טורים אישיים

המשאב האנושי

טורים אישיים27 בינואר 2019    2 דקות
0

Iסמדר נדבI

לצורך קליטת עובדים חדשים, מעסיקים רבים מסתייעים באבחון גרפולוגי תעסוקתי, המספק מידע אישיותי על העובד הפוטנציאלי ומבסס את החלטה על איוש התפקיד. באבחון זה נבדקות תכונות אופי כמו התמדה, יחסי אנוש, יצירתיות ורמת התאמה לתפקיד. אולם על פי סקרים, כמעט שליש מהעובדים החדשים שנקלטים במקום עבודה, עוזבים מרצון לפני תום השנה הראשונה וכ-22% מהם עוברים לתפקיד אחר במהלך החצי השנה הראשונה.
גם גיוס עובדים באמצעות ראיון עבודה הוא בעייתי, שכן אנשים מתקבלים לרוב על פי כימיה אישית. וכך יוצא שעובד לא מתאים יכול להתקבל לעבודה, ולחלופין – מועמדותו של אדם מבריק תיפסל בשל שיקולים שאינם רלוונטיים.
בנוסף, נמצא שחלק גדול מהפורשים בגילאי 20 פלוס עובדים פרק זמן קצר, חוסכים כדי לטייל בעולם או מוצאים עבודה אחרת עם שכר גבוה יותר, או לחלופין – משרה מעניינת יותר. נראה שערכים כמו נאמנות, יציבות והתמדה פוחתים בשנים האחרונות, לפחות בהשוואה לדור הקודם, כשכל עבודה חדשה נתפסת כקידום וכהתפתחות מקצועית.
לאנשים החשים חוסר שביעות בעבודה ועדיין לא התחייבו לבית או למשפחה, קל יותר לפרוש ולמצוא עבודה אחרת, אבל אם זה נעשה באופן תכוף, מומלץ לערוך בירור. אבחון גרפולוגי תעסוקתי יכול בהחלט לגלות מהם המקצועות הנכונים לכם ביותר.
כשמקימים משפחה ויש התחייבויות כמו משכנתה, ערכים כמו ביטחון כלכלי ואחריות מקבלים עדיפות ודוחקים את המחשבות על נטישה לפינה. אולם גם ההמתנה בפינה לא תמיד משתלמת, שכן היא לא כורכת בהכרח התמדה, השקעה, מסירות לתפקיד ואורך רוח, המובילים להתפתחות אישית של היכולות ושל הביטחון המקצועי והאישי.

אבחון גרפולוגי

ענת (36): מבקשת ללמוד את החולשות והחוזקות שלה וגם למצוא זוגיות.
ענת יקרה, את בחורה עם חשיבה יצירתית, דמיון מפותח וחוש אסתטי, שיטתית ומאורגנת ובעלת משמעת עצמית. עם זאת, השיפוט שלך סובייקטיבי, ולא תמיד את מבחינה בין עיקר לטפל. את רגישה ופגיעה בגלל חוויות עבר, ומתקשה לתת אמון ולגלות מחויבות. את אוהבת שדברים ייעשו בדרכך, מסוגלת להיות נחמדה ובאותה עת להיות חסרת שקט וביקורתית מדי.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורות | פסקול ביקורתי

נטע בת ה-12 משתפת: "להורים שלי יש כל הזמן מה להעיר לי. איך אני מתלבשת, מה אני אוכלת, מה דעתם...

טורים אישיים28 באפריל 2021    3 דקות
0

גרפולוגיה | התאמה תעסוקתית למתלבטים

אני נשאלת לא פעם: "איך ניתן דרך אבחון גרפולוגי להמליץ על תחום לימודים/תעסוקה המדויק עבורי?" אבחון גרפולוגי או ניתוח כתב...

טורים אישיים28 באפריל 2021    2 דקות

כתיבת תגובה