טורים אישיים

לחיות את הטוב ביותר

טורים אישיים27 בינואר 2019    2 דקות
0

Iשחר ב-פורתI

בחודש האחרון הכנתי מספר גדול יחסית של תקשורים אישיים במייל. זה אחד השירותים שאני מציע – לקבל מסר אישי, מתוקשר, שנותן הכוונה להמשך הדרך. המסרים שאני מתקשר לאנשים הם תמיד אישיים – טוהר בוחרים מה לומר לכל אדם בהתאם לנקודה שבה הוא נמצא ולתהליך שאותו הוא עובר. אך מאחר שאנו דומים זה לזה כבני אדם, ישנם מסרים אישיים שמהם רבים יכולים ללמוד.
אחד המסרים שתקשרתי באחרונה היה בדיוק כזה: "ביחס לזמנים אשר יבואו, ביחס לשנה זו אשר החלה, אנו מבקשים כי תקדישי זמן ותשומת לב לריפוי של זיכרונות ילדות כואבים, של דברים אשר קרו ובעיקר של דברים אשר לא קרו. כדאי לחזור פעם נוספת אל החוסר שהיה, המתקיים עדיין בתוכך בצורה של זיכרונות ואמונות מגבילות, כדי להיפרד ממקום זה במידת האפשר.
"הפרידה חשובה להמשך הדרך, שכן ככל שאור חדש נכנס אל עולם זה, הוא מחייב בני אדם להיות חדשים גם הם. החדש הוא אינו גוף חדש, כמובן, אלא הבנה חדשה כי אתם ראויים לטוב ביותר. זו המהות שהאור מבקש לחזק ולהעמיק, ולשם כך נדרשת הכנה.
"ההכנה היא כאמור באותה פרידה מזיכרונות ואמונות של כל מה שקרה והיה ולא קרה ולא היה; ככל שפרידה וריפוי נעשים, כך אפשר יותר בקלות להיפתח אל האפשרות כי את ראויה אל הטוב ביותר עבורך. התרחבות זו של התפיסה העצמית, של ההערכה העצמית, היא זו אשר נדרשת כדי לפנות מקום להגשמה ולמימוש של איכויות והיבטים שונים במי שאת".
המסרים שאני מקבל ומעביר לאנשים מכוונים אותם בדרך, במה לטפל ואיזו עבודה פנימית צריך לעשות, כפי שמסר זה מדגים היטב. טוהר, חשוב לי להדגיש, ממעטים להסביר איך עושים את זה. הם משאירים לנו לגלות באיזה אופן אנו יכולים לרפא את הפצעים הנפשיים, לחזק את הביטחון העצמי ולהיפתח לאפשרויות הקיימות.
לכל אחד יש את הדרך המתאימה לו – יש הבוחרים בדרך רוחנית, אחרים בפסיכולוגיה, ויש הבוחרים בשיטות אימון שונות. גם בתוך כל אחד מהעולמות הללו יש עשרות ומאות דרכים ושיטות שיכולות לעזור, והאחריות שלנו היא לחקור ולגלות מה יכול להתאים לנו.
העיקר הוא להסכים לקבל עזרה כדי ליצור שינוי בחיים שלנו. אותם פצעים שטוהר מדברים עליהם במסר זה יכולים לגרום לתחושה של ייאוש, של חוסר אמונה, תחושה שאין לנו סיכוי ולכן אין טעם בכלל לנסות. אבל האמת היא אינה כזו – תמיד יש לנו את היכולת לעזור לעצמנו, לקחת את עצמנו בידיים ולעשות צעד לעבר ריפוי, שינוי והגשמה עצמית.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

חכמת הקבלה: צריך שניים לטנגו

מאז ומתמיד עסקו גדולי המקובלים במשמעות הרוחנית האדירה המאחדת שניים ,גבר ואישה, לאחד שלם בבחינת "והיו לבשר אחד". בגמרא במסכת...

טורים אישיים17 בינואר 2021    3 דקות
2

למה צד ימין שלכם כואב דווקא בתקופת...

שילה ספרה מלר פתאום התחילה יד ימין לכאוב לכם? אולי הברך? או האגן? או הכתף? יותר ויותר תלונות על מכאובים...

טורים אישיים10 בינואר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה