביום בהיר. מוטי לא ציפה לזה ולא ראה את זה בכלל מתקרב. זה נחת עליו בהפתעה. "אבל למה?", ניסה לשאול וחטף ממנה על עצם השאלה בכלל. "אתה עוד מעז לשאול? מה אתה מיתמם?", הגיבה בחריפות. "החיים שלך זאת העבודה שלך. אתה לא סופר אותנו בכלל". מוטי מודע היטב לכך שהוא הקדיש את חייו לקריירה שלו. זה נכון שזה גם עניין אותו מאוד, והוא אוהב את מה שהוא עושה, אבל חלק גדול מזה היה גם עבור המשפחה שלו ולא רק למען עצמו. "ובשביל מי אני עובד כל כך קשה?!", מוטי ניסה להגיב, "אם לא כדי לממן את רמת החיים שלך?". מוטי הצטער שנייה לאחר שאמר את דבריו. הוא קיבל ממנה בחזרה הטחות על כך שזו רמת חיים סטנדרטית ביחס לסביבה שהם חיים בה, ושבלי קשר – המשפחה צריכה אותו ולא רק את הכסף שהוא מייצר.
בשלב כלשהו הוא הבין שאין טעם להמשיך את השיחה. נראה היה שרינת כל כך "טעונה עליו", שלא משנה מה הוא יגיד כרגע. הוא האמין או קיווה שהזמן ישכך את הסערה, אבל זה לא מה שקרה. מספר ימים לאחר מכן הוא קיבל מכתב רשום עם הזמנה לדון במשבר המשפחתי שלהם. רינת החלה בהליכים משפטיים. כל ניסיון שלו כרגע לדבר איתה נענה במשפט שלה: "תדבר על זה עם עורכת הדין שלי".
זה הטריף אותו. הוא לא הצליח לעכל איך כל שנות הנישואים שלו מתנקזות לכך שהוא לא יכול אפילו לדבר איתה. זה הביא אותו אל הקצה והוא הרים את הקול. כשהיא התעלמה גם מזה, הוא לקח חפץ וניפץ אותו על הקיר. רינת הזמינה משטרה והוא הורחק מהבית.
מוטי הבין שאין לו מה לחזור הביתה יותר. גם היה לו ברור כעת שחלק מהצעדים שהיא נקטה הם כדי שיקרה בדיוק מה שקרה. היא רצתה שהוא ייצא מכליו. היא רצתה אותו מחוץ לבית. בימים שלאחר מכן הוא הלך לחפש לשכור לו דירה, ואז גילה שרינת עיקלה והקפיאה את החשבונות שלהם. איש מהם לא יכול יותר להוציא שקל אחד מהחשבון בלי חתימה של שניהם. כמובן שרינת דאגה למשוך לעצמה כסף מבעוד מועד כדי שהיא לא תהיה תלויה בו. מוטי חזר לגור בבית הוריו עד שיסתדר.

לחכות להזדמנות

עברו מספר חודשים, והם התנהלו מדיון לדיון ומהכרעה להכרעה. נכון לרגע זה, מוטי גר עדיין בבית הוריו, נאלץ לשלם את הוצאות הבית שהוא לא גר בו, ובנוסף נגזר עליו סכום חודשי קבוע לשמירת רמת חייה של רינת, לפחות כל עוד הם נשואים. מהמקום הנמוך הזה, הוא מצליח להבין מדוע רינת ועורכת דינה לא ממהרות לקדם את ההליכים ולסגור הסכמים. המצב כרגע ממש נוח לה וממש פועל לטובתה.
אם לא ילדיו של מוטי, הוא לא היה חושב מעולם לפנות לאחד כמוני. לדבריו, קשה היה לו לחשוב מהיכן יגייס כסף לזה, אבל כשהילדה שלו סיפרה לו שישנם לילות שבהם רינת לא ישנה בבית, הוריו החליטו לממן את החקירה.
החלטתי להמר על יום חמישי. הניסיון לימד אותי שזה יום נכון למצבים מסוג זה. ישבתי מתחת לביתה של רינת וראיתי אותה חוזרת מהעבודה. שעתיים לאחר מכן היא יצאה בלבוש שונה ונסעה צפונה. בהרצליה היא האטה את נסיעתה ליד קומפלקס של בניינים, כשפתאום היא סטתה ימינה ונבלעה בתוך החניון התת-קרקעי. לא משנה מה הייתי עושה באותו רגע, זה לא היה עוזר לי. אני לא יכול להיכנס אחריה לחניון. אני לא יכול להחליט בדרך לאיזה בניין מהקומפלקס היא כרגע, ומנגד, עד כמה שזה תלוי בי, אני לא מתכוון לחכות להזדמנות הבאה כדי להתכונן יותר טוב לתרחיש הזה.
החוש הבלשי שבי ניתב את הצעד הבא. מצאתי את הדרך לחניון. הרכב שלה חנה במקום לא מסומן המיועד לאורחים. זה לא עזר לי בכלום. חשבתי לעצמי שאם יש לה כאן מאהב, אז ההימור הכי טוב שלי הוא שמדובר במישהו שעובד איתה בבית החולים. עברתי על כל עשרות הרכבים שהיו בחניון, ובחנתי את המדבקות על השמשות הקדמיות. מצאתי רק שני רכבים שיש להם מדבקה של אישור כניסה לרכב אל בית החולים. היות שהרכבים חונים במקומות מסומנים, עליתי למעלה לכל דירה והצמדתי את האוזן אל הדלת. ביד השנייה התקשרתי אל הנייד של רינת במטרה לשמוע את הצלצול שלו מתוך הדירה.
ידעתי היכן רינת נמצאת וידעתי גם עם מי. מכאן כבר לא היה קשה לאסוף עוד ראיות שיספקו את בית הדין. רינת באמת מגיעה לשם כדי להעביר את הלילה, והדבר הזה פעל מאוד לטובתי. ראיות כאלו הופכות את היוצרות. זה משנה את כללי המשחק. כך רינת תחויב במהרה בגט, ולכן לא תהיה זכאית יותר לכספים שהצליחה לסחוט ממנו עד כה. ברגע שזה ייגמר, הדרך אל ההסכם המיוחל היא קצרה במילא – וכל אחד יוכל להמשיך בחייו.

הכותב הוא בעליו של "סייט חקירות",
טל' 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. שמות הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

למה צד ימין שלכם כואב דווקא בתקופת...

שילה ספרה מלר פתאום התחילה יד ימין לכאוב לכם? אולי הברך? או האגן? או הכתף? יותר ויותר תלונות על מכאובים...

טורים אישיים10 בינואר 2021    2 דקות
0

הורוסקופ: תחזית שבועית 8-14.1.21

טלה בעקבות יציאת מרס ממזלכם תרגישו ירידת מתח, שקט ורגיעה אחרי חודשים של אינטנסיביות וצבירת כעסים ותסכולים. דברים מתרחשים בקריירה...

טורים אישיים10 בינואר 2021    5 דקות

כתיבת תגובה