טורים אישיים

האמת המרה

טורים אישיים27 בדצמבר 2018    5 דקות
0

כדי להוכיח את אהבתו ולרצות את בת זוגו, רכש גרשון דירה עבור מריה, אלא שהכל השתנה כשהנכס כבר היה רשום על שמה

Iסאם זיברטI

גרשון למד שכסף קונה כמעט הכל. הוא מודע לרמת המחיה באזור המגורים היוקרתי שלו, ולא הייתה לו כל בעיה עם זה. כשאחד השכנים מעליו הסתכסך איתו, הוא לא התמיד במריבה, אלא פשוט פנה לבעל הדירה, נתן לו הצעה גבוהה ורכש אותה ממנו. זה מה שהביא לו את הרעיון לקנות בהדרגה את הדירות שסביב הדירה שלו ולחבר אותן. האיש פשוט הרכיב בחלקים בית פרטי עם חצר, בתוך בניין מגורים בתל אביב. לא להאמין.
ניתן כבר להבין שכסף זו לא בעיה אצלו. מה שכן הפך לבעיה, בעיקר בערוב ימיו, זו הבדידות. במהלך שנות חייו הוא חיתן את ילדיו, עבר פעמיים גירושים מתישים, ניסה את מזלו בכמה מקומות בעולם הגדול, ולבסוף חזר לארץ, בודד. אומנם היו לגרשון נשים רבות בחייו. חלקן בעודו נשוי, ורובן לאחר גירושיו. לכל אחת מהן היה את הסיפור שלה, אבל זה לא החזיק מעמד. גרשון היה מודע לכך שהוא לא איש שפשוט לחיות איתו, אבל הוא מעולם לא הפסיק לנסות.
מריה הייתה נקודת המפנה בחייו. הוא הכיר אותה אחרי שנים של חיפושים, והיא ענתה בצורה מושלמת על צרכיו. זה בא לידי ביטוי במראה שלה, ביחס שלה כלפיו, ביכולת שלה להכיל את מצבי הרוח שלו, אבל יותר מכל – הוא לא הרגיש שהיא תאבת בצע. אצל כל הנשים שפגש בחייו, העניין הכלכלי מצא חן בעיניהן מהר מאוד, והן הפכו להיות תובעניות ודרשו חיים יוקרתיים ונוחים יותר. מריה הייתה שונה. לא הייתה לה כל בעיה לחתום על הסכם ממון כידועה בציבור, ומעולם לא דרשה יותר מדי, אלא הסתפקה, או ליתר דיוק התפנקה, על מה שגרשון ממילא נתן לה. האופי המיוחד שלה גרם לו לתת לה עוד ועוד, אבל היא מבחינתה לא דרשה. בכל מקרה, אין ספק שהיא חיה ברמת חיים גבוהה מאוד מאז שהכירו.

בקשתה של מריה

"אז מה מביא אותך אליי?", שאלתי את גרשון אחרי ששיתף אותי בחלק הזה בחייו. גרשון רצה שאבצע חקירת רקע מעמיקה לגביה. מתברר שהדברים השתנו עבורו מן הקצה אל הקצה אחרי חמש שנים של חיים משותפים. מריה אומנם לא דרשה ממנו דבר, אבל כשנתיים קודם לכן החלה לדבר איתו על ביטחונה הכלכלי. היא "ניגנה" לו על הפרש הגילאים העצום ביניהם, ושאם חלילה יקרה לו משהו היא רוצה לדעת אם הוא מתכוון להשאיר לה משהו בצוואה או לא. וגם אם ישאיר, היא לא רוצה מלחמות מיותרות עם ילדיו. היא הזכירה לו שגם ככה הילדים שלו לא ממש אוהבים אותה או את הרעיון שאישה כל כך צעירה נכנסה לחיי אביהם.
"אז מה היא רצתה שתעשה?", שאלתי. הוא השיב שמריה רצתה דירה משלה, שתהיה על שמה. כך היא תרגיש ביטחון במקום שלה. היה משהו מאוד הגיוני בבקשתה. בכל זאת, היא בת זוג מושלמת עבורו ושירתה אותו נאמנה חמש שנים. הוא מבחינתו אהב אותה בטירוף, וכמו שמעולם לא הייתה לו בעיה להוציא כל כך הרבה כסף על שטויות, למה בעצם שלא יוציא אותו עכשיו עליה? אם זה מה שיגרום לה לתחושה טובה ושל ביטחון, אז למה לא? היא ביקשה לדעת את הדברים לפני כשנתיים בצורה מאוד מרומזת ועדינה, שהתגברה ככל שעבר הזמן. גרשון לא הסכים מיד, אבל התבשל עם הרעיון במהלך הזמן הזה. לאחרונה הוא השלים עם בקשתה ואף רכש עבורה דירה באזור טוב, שאותו היא בחרה.

סימנים של שינוי

מספר שבועות לאחר שהדירה עברה לבעלותה, החל השינוי. גרשון כבר לא זיהה אצלה את אותו אורך רוח שהיה בה קודם. היא הייתה "קצרה" איתו, ורבה איתו כמעט על כל שטות. זמן קצר לאחר מכן היא פשוט עזבה אותו ועברה לגור בדירה שקנה לה. כל ניסיונותיו "לסדר" את היחסים נכשלו. זה הגיע לרמת שפל, שבה היא הודיעה לו שכל פנייה נוספת אליה תיחשב להטרדה ושהיא לא תהסס לפנות למשטרה.
אם יש משהו אחד שהטריד אותי בסיפור של גרשון, זה סיפור ההיכרות שלהם. לגרשון יש מקומות קבועים שהוא יושב בהם. חלקם לבד וחלקם עם חברים מהשכונה או מעסקיו. את מריה הוא הכיר דרך מישהו באחד המקומות הללו. הבנתי עכשיו לגמרי מדוע הוא צריך את שירותיי. הוא רוצה להוכיח שמריה רימתה אותו, ולהחזיר את הגלגל לאחור וכך להציל את כספו.
במשך שבועיים חקרתי לגביה. אם גרשון היה עושה זאת מלכתחילה, הוא לא היה נקלע לבעיה. הרבה דברים שידע על מריה התגלו עכשיו כלא מדויקים. בהחלט אפשר לומר שהיא לא הייתה כנה וגלויה איתו עוד מלכתחילה. צצו מספר שלדים בארון, כמו תביעות שבהן היא הייתה מעורבת. הרקע התעסוקתי שלה היה מפוקפק, ולא באמת הכירו אותה במקומות שבהם היא טענה שעבדה בעבר. עלו עוד כמה דברים מטרידים, אבל השיא מבחינתי היה כשמצאתי שיש לה זוגיות סמויה עם אותו בחור שהכיר לה את גרשון. זה בהחלט יכול להמחיש מעשה מכוון של הונאה.
מאז שחשפתי את הממצאים המדאיגים, לא הצלחתי להשיג יותר את גרשון. הוא הפסיק לענות לי לטלפון. עורכת הדין שלו התקשרה וביקשה שלא אנסה ליצור איתו קשר. ניסיתי לספר לה על ההתקדמות שלי, אבל היא קטעה אותי. "זה לא רלוונטי. גם על השירותים שלי הוא ויתר", הסבירה לי, "גרשון מעדיף לשלם לה וזהו". פתאום קלטתי. גרשון לא היה בשל לגלות את האמת המרה. הוא לא היה מוכן להיחשף לכך שייתכן כי מריה עבדה עליו מלכתחילה. הוא לא מוכן היה לגלות שהוא פתי. הוא פשוט העדיף לספר לעצמו שמשהו בקשר שלהם השתבש. עניין של בחירה.

________________________________________________________________________________

הכותב הוא בעלי "סייט חקירות",
טל' 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. שמות הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

חכמת הקבלה: צריך שניים לטנגו

מאז ומתמיד עסקו גדולי המקובלים במשמעות הרוחנית האדירה המאחדת שניים ,גבר ואישה, לאחד שלם בבחינת "והיו לבשר אחד". בגמרא במסכת...

טורים אישיים17 בינואר 2021    3 דקות
2

למה צד ימין שלכם כואב דווקא בתקופת...

שילה ספרה מלר פתאום התחילה יד ימין לכאוב לכם? אולי הברך? או האגן? או הכתף? יותר ויותר תלונות על מכאובים...

טורים אישיים10 בינואר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה