טורים אישיים

פתאום אהבה

טורים אישיים17 בפברואר 2019    2 דקות
0

אנשים בזוגיות טובה מעידים שמערכת היחסים שלהם כוללת ערכים כמו כבוד הדדי, קבלה, נתינה, חברות, דיאלוג, נאמנות ועוד, ושאצלם "יום האהבה" נחגג יותר מפעם אחת בשנה.
אודליה (39), רווקה, סיפרה שכל מערכת יחסים זוגית שמסתיימת מותירה אותה מותשת. היא נמצאת באתרי היכרויות ומכריחה את עצמה לענות לפניות, אבל מודה: "גם הם התייאשו ממני". "הזוגיות מתעתעת", אומרת יעל (49), גרושה+2, שהגיעה לאימון לזוגיות וסיפרה: "כשאני מכירה בן זוג מתאים, אני משקיעה בזוגיות, אבל תמיד משהו לא ברור קורה והמערכת נקטעת".
אסתי (45), רווקה, מתארת: "אחרי עשרות פעמים שיצאתי לדייטים, אני לא מאמינה שאמצא את החצי השני שלי". היא מספרת שכל הפוקוס עבר לעבודה, ובמקום לחפש בן זוג היא משקיעה בעצמה וביחסים עם החברים הטובים ואינה מרגישה בדידות. "אבל", היא מוסיפה, "אמא שלי לא מפסיקה לשאול ולחקור, כאילו שמשהו אצלי לא בסדר. אני לא יודעת, אולי היא צודקת".
באמצעות אבחון גרפולוגי מקיף זיהיתי את המצוקה הרגשית של אסתי. היא התקשתה לתת אמון בגברים. יכולת הנתינה והמסירות שלה הייתה שמורה לקרובים אליה, שם היא גם נהגה לפרוק את הכעסים. תחושת הדימוי העצמי שלה הייתה תנודתית. היא נשאבה למערכות יחסים והעמידה פנים, אבל מבחינה רגשית לא הייתה אצלה התפתחות. חוסר האותנטיות שלה גרם לגברים לאבד בה עניין, וכשפרקה את הכעס הם נעלמו.
בתהליכי האימון לזוגיות, אסתי התחברה לרצונות ולחוזקות שבה. היא הצליחה להתגבר על פחדים וחסמים שאפיינו אותה, הדימוי העצמי שלה התחזק, האותנטיות שחררה אותה מכבלי המסכה. הליווי, יחד עם הניסיון האישי שלי במציאת זוגיות שנייה טובה, נתנו לה השראה. בעזרת האמונה, ההתמדה והנחישות, אסתי מצאה זוגיות.

אבחון גרפולוגי

ירדן (25) מבקש למצוא מקצוע ותחום לימודים שמעניין אותו.
ירדן היקר, אתה בחור רגיש, עם עולם פנימי עשיר, יצירתיות מחשבתית ואינטואיציה מפותחת. אתה רגיש, קולט ומבין תהליכים. לדעתי, מתאים לך ללמוד בקורסים קצרי טווח, כמו שיווק, בזכות היצירתיות ויכולת השכנוע שלך. תוכל להתנסות גם בלימודי קולנוע, בימוי ועריכה או בפיתוח אפליקציות.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורוסקופ: 1-7 במאי

  טלה ענייני כספים והשקעות עשויים להעסיק אתכם השבוע. הצד הטוב של השבוע עשוי להתבטא ביצירתיות רבה. עם זאת, הצמידות...

טורים אישיים3 במאי 2020    4 דקות
0

הורות בימי קורונה

  כולנו נמצאים במצב חדש, לא מוכר, עלינו להתנהל לפי הוראות משרד הבריאות והן משתנות בקצב מהיר. מקומות עבודה נסגרים,...

טורים אישיים22 במרץ 2020    3 דקות

כתיבת תגובה