טורים אישיים

מצווה גדולה להיות בשמחה

טורים אישיים10 בפברואר 2019    2 דקות
0

"מצווה גדולה להיות בשמחה. משנכנס אדר מרבים בשמחה, כי על ידי השמחה מתעוררת מידת הצחוק, והמזל הטוב של ישראל עולה, ומתהפך המזל מרע לטוב, וזוכים לישועה".
אדר הוא החודש המקדים לניסן, והוא מלא בצחוק, בהומור ושמחה, שעומדים בסתירה מהותית לאופן שבו יש לקבל את פניה של השנה החדשה. בספר קדושת לוי מובא כי לעתים חודש אדר מונה ב' חודשים ונקרא חודש העיבור. הטעם לכך מבואר במזל דגים ובסיפור יוסף הצדיק שהוא בעצמו נמשל לדגים ככתוב: "וידגו לרוב בקרב הארץ שאין שולט בו עין הרע כדגים שבים, מה דגים שבים מכוסים כך זרעו של יוסף בן פרת יוסף בן פרת עלי עין (שם מט, כב)". עוד נאמר כי דג בהיפוך האותיות הוא גד, מלשון מזל, ובחודש אדר נתרומם מזל ישראל. ומכיוון שיוסף הוליד שני שבטים – מנשה ואפרים, יש לפעמים שני חודשי אדר. אם נשים לב נראה כי רוב המזלות נקראים בלשון יחיד גדי, אריה, קשת, טלה, שור, סרטן, עקרב, דלי, בתולה ומזל חודש אדר נקרא בשם דגים שהוא רמז לשני חודשים הנקראים אדר.
אדר הוא חודש גמר התיקון ומסיים את מחזוריות השנה. הם לימדו כי ייחודו של אדר אינו נעוץ בהתחפשות ובשתייה לשוכרה, אלא בהכרת העובדה שבנקודת זמן היסטורית היהודים כולם במצוקתם הקשה התאחדו יחדיו והתאגדו כאיש אחד בלב אחד, ומתוך האחדות, השיתוף והרצון לסייע איש לזולתו, הם הצליחו למשוך על עצמם את כוחו של האור העליון, הוא אור הבורא המתגלה לברואיו, שיצר לתקופה מסוימת מציאות שונה מהמוכרת. על אדר נאמר שמזלו בריא ותקיף ושמזלו של האדם גובר בחודש זה.
בספרות הקבלה כתוב כי מי שנולד בחודש אדר, מלכתחילה לא שולטים בו לא כשפים ולא עין הרע, אך אין מדובר בדבר מוחלט ומעשיו של האדם הם שיכריעו לבסוף את הכף. דעו כי אדר הוא בבחינת מתנה גדולה מאוד, שיש בה כוח עצום ומי שיתקן את מזלו בימים אלה מובטח לו שיעפיל למדרגות גבוהות של הצלחה ויזכה לראות שפע בחייו. אז אל תתנו למזל לחמוק מכם. זה הזמן לשינוי!

_________________________________________________________________________

הכותב הוא ראש מרכז "חכמה" ומרצה סודות הקבלה. ניתן לפנות בשאלות, לקביעת תורים ולייעוץ, בטל': 03-9220784, נייד: 050-5797613

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הפלונטר של דוד

"הגעתי אליך דרך מישהו שמכיר מישהו שמכיר מישהו", דוד ניסה להרגיע אותי, אבל הוא השיג בדיוק את ההפך. משפט הפתיחה...

טורים אישיים31 ביולי 2020    6 דקות
0

שחררו קצת את הרסן

בטבע אנו רואים תופעות שונות: הגוזלים גדלים בקן מספר שבועות, מחזקים כנפיים ועפים; גורי חתולים צמודים לאם עד גיל חודשיים-שלושה...

טורים אישיים31 ביולי 2020    4 דקות

כתיבת תגובה