טורים אישיים

ערך מוסף

טורים אישיים3 במרץ 2019    דקה אחת
0

רבים מהאנשים שאותם אני פוגשת סובלים מחוסר ביטחון עצמי, מדימוי עצמי נמוך ורגשי נחיתות בהשוואה לאחרים. מניסיוני האישי, מדובר בתופעה רחבה.
אחת ההשלכות של חוסר ביטחון עצמי היא הקושי למצוא זוגיות, להחליט מה ללמוד ולפתח מערכת יחסים בינאישית מאוזנת. רבים מהאנשים מצפים לפידבק, להערכה חיובית למעשיהם, וכשזו אינה מתממשת, הם חשים אכזבה. מצב רוחם אינו סדיר, הם חשים במתח רב, שפעמים רבות מעכיר את האווירה ומשפיע על טיב מערכות יחסים וגם על ניתוקן.
פידבק היא מילת המפתח. כשלא מקבלים הוכחה, כמו מילות אהבה והערכה, הביטחון מתערער והתחושה במקרים רבים היא "אני לא שווה מספיק, אני חסר/ת ערך". כשאנשים משדרים חוסר הערכה עצמית, הסביבה קולטת ופועלת בהתאם.
במקרים רבים אני שומעת בסביבתי משפטים כמו "לא מתחשבים בי", "לא סופרים אותי". באבחון גרפולוגי ניתן לזהות בכתב סימנים של חוסר ביטחון ותחושת מתח, שמובילה לפיתוח תלות באנשים. אם נחשוב שאיננו מספיק טובים בעבור מישהו או בעבור משהו, כנראה שניצור את המציאות הזאת בעזרת מחשבותינו.
כדי להתקדם עלינו להפסיק להתחרות בסביבה שלנו. לכל אחד מאיתנו יש כישורים ויכולות. החוכמה היא למצוא את מה שאנחנו טובים בו ולהתמקד בו. טפחו את חייכם והתרכזו בפעילות חיובית.
גם מתן עזרה לאחרים עשוי לגרום לנו להרגיש טוב יותר עם עצמנו ולשפר את ההערכה העצמית שלנו. באימון אישי, בתהליך לא ארוך, תוכלו לתרגל הצבת מטרות, מיקוד והתמדה בהתנהגות חיובית. כך תוכלו להשתחרר מתלות חיצונית ומקבלת אישורים.

אבחון גרפולוגי

דורון (28) "מהם החוזקות והחולשות שלי".
דורון היקר, אתה בעל חשיבה ביקורתית. יש לך כושר ביטוי טוב בכתב, אך אתה מתקשה לקבל החלטות מחשש להתחייב. הדימוי העצמי שלך תנודתי. אומנם אתה מאופק ברגשותיך, אך מול הקרובים לך אתה מגיב באופן רגשי ואימפולסיבי. להערכתי, אתה זקוק לגיוון ולעניין, למגע עם אנשים ולמטרה שאפתנית.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הסיפור שמאחורי התמונה

קורונה. חתיכת משבר מטורף. אני חושב ומאמין שזה המשבר היחידי שקרה אי פעם שאי אפשר באמת להתחמק ממנו - לא...

טורים אישיים26 ביולי 2020    6 דקות
0

תפסיק כבר לעשות את זה!

נתחיל בכמה מילים על חיזוקים. כשאנו מדברים על חיזוקים, אנו מתייחסים להנחה שכאשר אנו מחזקים תגובה, אנו גורמים לעלייה בשכיחותה....

טורים אישיים26 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה