טורים אישיים

כמה מילים על אהבה

טורים אישיים31 בינואר 2019    2 דקות
0

Iשחר בו פורתI

זה נדוש להגיד שאין תשובה לשאלה "מהי אהבה?". אני רוצה להציע נקודת מבט פרקטית, ברורה, למילה אהבה. בפשטות, אהבה היא רצון לשיתוף פעולה.
חשבו על עצמכם כאשר הלב שלכם פתוח ואתם אוהבים. זו יכולה להיות אהבה לאדם מסוים או אהבה לעצמכם. אין זה משנה באיזו אהבה מדובר ומהי עוצמתה, תמיד יש לה מכנה משותף: היא מלווה בדחף עמוק לתת, לעזור, להתקרב. יש בה כבוד, רגישות, אכפתיות, נדיבות וטוב לב.
כאשר אני אוהב מישהו, אני רוצה שיהיה לו טוב. אני רוצה לעזור לו להגשים את עצמו, לבטא את עצמו. תחושת האהבה דוחפת אותי לתת יד, לשתף פעולה.
אם אני רוצה לחיות חיים שאהבה שורה בהם, עליי להתחיל עם החיים שלי עם עצמי. עד כמה אני עוזר לעצמי, נותן יד לעצמי? עד כמה אני תומך בעצמי, מקבל את עצמי? היכן חוסר שיתוף הפעולה שלי עם עצמי מתקיים?

הכל טמון בפחד

האתגר טמון בחוויה של דחייה המתקיימת בתוכנו, חוויה שאנו מפחדים שתתרחש במציאות שלנו. כך גדלנו: למדנו מהמבוגרים כיצד להתנהג. כלומר, מה לא להרגיש, מה לא לחשוב, מה לא להגיד ומה לא לעשות.
אם אלמד לאהוב ולבטא חלקים בתוכי שעליהם ספגתי בעבר דחייה כזו או אחרת, מי יבטיח לי שלא אחווה אותה מחדש? אם אפסיק לדחות את עצמי, מה מבטיח לי שלא ידחו אותי?
הפתרון לאתגר נובע מההבנה כי האדם היחיד שאיתו אחיה בוודאות כל חיי הוא אני. נוכחותם של כל שאר האנשים היא זמנית, מוטלת בספק. לכן, מידת הקבלה העצמית ושיתוף הפעולה שלי עם עצמי הם הגורם העיקרי הקובע את איכות חיי. בנוסף, ככל שאני מקבל את עצמי, אני אמגנט יחס דומה מהסביבה שלי, בעוד שדחייה וביקורת של אנשים, אם תהיה, לא תפגע בי כבעבר.
אהבה היא דבר חשוב. אהבה היא הכוח המניע את העולם, יחד עם הפחד, ההיפוך שלה. חשוב שתהיה אהבה בין בני האדם, בין בני האדם לאדמה, בין בני האדם לעולמות אחרים. אך זו מתחילה קודם כל בתוכי, באהבה שלי לעצמי. כלומר, במידת שיתוף הפעולה שלי עם עצמי.


אם יש לכם שאלות על תקשור או נושאים שאתם רוצים לקבל עליהם עזרה בתקשור, כתבו ל-tohar@tohar.co.il.
אם זה יהיה אפשרי, אתייחס לכך בטורים הבאים. האתר של שחר: www.tohar.co.il . טלפון- 054-4226546

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורוסקופ: 1-7 במאי

  טלה ענייני כספים והשקעות עשויים להעסיק אתכם השבוע. הצד הטוב של השבוע עשוי להתבטא ביצירתיות רבה. עם זאת, הצמידות...

טורים אישיים3 במאי 2020    4 דקות
0

הורות בימי קורונה

  כולנו נמצאים במצב חדש, לא מוכר, עלינו להתנהל לפי הוראות משרד הבריאות והן משתנות בקצב מהיר. מקומות עבודה נסגרים,...

טורים אישיים22 במרץ 2020    3 דקות

כתיבת תגובה