טורים אישיים

פורים ידידותי לסביבה

טורים אישיים3 במרץ 2019    4 דקות
0
פורים ידידותי לסביבה

שלום ילדים, כולם עסוקים לקראת פורים בלבחור תחפושת, קבלו הצעה מתאגיד המיחזור אל"ה  לתחפושת מקורית: "מיחזורית" בשיטת עשה זאת בעצמך פורים כבר ממש מעבר לפינה ואיתו מגיעה הדילמה הקבועה: שוב נוציא מאות שקלים ונתחפש לקאובוי, נסיכה, או פיה צבעונית?

אז זהו, שלא השנה. תאגיד המיחזור אל"ה גאה להציג את התחפושת של פורים הקרוב: המיחזורית. כולנו מכירים את מיחזוריות הבקבוקים, שהפכו כבר מזמן לקבועות בנוף השכונתי, אותן מיחזוריות שהציבו את ישראל ברשימת המדינות המובילות בעולם במיחזור בקבוקים עם 54% מיחזור בשנת 2015. כעת – באמצעות חומרים פשוטים ונגישים – תוכלו "למחזר את המיחזוריות" ולהפוך אותן לתחפושת מקורית, יפה וחינוכית.

אז אם אתם מחפשים תחפושת מקורית בסימן איכות הסביבה – מיחזורית הבקבוקים היא התשובה.

חומרים:

רשת פלסטיק (מגיע בגליל רוחב מטר) 2 מטר.

אזיקונים לבנים מידה קטנה (אורך 10ס'מ).

יריעות סול (ניתן למצוא בחניות יצירה) בצבעים אדום, כתום, ירוק, לבן, אפור.

דפי A4.

ספריי בצבע כסף 2 יחידות.

דבק מגע 2 שפורפרות.

בקבוקים קטנים וגדולים ריקים.

2 שרוכים (לכתפיות).

חוט תפירה.

כלי עבודה : מספריים, שדכן, עפרון, סרגל.

הוראות הכנה: מצאו את "מיחזורית הבקבוקים" הקרובה לביתכם וצלמו אותה מכל הכיוונים. גזרו את רשת הפלסטיק ל-4 יחידות  במידה רוחב – 75 סנטימטרים, גובה – 80 סנטימטרים, 2 יחידות במידה רוחב – 15 סנטימטרים גובה – 80 סנטימטרים. צבעו אותם בספריי האפור.

ציירו על גבי הדף את הצורות של הפרחים (מסביב לחור כניסת בבקבוקים) ואת כל שאר האלמנטים החיצוניים גזרו מסביב לסימון לקבלת שבלונות. את השבלונות מניחים על גבי הסול (לפי הצבעים מהתמונה)מסמנים וגוזרים ממקמים על גבי רשת הפלסטיק ומדביקים בעזרת הדבק . את חתיכות הרשת נחבר זו אל זו בעזרת אזיקונים לצורה מלבנית (לא לשכוח לחתוך את הקצוות של האזיקונים. נמלא בבקבוקים ריקים ונקשור את הראש בעזרת חוט התפירה לרשת שלב ונמדוד את המיחזורית על הילד ונמקם את הכתפיות.

פינת המכתבים

לאיציק הליצן שלום, קוראים לי אוהד ואני בן 11 ו"חולה על כדורגל". מהרגע שאני חוזר הביתה מבית הספר אני משחק כדורגל עם חברים , ורואה כמעט כל משחק שיש בטלוויזיה . ההורים שלי תמיד אומרים לי שאם אני אשקיע בלימודים כמו בכדורגל הם יהיו מאושרים. אבל אני חולם לראות משחק של קבוצת הכדורגל של ברצלונה. בברצלונה ואבא שלי אומר לי כל הזמן שלחלום לא עולה כסף. אולי יש לך רעיון איך לשכנע את ההורים שלי להגשים לי את החלום?

לאוהד החמוד, חייכתי כשקראתי את הפקס ששלחת אלי. זה הזכיר לי את עצמי כשהייתי בגילך והיו לי הרבה מאוד חלומות ופנטזיות  מה שאני יכול להציע לך זה שתשקיע בלימודים ותוכיח להורים שלך שאתה באמת משתדל, וכך לקראת בר המצווה שלך, אולי הם יגשימו לך את החלום. אבל אתה חייב, להראות להם שאתה עובד קשה בשביל זה. או לחכות שתגדל, ותעבוד, ויהיה לך מספיק כסף  ותוכל להגשים בעצמך את כל החלומות שלך.

פינת המעשה הטוב:

יש לי חבר טוב שמוכר תחפושות ואביזרים לפורים. ופניתי אליו בבקשה לעזור לי עם מה שהוא יכול לעזור לכמה משפחות שאני עוזר להם. הוא כעס עלי כשביקשתי אפילו תחפושות ישנות. והכריח אותי לשאול כל ילד למה הוא רוצה להתחפש בפורים. ואכן בהתרגשות גדולה הוא הכין לאותם ילדים תחפושות חדשות עם כל האביזרים הנלווים וביחד עשינו 17 ילדים שמחים ומאושרים שלא ירגישו שונים מחבריהם בחג הפורים. תודה לך חבר יקר ואני שמח שיש מסביבי הרבה מאוד אנשים טובים..

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על ספר ילדים חדש: "איך לקשור שרוכים"  בהוצאת שוקן.

ספר חוויתי שמלמד איך לקשור שרוכים של נעליים בצורה כיפית והדרגתית עם הילדים גם לקריאה וגם ליצירה של נעל שאפשר להתאמן עליה בקשירת שרוכים.. מומלץ מאוד .חדש בחניות המובחרות..

 

 

הבדיחה השבועית

ילד מגיע הביתה ואומר לאביו: "אבא, חסכתי שבעה שקלים!".

האב: "איך עשית את זה?".

הילד: "במקום לנסוע באוטובוס רצתי אחריו".

האב: "פראייר! אם היית רודף אחרי מונית היית חוסך 30 שקל!".

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

יותר מסתם חוצפה ישראלית 

לפעמים אני לא יודע מאיפה לשאוב את רמת הסבלנות הדרושה כדי להכיל את הלקוחות שלי ואת המצבים הסבוכים שאיתם הם...

טורים אישיים5 ביולי 2020    6 דקות
0

ממשיכים בשגרה מדומה

החגים (שכלל לא הרגשנו) עברו זה מכבר, הסגר נשבר, ובכל יום אנו מרגישים שעשינו עוד צעד לקראת החזרה לשגרה. בתי...

טורים אישיים5 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה