טורים אישיים

החיים הם הזדמנות להתפתחות

טורים אישיים17 בפברואר 2019    2 דקות
0

Iשחר בן-פורתן

בקבוצת הפייסבוק שאני מנהל "תקשור עם העולם שבפנים", הרבה אנשים סיפרו בשבועיים האחרונים על כל מיני תחושות מוזרות: עייפות רבה, חוסר מוטיבציה, דיס-אוריינטציה ובלבול. לתופעות עשויים להיות הסברים שונים, חלקם רגשיים ואחרים פיזיולוגיים. ישנו גם הסבר אחר, העשוי להיות רלוונט.
בעולם הרוח מתארים זאת כגלים של אנרגיה, השוטפת את עולמנו, המגיעים מעת לעת. "שטיפה" קוסמית זו נוצרת כדי לנקות את התודעה שלנו מתפיסות ישנות, אמונות מגבילות וזיכרונות כואבים, המקבעים אותנו ואינם מאפשרים לנו להתפתח. מדוע זה קורה בכלל? משום העולם הזה נמצא בהתפתחות, ואותם גלים של אנרגיה הם ביטוי לאופן שבו התפתחות זו מתרחשת.
חברים בקבוצה פרסמו תקשורים שונים, שהעבירו מידע לגבי האופן שבו אנו יכולים לעזור לעצמנו בתקופות מסוג זה. המסר של טוהר עסק באופן מפתיע בחוסר אמון. זו סוגיה בעלת חשיבות רבה גם אם אנו לא מתחברים לרעיון של אותם גלים של אנרגיה ו/או מרגישים אותם. הנה המסר: "זה זמן לחזק את האמון שלכם באפשרות – ברעיון – שהכל עובד לטובתכם. זה בבחינת רעיון ברמה מסוימת עבורכם, שכן אתם עדיין נוטים לתפוס אירועים שונים ככאלה המתרחשים נגדכם, אף שבפועל המציאות אינה בנויה באופן כזה. לכן, חיזוק האמון הוא דבר מה שיכול לסייע לכם. מצאו דרכים ושיטות שיעזרו לכם לעשות זאת; חיבור לאדמה יכול לסייע בכך לחלקכם, שכן האדמה במהותה מזכירה את מה שאתם שכחתם, כי הכל לטובתכם".
אני חוזר למשפט: "המציאות אינה בנויה באופן כזה". כאן טמון מפתח בהבנה של המסר ושל שינוי שאנו יכולים לעבור, אם אנו רוצים לחיות טוב יותר. במשפט זה טוהר מציגים נקודת מבט הסותרת את החוויה הקורבנית שלנו כבני אדם. הם אומרים כי למעשה הכל קורה לטובתנו, גם כאשר אנו מתמודדים עם דברים קשים במיוחד. זה אינו אומר שמה שקורה לנו הוא מה שאנו מגדירים כטוב, אלא שבכל דבר שקורה לנו יש לנו הזדמנות להתפתח.
לצערי, אנו לא פעם מתפתחים דרך אירועים כואבים וקשים, אך אם נשכיל לראות אירועים מסוג זה כהזדמנות להתפתחות, אנו יכולים להפיק מהם את המיטב. בין אם זה משבר בזוגיות, בעיות כספיות, דיכאון או מחלה פיזית, לכל דבר שקורה ישנה סיבה. בכל אירוע שקורה בחיינו טמונה עבורנו הזדמנות להתפתחות ולשינוי.
אם נסכים להרפות קצת מהגישה הקורבנית ולשאול שאלות חדשות: "מה עליי ללמוד ממה שקורה?" "איזו הזדמנות מחכה כאן עבורי?", במקום "מה עשיתי לא בסדר?" – אז נוכל ליצור לעצמנו חיים טובים ומספקים יותר.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורוסקופ | תחזית שבועית למזלות – 30.7-5.8.21

מאת: סיגל גליה אליהו   טלה הירח במזלכם ביום שישי יעניק התלהבות ואנרגיה, והשמש ומרקורי באריה מבליטים את נוכחותכם. היצירתיות,...

טורים אישיים27 ביולי 2021    3 דקות
0

הורות | מה הסיפור שלך?

על פי הערכות שונות, קרוב ל-20% מכלל הילדים מתמודדים עם בעיות כתיבה וקריאה. חלק מהבעיות נובעות מלקויות שונות ומולדות, וחלקן...

טורים אישיים27 ביולי 2021    3 דקות

כתיבת תגובה